KızlarBiliyor

Evde Tütün Sarma İşi Yapmak

Evde Tütün Sarma İşi Yapmak

Evde çalışıp para kazanmak isteyenlere belirttiğimiz alternatif iş fikirleri arasında tütün sarma işi yerini korumaktadır. Bir çok kişi son dönemde sarma tütün kullanmaya başladı. Bu tür ürün satışı yapan dükkanlarda bu ürünü hazırlamak için elemana ihtiyaç duymaktadır. Bu işi genel olarak ev hanımları evlerinde yapmaktadır. Öğrenmesi bir kaç günü alan kolay bir iş olan Evde Tütün Sarma İşi Yapmak isteyenler  hemen iletişime geçebilirler. Evde ek iş yapmak adına iş arayanlar bu işi kolaylıkla bulabildiği gibi evde tütün sarma işi ile ayda 2 bin liraya kadar bir gelir elde edebilir.

Tütün Sarma İşi Nasıl Yapılır

Evinizde ek iş yaparak para kazanmak ve aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen ev hanımları bu işe büyük ilgi göstermektedir. Evinizin herhangi bir bölümünde bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz. Daha önceden bu işi yapmayanlar bir kaç gün gibi kısa bir zaman içerisinde bu işin tüm püf noktalarını öğrenebilirler. Evde Tütün Sarma İşi Yapmak isteyenler küçük bir el makinesine ihtiyaç duyacaklar. Açık olarak getirilen tütünleri boş sigara makoronlarına doldurma işlemi bu makine ile yapılmaktadır. Ortalama 10 ile 20 lira arasında bir ücrete satılan bu makineler el ile çalışan basit bir aparattan oluşmaktadır. Bu işi daha profesyonel bir şekilde yapanlar otomatik tütün sarma makinesine sahip olmalıdır. Bu otomatik tütün sarma makineleri çok yüksek fiyatlara satıldığı için çok az kişi tarafından tercih edilmektedir.

Otomatik tütün sarma makinesi almak isteyenler ortalama 7 bin lira ile 15 bin lira arasında bir parayı gözden çıkarmaları gerekmektedir. Tabi ki bu makineyi almak ile sorun çözülmemektedir. Bundan sonra yüksek miktarda tütün sarma işi almanız gerekmektedir. Bu makine bir bayanın bir gün boyunca el ile sardığı tütünü bir saat içerisinde rahatlıkla yapabilmektedir. Hem para kazanmak hemde aldığınız makinenin parasını çıkartmak için de sürekli ve fazla adette iş bulmanız gerekmektedir. Bu neden ile bir çok kişi el ile sarma işi yapan makineleri tercih etmektedir.

Tütün Sarma İşi Veren Yerler

Yukarıda da belirttiğimiz gibi evinde ek iş olarak bu işi yapmak isteyenlerin iş kurma maliyeti 20 lirayı geçmemektedir. Tütün sarma makinesi sahibi herkes bu işi rahatlıkla talep edebilir. Bunun ile birlikte aile bireylerin içerisinde bu işi yapabilecek birisi daha varsa onun içinde makine alıp daha fazla tütün sarma işi yapabilirsiniz.

Evinizde televizyonun karşısında oturduğunuz yerden çalışmanıza ve para kazanmanıza imkan veren tütün sarma işini bulmak o kadar da zor değildir. Bu işi en kolay bulabileceğiniz yerler tütün ürünü satışı yapan dükkanlar olarak bilinir. Sizinde bulunduğunuz bölgede bu tür ürün satan bir iş yeri muhakkak vardır. Bu dükkanlar ile iletişime geçerek sizde iş talebinde bulunabilirsiniz. Bunun ile birlikte İnternet üzerinden Sosyal Ağları kullanarak da bu işi yapmak adına girişimde bulunabilirsiniz. Özellikle ek iş sayfaları b.u işi yapmak istediğinizi duyurmanız için oldukça iyi bir platformdur.

Evde Tütün Sarma İşi Ne Kadar Kazandırır

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenler tarafından sıklıkla yapılan bu iş oldukça iyi getirisi olan işlerdir. Her ek işte olduğu gibi bu işte de yaptığınız kadar para kazanma imkanınız bulunmaktadır. Makaron olarak bilinen ve içerisinde 200 adet boş sigara kağıdı olan kutu başı ücretlendirme yapılmaktadır. Bu ücretlendirme genellikle kutu başına 15 ile 25 lira arasında değişmektedir. Ne kadar çok kutu doldurursanız o kadar çok kazancınız artmaktadır. 1 ile 2 saat arasında bir kutuyu bu işe başlayan bir çok ev hanımı rahatlıkla yapabilmektedir. Bu da günde ortalama 4 ile 5 kutu arasında doldurmanıza imkan vermektedir. Bu neden ile Evde Tütün Sarma İşi Yapmak isteyenler el becerisine göre ayda 750 lira ile 3 bin lira arasında bir gelir elde edebilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Nazmi dedi ki:

  7 yıl sigara sarma işi yaptım istanbul sancaktepe de oturuyorum ilgilenen ulaşsın.

 2. Yasemin günenç dedi ki:

  Bu iş tam bana göre daha önce denedim ve bi kutuyu 20 dakika sürede çıkarda bildim gerçekten eylenceli bi iş geri dönüş yaparsanız çok memnun kalırım elim gerçekten yatkın pişman olmazsiniz

 3. Yasemin günenç dedi ki:

  Bu iş tam daha önce denedim ve bi kutuyu 20 dakika sürede çıkarda bildim gerçekten eylenceli bi iş geri dönüş yaparsanız çok memnun kalırım elim gerçekten yatkın pişman olmazsiniz

 4. Emine dedi ki:

  Bende çok istiyorum bu işi deneyimliyim elim hızlıdır çok ihtiyacım var lütfen dönüş yapın

 5. İnci dedi ki:

  Osmaniyede oturuyorum tütün sarma işini yaparım 05415891686

 6. Zeynep dedi ki:

  Kırklareli de oturuyorum öğrenciyim ve coronadan dolayı işimden atıldım bu işe ihtiyacım var dönerseniz sevinirim.

 7. Sedef dedi ki:

  Tekirdağ kapaklı oturyom yaparım bu isi 05318906114

  1. Seda dedi ki:

   Bü işe ihtiyacım var çorludan otruyürum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.