KızlarBiliyor

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Ne Yapmalıyım

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Ne Yapmalıyım

Kendi işini kurmak isteyenlerin yapması gerekenler nelerdir. İş kurmadan önce dikkat edilmesi gerekenler. Yeni bir iş kurmak için ne gibi araştırmalar yapılmalı. Çok kazandıran bir iş yeri açmak için nelere dikkat edilmeli. Girişimci adaylarının yapması gerekenler. Zengin olmak için Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Ne Yapmalıyım diye araştırma yapanlara alternatif çok kazandıran iş fikirleri hakkında ip uçları. Sizde doğru işi bulmak için nelere dikkat etmelisiniz. Kısa sürede çok kazandıracak işler hakkında tüm merak ettikleriniz.

Hangi İşi Kurmak Çok Kazandırır

Bir çok kişinin en büyük hayalleri arasında kendi işinin patronu olmak ve kısa sürede zenginler arasında yerini almaktır. İnsanoğlu hayatı boyunca bir çok fikre sıcak bakarak ticarete atılmaya karar verebilir. Bunların bazıları gerçekten yapana çok kazandıran işler olabileceği gibi bazıları maalesef hüsranla sonuçlanmaktadır. Bunun için yeni bir iş kurmak isteyenlerin iyi bir araştırma yapması şarttır. Şarttır diyoruz çünkü iyi analiz edilmeden başlanılan bazı işler maddi anlamda çok zarar etmenize ve ticari faaliyetlerden uzaklaşmanıza neden olabilir. Bu neden ile yapılacak olan işin size, bulunduğunuz bölgeye ve yaşadığınız topluma en uygun iş olduğuna karar verdiğiniz zaman yapmanız gerekmektedir.

Ülke genelinde yılda yaklaşık olarak on bin yeni bir iş yeri açılmaktadır. Fakat bunların yaklaşık olarak % 60 ile % 70 arasındaki bölümü umduklarını bulamadığı veya zarar ettiği için faaliyetlerine son vermektedir. Sizde bu tür sorunlar ile karşılaşmamak için yapacağınız bir işi iyi araştırmanız gerekmektedir. Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Ne Yapmalıyım diye araştırma içinde olanların aşağıda belirttiğimiz soruların cevabını bulmadan kesinlikle bir işe girişmemeleri gerekecektir.

  • Yapmak istediğiniz iş ile ilgili bilgi sahibimisiniz
  • Yapılacak olan iş için gerekli sermayeye sahipmisiniz
  • Kurulacak olan iş için yeterli araştırma yapıldımı
  • Bu iş ile ilgili faaliyet gösteren yerler araştırılıp analiz edildi mi
  • Bulunduğunuz bölge bu işi yapmanız için uygun mu
  • Yapmak istediğiniz iş için uygun bir dükkan, depo veya atölye varmı
  • Etrafınızda bu tür iş yapanların kazançları araştırıldı mı
  • Kira, yakacak, personel giderleri vb. masrafların hesaplanması yapıldı mı
  • Yapılmak istenilen iş ile ilgili bir iş planı hazırlandı mı
  • Kendinizi bu işi yapmak için yeterli veya uygun görüyormusunuz

Yukarıda belirtilen soruların cevaplarını ve diğer araştırmaları yapmadan herhangi bir işe girmek riskten öte olamaz. Sizinde sokağa atacak paranız yoksa bu tür ince ve önemli bilgilere sahip olmanız hayati bir önem taşımaktadır.

Hangi İşi Kuracağına Karar Verememek

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Ne Yapmalıyım diye merak edenlerin bir çoğu hangi işi yapacağına karar verememektedir. Bir çok fikir arasında gidip gelen yatırımcı adayları maalesef bir çok kez farklı nedenlerden dolayı alakasız işlere yönelmektedir. Kulaktan duyma bilgiler ile bir işe başlamak bunlara gösterilecek en büyük örnektir. Bir çok iş kurma fikrine sahip olanlar etrafında anlatılan ve şu işi yapanlar çok kazanıyor yalanlarına maruz kalmış ve büyük zararlara uğramıştır. Bu neden ile bir iş kurmak isteyenlerin yapacakları işi belirlemeleri ve o iş hakkında gerekli araştırma yaparak bilgi sahibi olmaları gerekmektedir.

Yoksa birilerinin anlattığı gibi her işi yapan çok para kazansaydı etrafımızda herkes bir dükkan veya iş yeri açarak hayatını zengin olarak devam ettirirdi. Ama maalesef bir iş kurmak ve ticarete atılmak umulduğu kadar kolay değildir. Ayrıca zenginlerin insanlara şirin görünmek veya ilgi çekmek amacı ile anlattığı uydurma hayat hikayeleri bir çok kişinin maalesef çok büyük zararlar etmesine neden olmaktadır. Sizde hüsrana uğramamak adına yukarıda belirttiğimiz soruların cevabını bulmadan kesinlikle bir iş kurmayı düşünmeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.