KızlarBiliyor

Evde Çim Adam Yaparak Para Kazanmak

Evde Çim Adam Yaparak Para Kazanmak

Evde el becerisi gerektiren işleri yaparak para kazanmak isteyenlere alternatif iş fikirleri arasında çim adam işinden bahsetmek istiyorum. Bilindiği üzere tüm çocuklar bu çim adamlara ilgi göstermektedir. Bir bitki yetiştirmenin keyfini yaşamaları adına bir çok yetişkin bu ürünü çocuklarına almaktadır. Bu da Evde Çim Adam Yaparak Para Kazanmak isteyenlere fırsat yaratmaktadır. Yapımı kolay ve eğlenceli olan bu işi isteyen herkes kolaylıkla yaparak para kazanabilir. Bu ürünü yapmak için gerikli olan malzemelerin büyük bir bölümü evlerde bulmak mümkün. Bu neden ile maliyeti oldukça düşük olan bu iş fikri ile sizde para kazanabilirsiniz.

Çim Adam Nasıl Yapılır

Evde Çim Adam Yaparak Para Kazanmak isteyenlerin öncelikli olarak nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bir kaç malzemeden oluşan suladıkça çimleri çıkan ve bu çimleri belirli bir zamanda keserek eğlenilen bu oyuncağı yapmak için aşağıda belirtilen malzemelere ihtiyaç duyacaksınız. Çim adam yapmak için gerikli olan malzemeler;

  • 1 adet naylon çorap (Bayanların kullandığı ince çorap)
  • 2 bardak elenmiş talaş
  • 1 kaşık çim tohumu
  • Süslemek için düğme, boncuk, keçe ve atık kumaş parçaları

Yukarıda belirtilen malzemeleri kullanarak sizde bir kaç dakika içerisinde 1 çim adam yapabilirsiniz. Nasıl yapılacağını kısaca anlatmak gerekirse. Çorabın burun kısmına öncelikli olarak çim tohumlarını koymalısınız. Bu tohumların eşit bir şekilde dağılmasına dikkat edelim. Bu tohumların üzerine ise elenmiş talaşı koyalım. Çorabın ucunu bağlamadan önce kulaklarını yapmayı unutmayın. Kulakları yapıp lastik veya ip ile bağlayarak sabit durmalarını sağlayın. Bu işlemi yaptıktan sonra talaşı sıkıştırarak yuvarlak bir şekil verin ve çorabın alt kısmını sıkıca bir ip yardımı ile bağlayın. Daha sonra çim adamın ağız ve kulakları için düğme, keçe boncuk gibi malzemeleri kullanarak yapın. Bu tür malzemeleri yatıştırmak için soğuk silikon kullanabilirsiniz. Bu işlemler soncunda çim adam tamamlanmış olacaktır. Bir kaç gün ara ile çim tohumlarının olduğu bölgeyi sulayarak çimlerin çıkmasını bekleyin.

Çim Adam Nereye Satılır

Evde el becerisi gerektiren işleri yaparak para kazanmak isteyen herkes bu işi kolaylıkla yapabilir. Yukarıda belirttiğimiz malzemeler ile yapacağınız çim adamı 10 ile 25 lira arasında bir fiyata satabilir ve bunun sonucunda sizde bir ek gelire sahip olabilirsiniz. Bu işi yapmanız bir kaç dakikanızı alacağı için gün içerisinde onlarca çim adamı rahatlıkla yapabilir ve kazancınızı artırabilirsiniz. Evde Çim Adam Yaparak Para Kazanmak isteyenler elde ettikleri ürünleri isterlerse İnternet üzerinden kendileri rahatlıkla satabilirler. Bunun ile birlikte bu tür ürünlerin satıldığı Oyuncak dükkanı, Kırtasiye dükkanı gibi iş yerlerine de pazarlayabilirler. İmkanı olanlar çim adamları semt pazarlarında satmak adına bir sergi kiralayabilir. Evde çim adam işi yaparak sizde ayda 2 bin liraya kadar bir gelir elde edebilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz çim adam yapma fikri yıllardır yapılan ve sürekli olarak talep gören çim adam modelidir. Bunun ile birlikte son dönemde çok daha farklı modellerde çim adam yapıldığını görebiliriz. Özellikle imojiler ile yapılan çim adamlar çocuklar tarafından ilgi ile karşılanmakta ve satışı oldukça kolay olmaktadır. Sizde evde ek iş yaparak para kazanmak istiyorsanız birbirinden farklı model ve figürlerde çim adamlar oluşturmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.