KızlarBiliyor

Engellilere Evde Ek İş İmkanları

Engellilere Evde Ek İş İmkanları

Engelli vatandaşlarımıza gönderilen ek işler nelerdir? Engelliler hangi işleri yaparak ek gelir elde edebilirler. Evlere iş gönderen fabrikalar hangileri. İnternet üzerinden engellilere para kazandıran ek işler nelerdir. Evde çalışarak para kazanmak isteyen engellilerin yapabileceği ek işler hakkında tüm merak edilenleri Engellilere Evde Ek İş İmkanları başlığı ile paylaşmak istiyorum.

Engellilere Ek Gelir İmkanı Veren İşler

Ülke genelinde on binlerce vatandaşımız evde ek iş yaparak ek gelir elde etmektedir. Bunların arasında da engelliler azımsanmayacak kadar bulunmaktadır. Bilindiği üzere engellilerin kendilerine uygun bir iş bulamadıkları zamanlarda evinde bir şeyler yaparak zaman geçirmektedir. Bu geçirilen zaman doğru değerlendirilse yapılan işe göre farklı miktarlarda gelir elde edilebilir. Bunun için evde yapmak istediğiniz işi iyi belirlemeniz ve doğru işi yapmanız sizin için çok büyük önem arz etmektedir. Bu neden ile bir çok engelli vatandaşımız evde geçirdikleri boş zamanı evlere ek iş veren firmalar aracılığı ile paraya çevirmekte. Sizde evde çalışmak istiyorsanız ve el becerisine sahipseniz kendinize uygun olan ek işi bu firmalar aracılığı ile temin edebilir ve para kazanabilirsiniz. Tabi ki engellilerin ek gelir elde etmeleri adına bulacakları iş bununla sınırlı değildir.

Engellilere İnternet Üzerinden Ek İş İmkanları

Son yılların en çok ek kazanç sağlayan işleri bilindiği üzere internet üzerinden yapılmaktadır. Birbirinden farklı işlemlerin İnternet aracılığı ile yapılması işindin sizde ayda Bin Lira ile 5 Bin Lira arasında bir gelir elde edebilirsiniz. Engellilere Evde Ek İş İmkanları dahilinde en rahat ve en çok parayı İnternet üzerinden yapacakları işler verecektir. Bunun için İnternet Üzerinden Ek İş Yapmak isteyen engelliler bilgi ve tecrübeleri dahilinde aşağıda belirttiğimiz işleri yapabilirler.

 • İnternet üzerinden anket doldurma işi isteyen herkes tarafından rahatlıkla yapılabilir. Gün içerisinde üyesi olduğunuz anket siteleri tarafından gönderilen anketleri eksiksiz ve zamanında doldurarak ek gelir elde edebilirsiniz.
 • İnternet Üzerinden Yorum yazma işini isteyen tüm engelliler rahatlıkla yapabilir ve ek gelir elde edebilir. Bu işi veren sitelerde yayınlanan yazılara konu ile alakalı olmak kaydı ile yorum yazmak isteyenlerin makaleleri okumaları gerekmektedir. Bu işi bir kaç site ile görüşerek yapabilir ve kazancınızı artırabilirsiniz.
 • Evde Makale Yazarak Ek Gelir Elde etmek isteyen engelli vatandaşlarımızın belirli konularda bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Sahip olunan bilgi ile ilgili konularda sitelere online makale yazarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bunun için İnternet Üzerinden Makale Yazarak Para Kazanmak hakkında yazdığımız yazıyı okuyarak ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Editörlük Yaparak Para Kazanmak isteyen engellilerin bu konu hakkında iyi derecede bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. İnternet sitelerine editörlük yapanlar ayda 5 Bin Liraya kadar bir gelir elde edebilirler.
 • İnternette Oyun Oynayarak Ek Gelir elde edebilirsiniz. Özellikle online olarak oynanan oyunları takip ederek, oynayarak ve oynadığınız bölümlerin videolarını yükleyerek çok güzel paralar kazanabilirsiniz.
 • Video yükleyerek para kazanmak isteyenler ise özellikle YouTube kanalına özgün ve ilgi çekici videolar yükleyebilir. Yükledikleri videoların ilgi görmesi ve izlenmesi neticesinde reklam alabilir ve ek gelir elde edebilirler.
 • İnternet üzerinden satış sistemi ile ek gelir elde etmeniz mümkün. Son zamanlarda bir çok kişi evinde sahibi olmadığı ürünleri dahil olmak üzere satışı sistemi ile para kazanıyor. Sizde ister sanal bir mağaza açarak isterseniz sosyal ağları kullanarak satış sistemi ile ek gelir elde edebilirsiniz.

Engellilere Uygun Ek İşler Nelerdir

Yukarıda belirttiğimiz gibi son zamanlarda en çok kazandıran ek işler İnternet üzerinden yapılan ek işler olarak dikkat çekmektedir. Bu konuda en çok yapılan ve in çok kazandıran işler de yukarıda belirtilmiştir. Bilgi ve tecrübeniz doğrultusunda belirtilen bu işlerden istediğinizi talep edebilir ve sizde kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunların dışında Engellilere Evde Ek İş İmkanları kendi beceri ve bilgileri ile bağlantılıdır. El becerisine sahip olanlar birbirinden farklı el işlerinin yapımı ile ek gelir elde edebilirler. Ustalık sahibi olan engellilere ise yeteri kadar sermaye sahibi olmadığından dolayı kendi işini kuramıyorsa verilen desteklere başvuruda bulunabilirler. Bilindiği üzere Engelli vatandaşlarımızın kendi işini kurmaları adına Hibe yani geri ödemesiz destek verilmeye devam ediyor. Bu konu özellikle Kosgeb tarafından verilen hibe ve faizsiz krediler en çok ilgi görenlerin başında gelmektedir. Bu neden ile bu konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler Kosgeb Engelli Desteği başlıklı yazımızı okuyabilirler.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Barış Şahin dedi ki:

  Merhaba % 93 engelliyim evde is yapmaya ihtiyacim var yardimci olurmusunuz

 2. Anonim dedi ki:

  peki siz nasıl iş yapabiliyorsunuz

  1. Barış Şahin dedi ki:

   Paketleme yapabilirim

 3. İpeknur dedi ki:

  Merhaba %95 engelliyim kırıkkalede yaşıyorum ilköğretim mezunuyum 24 yaşındayım bu işe çok ihtiyacım var lütfen dönüş sağlayın daha önce deneyimlerim vardır.

 4. Emel dedi ki:

  Merhabalar Ben yüzde 85 engelliyim omurilik zedesi.
  Evimde tüm günüm boş geçiyor. Çok sıkılıyorum birşeylerle meşgul olduğum zaman iyi hissediyorum 8 yaşında trafik kazası geçirdiğim içim okumadım.ilk okul 2 sınıftan 3.çü sınıfa geçmiştim yaz tatilinde trafik kazası geçirdim.Evimde hem birşeylerle meşgul olmak hemde para kazanmak istiyorum

 5. ramazan dedi ki:

  merhaba %49 engelliyim evde her iş yapabilirim lütfen yardımcı olur musunuz

 6. Nermin dedi ki:

  Merhabalar Maddi Ve Manevi Anlamda Bir İse İhtiyacim Var Lise MEzunuyum Ulasim Acisindn Hic Bir Yere Gidemiyorum Lütfen Evden Yapabilecegim İs İmkani Varsa Ulasmanizi Önemle Rica Ediyorum..

 7. Can emin avcu dedi ki:

  %52 engelliyim evde oturarak nasıl para kazanılıyor ulasabilceginiz 05373973814

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.