KızlarBiliyor

Halkbank İndirimli TOKİ Konut Kredisi 2018

Halkbank İndirimli TOKİ Konut Kredisi 2018

% 24 erken ödeme indirimi yapan TOKİ için kredi veren bankalar. Halkbank İndirimli TOKİ Konut Kredisi 2018 faiz oranlarında indirim yapacak mı? On binlerce toplu konut idaresi tarafından satışı yapılan konutlar için 2018 yılının 2. kampanyası yapılıyor. Toki borcunu kapatmak isteyenlere % 24 erken ödeme indirimi yapılacak. Bu noktada herkesin merak ettiği soruların başında bu kampanya için bankaların özem konut kredisi verip vermeyeceği.

Halk Bankası TOKİ kredisi 2018

Vatandaşların konut sahibi olmaları adına Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından konut satışlarına devam ediliyor. Yurdun her bölgesine yapılan bu konutlara olan büyük ilgiden bahsetmeye gerek yok. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız Toki tarafından yapılan konutlardan edinmek için birbirleri ile yarışıyor. Düşük peşinat ve uzun vade imkanı ile ev sahibi olmak isteyenler işlemlerini Halk Bankası tarafından gerçekleştirilmektedir. Her yıl yapılan erken ödeme kampanyalarında konut sahipleri konut borçlarının tamamını ödeyerek bankaya borçlanma sistemini tercih etmektedir. Bunun en büyük nedeni ise bankadan alınan Toki Konut Kredisinin sabit taksitli olmasından dolayıdır.

Bilindiği üzere Toki satmış olduğu evlerin taksitlerini 2 farklı sisteme bağlı olarak artırmaktadır. Alt gelir gurubuna hitap eden 1+1 ve 2+1 tipi evler TÜFE oranında 3+1 tipi evler ise memur maaş artışı oranında artış göstermektedir. Ocak ve Temmuz aylarında yapılan uygulama ile konut taksitlerine yılda 2 kez belirlenen oranlarda artış yapılmaktadır. Bu artışın önüne geçmek isteyen vatandaşlarımız da bu borçlarını bankalardan konut kredisi kullanarak sabit taksitli hale çevirmek için konut kredisi kullanmak zorunda kalmaktadır.

TOKİ Erken Ödeme İndirimi % 24

2018 yılında ilk olarak borcunun tamamını kapatmak isteyen konut sahiplerine % 20 lik bir ekstra indirim uyguladı. Bu kampanya boyunca Halk Bankası % 0,96 oranı ile konut kredisi kullandırdı ve konut sahiplerinin sabit taksit ile Toki taksitlerini ödemelerine yardımcı oldu. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile 2018 yılının ikinci erken ödeme kampanyası duyuruldu.

Bu kampanya diğerlerine oranla daha fazla indirimi barındırmak ile birlikte borcunun en az % 25 ini ödemek isteyenlerinde yararlanmasına imkan vermekte. Sizde Toki konutlarından birisine sahip ve borcunuzun en az % 25 i veya tamamını ödemek istiyorsanız bu indirimden yararlanabilirsiniz. Kısaca bir örnek vermek gerekirse tokiye olan konut borcunuzun toplamı 100 bin lira ise % 24 indirimli olarak 76 Bin lira ödeyerek borcunuzun tamamını kapatabilirsiniz.

Toki İçin Düşük Faizli Kredi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi 2018 yılının 2. kampanyasında yararlanmak isteyenler 21 Eylül ile 19 Ekim 2018 tarihleri arasında işlemlerini yapabilirler. Bu noktada bir çok borçlu konut sahibi bu kampanyaya ek olarak bankaların Toki İçin Düşük Faizli Kredi imkanı tanıyıp tanımayacağını sormakta. Şu ana kadar bu konu ile ilgili herhangi bir açıkla yapılmamaktadır. Ayrıca bankaların bugün itibari ile uygulamış olduğu konut kredisi faiz oranların maksimum seviyelere ulaşmış olması bu kampanyadan kredi kullanarak yararlanmak isteyenlerin önünü kesmektedir. Halkbank İndirimli TOKİ Konut Kredisi 2018 faiz oraları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için bankanın şuan itibari ile uyguladığı konut kredisi faizlerini belirtmek istiyorum.

Halkbankası Konut Kredisi uygulamasında iki farklı faiz oranı uygulamasında bulunmaktadır. Bunlar 100 bin liraya kadar ve 100 bin lira üzerinde olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

  • 100 Bin lira 120 ay vadeli olarak Halkbankası konut kredisi kullanmak isteyenler kredilerini % 1,89 faiz oranı ile aylık 2.113 liralık taksitler halinde ödeyebilirler
  • 150 Bin Lira 120 ay vadeli konut kredisi kullanmak isteyenlere ise % 1,99 faiz oranı uygulanmaktadır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Halkbank İndirimli TOKİ Konut Kredisi 2018 imkanları şuan itibari ile normal konut kredisi faiz oranları ile verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.