KızlarBiliyor

İş Kurmak İçin Devletten Destek Almak

İş Kurmak İçin Devletten Destek Almak

Yeni bir iş kurmak isteyenlere verilen devlet destekleri ve hibeler. İş kurmak isteyenlere sıfır faizli kredi imkanları. Devlet tarafından teşvik edilen işler hakkında genel bilgi. Sermayesi olmayanlara İş Kurmak İçin Devletten Destek Almak. Sermayesiz iş kurmanın püf noktaları. Hangi işleri yapana devlet desteği verilmekte. Sizde verilen hibe ve faizsiz kredi destekleri ile kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Sermayesi Olmayana İş Kurma İmkanı

Hayallerindeki işi kurmak için sermaye arayışında olan binlerce kişi işlerini hep ertelemek zorunda kalıyor. Birbirinden fakrı ve ilginç iş fikrine sahip olanlar hayallerini hep ertelemek zorunda kaldı. Sermaye sıkıntısı nedeni ile yapmak istediği işi erteleyenlere devlet desteği ile kendi işini kurma imkanı bulunmakta. Binlerce girişimci verilen bu destekler ile kendi işlerinin patronu olma noktasında büyük yol aldı. Sizde İş Kurmak İçin Devletten Destek Almak için nereye başvurulur. Kimlere devlet destekli  kurma imkanı tanınır. Verilen destekler ne kadar limitlidir gibi soruların cevabını bu yazımızdan öğrenebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz. Bu neden ile iş kurmak için hibe ve faizsiz kredi desteklerinin neler olduğunu ve kimlerin başvuruda bulunabileceğini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kosgeb Desteği İle Kendi İşinizi Kurun

Girişimcilerin en çok başvuruda bulunduğu devlet desteklerinin başında gelmektedir. Girişimci adaylarına kendi işlerini kurmak adına hibe ve faizsiz kredi desteği verilmeye devam ediliyor. İlk defa kendi işini kurmak isteyenler bu imkandan yararlanabilir. Bu desteklere başvuruda bulunmak isteyenlerin kosgeb girişimcilik belgesi olması ve desteklenen sektörlerden birisini tercih etmesi yeterli. Sizde verilen 50 bin liralık hibe ve 100 bin liralık faizsiz kredi desteğini alarak kendi işinizi kurabilirsiniz. Bayanlar, engeliler ve gençlere pozitif ayrıcalığın tanındığı bu imkandan yararlanarak sizde kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Devlet Girişimci Destekleri

Tarım ve hayvancılık alanında bir iş kurmak isteyenlere de verilen devlet destekleri bulunmaktadır. İş Kurmak İçin Devletten Destek Almak isteyen ve bu alanda faaliyet göstereceklere hibe hayvan  veya nakit para desteği verilmeye devam ediliyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından finanse edilen bu uygulama sayesinde sizde hibe hayvan alabilir ve hayvancılık yapabilirsiniz. Bunun ile birlikte tarım alanlarının aktif hale getirilmesi adına mazot, gübre vb. desteklere de başvuruda bulunabilirsiniz. organik tarım ürünleri yetiştiriciliği, tohum ve fide yetiştiriciliği yapmak isteyenlere de 30 bin liralık hibe desteği verilmektedir.

İşkur Desteği İle İş Kurma İmkanı

İşkur tarafından verilen destekler ile sizde hayalini kurduğunuz işi aktif hale getirebilirsiniz. Bayanlar, eski mahkumlar ve gençler verilen bu imkanlardan yararlanabilirler. Verilen iş başı eğitimlerine katılanlar verilen desteklerden yararlanmak adına başvuruda bulunabilir. Sizde hem yapmak istediğiniz iş ile ilgili olarak verilen eğitimlere katılarak tecrübe sahibi olabilir hem de gerekli olan sermayeyi buradan temin edebilirsiniz.

Tübitak İş Kurma Destekleri

Girişimci Sermayesi Destekleme Programı kapsamında gençlere kendi işlerini kurma imkanı tanınmakta. Bilindiği üzere teknoloji üzerine yatırım yapmak isteyenlerin en çok başvuruda bulunduğu kurum Tübitak olarak bilinmektedir. Sizde Teknoloji geliştirme ve Teknoloji üretme tarzı iş fikirleriniz için gerekli olan sermayeyi bu kurumdan temin edebilirsiniz. Yapılacak olan Ar-Ge ve yeni girişimleriniz için belirtilen konularda olmak üzere gerekli olan sermayenin % 20’lik kısmını buradan karşılayabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesinde yardımcı olan Tübitak başvuruda bulunan her projeyi uzman kadrosu ile incelemektedir.

İş Kurmak İçin Vakıf Destekleri

İş Kurmak İçin Devletten Destek Almak isteyenlerin başvuruda bulunabileceği bir diğer kapı ise Vakıf destekleridir. Özellikle Kaymakamlığın iş kurmak için ayırdığı bütçeden karşılanan bu yardımlar bayanların en çok tercih ettiği destek programlarıdır. Bayanların kendi işlerini kurmaları ve kendi ayakları üzerinde durabilmeleri adına geliştirilen bu destek farklı miktarlarda verilmektedir. 5 bin lira ile 30 bin lira arasında değişen destekler yapılacak olan işe göre belirlenmektedir. Sizde kendi işinizi kurmak adına aradığınız sermayeyi vakıf destekleri ile temin edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.