KızlarBiliyor

Acil Para Lazım Nasıl Bulabilirim

Acil Para Lazım Nasıl Bulabilirim

Acil paraya ihtiyaç duyanlara gün içerisinde para bulmalarına imkan veren yerler. Kredi çekemeyenlerin gün içerisinde nakit bulmalarına yardımcı olan yöntemler. Acil borcunu ödemekte zorlananların hemen para bulmalarına imkan verenler. Sizde kredi veya kredi kartı borcunu bu gün içerisinde yatırmak için gerekli olan nakit parayı bulamıyor musunuz. Aynı gün içerisinde nakit bulmanıza yarayan yöntemleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizde Acil Para Lazım Nasıl Bulabilirim diye merak ediyorsanız bu yöntemleri denebilirsiniz.

Kredi Çekemiyorum Nereden Para Bulabilirim

Son zamanlarda kime bir para ihtiyacı duysa ilk olarak bankaların kapılarını çalmaya gitmektedir. Bunun farklı nedenleri olsa da en önemlisi insanların kimseden borç istemek istememesi ve kimsenin kimseye borç vermemesinden kaynaklanmaktadır. Bilindiği üzere önceden insanlar bu tür ihtiyaçlarını akrabaları veya samimi arkadaş çevreleri ile karşılamaktaydı. Ama maalesef son yıllarda kimse kimseden borç istemez hale geldi. Bunun en büyük nedenlerinin başında bankaların çok kolay bir şekilde kredi kullanmanıza imkan vermesinden kaynaklanmaktadır. Sizde herhangi bir zor zamanınızda bankalara kredi başvurusunda bulunmuşsunuzdur. Hatta başvuruda bulunduğunuz krediyi aynı gün alarak gerekli ödemelerinizi rahatlıkla yapmışsınızdır. Fakat herkes bu konuda bu kadar rahat olmayabilir. Maalesef bir çok vatandaşımız geçmiş yıllarda yaşadığı sıkıntılar nedeni ile bankalardan kredi kullanamamaktadır. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya gelenlerin Acil Para Lazım Nasıl Bulabilirim diye sorduklarında maalesef bankalar yardımcı olmamaktadır. Bu durum karşısında olanlar aşağıda belirttiğimiz yöntemleri kullanarak acil para bulabilirler.

Gün İçerisinde Para Bulmak İçin Ne Yapılmalı

Acil nakit ihtiyacı için kredi kullanmayanlar bu yöntemleri sıklıkla kullanarak gün içerisinde para bulabilmektedir. Bunların başında kredi kartı ile kuyumculardan alınacak olan altınların bozdurulması karşılığında elde edilen nakit olarak dikkat çekmektedir. Kredi kartından nakit kullanmayanlar genellikle bu yöntemi kullanmaktadır. Sizde isterseniz ve varsa kredi kartınız ile herhangi bir kuyumcudan altın satın aldıktan sonra bu altını hemen bozdurabilir ve acil ihtiyacınız olan nakit parayı temin edebilirsiniz. Bu yöntemi kullananlar alım satım farkından dolayı belirli bir oranda zarar etse de acil ihtiyacını karşıladığı için bunu pek önemsemezler. Sizde Acil Para Lazım Nasıl Bulabilirim diye araştırma içindeyseniz bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Bir Ürünü Satarak Nakite Çevirmek

Taksitle Alınan Bir Ürünü Satarak Nakite Çevirmek

Gün içerisinde para bulmak isteyenlerin oldukça sık kullandığı yöntemlerden bir tanesi de taksitli alınan ürünün satılması (kırdırma ürün). Özellikle cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi ürünlerin taksitli satış yapan mağazalardan alınmasından sonra kutusunu açmadan bu tür ürün alan elektronik satışı yapan yerlere daha uygun fiyata satılarak nakit elde edilmektedir. Ayrıca cep telefonu operatörleri tarafından satılan faturaya ek tarifeli cihazlar da bu tür işlemlerde kullanılmaktadır. Bu tür bir iş yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken ise ürünün kutusunu ve ambalajını açmamaları gerekmektedir. Bilindiği üzere bu tür ürünlerin paketlerinden çıkartılması direkt olarak o ürünü ikinci el bir ürüne çevirmektedir. Ayrıca bu tür satışlarda %20 ile % 40 arasında zarar etmeniz söz konusudur.

Senetle Borç Veren Yerler

Yukarıda belirttiğimiz yöntemlerin dışında senet ile borç veren yerlerden alınan para ile acil ihtiyaçlarını karşılayanlar da bulunmaktadır. Bu belkide kullanmamanız gereken yöntemlerin başında gelmek iye birlikte maalesef art niyetli kişiler tarafından çok daha kötü amaçlar için kullanılabilirler. Halk dilinde tefeci olarak bilinen ve insanların zor zamanlarını fırsata çeviren bir çok kişi sıkışık durumlarda size nakit vererek yardımcı olabilmek ile birlikte daha sonrasında çok daha büyük sıkıntılar yaşamanıza imkan tanımaktadır. Bu neden ile biz kesinlikle zor zamanlarda tefeciden borç para almanızı tavsiye etmemekteyiz. Acil Para Lazım Nasıl Bulabilirim diye araştırma yapanlara yukarıda belirttiğimiz yöntemler olduğunu söylemek isterim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.