KızlarBiliyor

Evde Kadınlara İş İmkanı

Evde Kadınlara İş İmkanı

Evde çalışmak ve para kazanmak isteyen bayanlara iş veren Devlet Kurumları. İşkur tarafından ev hanımlarına verilen ek işler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler. Evde ek iş yaparak aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen bayanlara uygun gönderilen işler. İş ve meslek sahibi olmayan kadınlara verilen işler. Evde Kadınlara İş İmkanı sunan firmalar ve devlet kuruluşları. Para kazanmak isteyen kadınlara uygun işler hakkında genel bilgi sahibi olmak isteyenler.

Evde Kadınlara Ek İş İmkanları

Kadınların para kazanmaları hakkında ilk akla gelen işler bilindiği üzere ek iş olarak bilinir. El becerileri yaptıkları işler karşısında bir çok ev kadını para kazanmakta ve aile bütçesine katkıda bulunmaktadır. Birbirinden farklı yerlerden alınan işleri ev ortamında yapan ev hanımları ciddi anlamda para kazanmakta. Sizde kendi el becerinize uygun olan işi yaparak ek kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca son dönemde kadın istihdamının artırılması ve ev hanımlarının para kazanmasına aracılık yapmak adına İŞKUR Ev Hanımlarına Ek İş projesi geliştirdi. Sizde aşağıda bu konu ile ayrıntılı bilgiyi okuyarak hemen İşkur Ek İşlerine başvuruda bulunabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

İŞKUR Kadınlara Ek İş İmkanı

Evde çalışmak zorunda kalan veya evde çalışmak isteyen kadınların iş bulmaların daha kolay hale getirilmesi ve bayanların daha fazla kazanmaları adına İşkur aracılık yapmaya başlıyor. Özellikle evde paketleme işi yapmak isteyen bayanlara ek iş temini artık İşkur aracılığı ile yapılacak. Ülkemizde milyonlarca vatandaşımızı iş sahibi olmasına aracılık yapan bu kurum artık ek iş yapmak isteyenlere de aracılık yapacak. Firmalar tarafından yapılması istenilen paketleme işlerini ev hanımları ile buluşturacak olan bu kurum iş taleplerini toplamaya başladı. Sizde evde çalışıp para kazanmak adına evde paketleme işi yapmak istiyorsanız bulunduğunuz bölgedeki işkur birimlerine şahsen giderek başvuruda bulunmalısınız.

Evde Kadınlara İş İmkanı verecek olan bu kurum daha önceden bu tür işler ile ilgili tecrübe sahiplerine öncelik tanıyacaktır. Herhangi bir sertifika veya kalfalık, ustalık belgesine sahip olanlar bu belgeleri belirtmeli ve sisteme işletmelidir. Ülke genelinde ek iş yapmak isteyen tüm bayanlar bu imkan için başvuruda bulunabilirler. Bunun için aranan şartların neler olduğunu kısaca sıralamak gerekirse;

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
 • Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olmak
 • 18 yaşından büyük olmak
 • Herhangi bir kurumdan emekli maaşı almamak
 • İş kur tarafından belirtilen iş görüşmelerine katılmış olmak
 • Meslek edinme kurslarına katılmış olmak

Yukarıda belirtilen şartları taşıyanlar İşkur Ek İş İmkanları için başvuruda bulunabilirler. Başvurusu kabul edilenlere belirli dönemlerde olmak üzere evlerinde çalışarak para kazanmalarına imkan veren paketleme işlerini alabilirler.

Ev Kadınlarına İş Yapmak İçin Destek

Kadınların para kazanmalarına adına verilen destek sadece ek iş desteği değildir. Bir çok devlet kuruluşu bayanların ticari faaliyette bulunmaları adına birbirinden farklı destekler vermeye devam ediyor. Sizde kendi işinizi kurmak adına verilen bu desteklerden yararlanarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Bu konuda en büyük destek bilindiği üzere KOSGEB tarafından verilmektedir. Ev hanımlarının daha aktif bir şekilde ekonomiye katkıda bulunmaları adına verilen bu destekler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler Bayanlara İş Kurmak İçin Verilen Devlet Destekleri başlıklı yazımızı okuyarak ayrıntılı bilgi sahibi olabilir ve hemen başvuruda bulunabilirler.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Pınar dedi ki:

  Lütfen benim çalışma ihtiyacim var

 2. Ceylan kişmir dedi ki:

  Biz beş kız kardeşiz Bitlis merkez de oturuyorum bize de dönüş yapa bilir misiniz lütfen her türlü el becerimiz var

 3. Neslihan dedi ki:

  Bursa osmangazi demirtaş ta oturuyorum

 4. Neslihan dedi ki:

  Bosanma asamasindayım iki kızım var evim kira ev temizliği ne gidiyordum virüs ten dolayı kimse çağırmiyor artık çok zor durumdayım kira mi bile odeyemiyorum allah rızası için yardımci olun

 5. Buse özlem dedi ki:

  Merhaba üniversitesi son sınıf öğrencisiyim anestezi teknisyeniyim onlie devam ediyorum derslerime ek iş arıyorum sağlıklı bir biçimde paketleme yapabilirim annem, teyzem, annemin arkadaşı paketleme işini yapmak istiyoruz. değerlendirirseniz sevinirim ayrıca işkurdada başvurum var

 6. elif dedi ki:

  evde paketleme işi için dönmenizi rica ederim

 7. elif doğan dedi ki:

  annem ile birlikte yapabılırız . açıktan üniversite okuyorum dönmenızı rıca ederim.

 8. Filiz dedi ki:

  Çanakkale kepezde oturuyorum paketleme işi yapmak istiyorum

 9. Sumeyra dedi ki:

  Şuanda bu işe çok ihtiyacım var iki çocuğum var eşim issiz

 10. Özgül dedi ki:

  Istanbul Esenyurt ta oturuyorum 3 kişi evde iş yapabiliriz

 11. SARE dedi ki:

  Ev hanımıyım evde paketleme işi yapmak istiyorum Kırşehir merkezde oturuyorum

 12. Gülseren dedi ki:

  Antalya da yaşıyorum evde ek iş istiyorum

 13. Yadigar erbay dedi ki:

  K.maraş da oturuyorum evde iş istiyorum 05331596135 telim

 14. Yadigar erbay dedi ki:

  Ev de yapa bileceğim iş istiyorum

 15. Yelız dedi ki:

  Kadırlıde oturuyorum her turlu paketleme ısı yaparım

 16. Sevda dedi ki:

  Eşim issiz kırmızı ödeyemiyoruz lutfen evlere verilen iş istiyorum lutfen

 17. Semiha dedi ki:

  Avcılar da oturuyorum evde paketleme işine ihtiyacım var

 18. Mervedagli dedi ki:

  Evde is istiyorum Mati durumum yok

 19. Bahriye Çeşmeci dedi ki:

  Evde paket işi yapmak istiyorum elim hızlıdır 05392540943

 20. Züleyha dedi ki:

  Adana kurttepe de oturuyorum bende evde paketleme isi istiyorum

  1. İsminiz dedi ki:

   Antalya da oturuyorum cok ihtiyacım var paketleme işi yapabilirim

  2. Hülya dedi ki:

   Gaziantep şahinbeyde oturuyorum bende evde paketleme isi istiyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.