KızlarBiliyor

Tekel Bayisi Nasıl Açılır

Tekel Bayisi Nasıl Açılır

Tekel bayi açmak isteyenler için ne kadar sermayeye sahip olması gerekir. Tekel bayisi açmak için gerekli olan evraklar. Kimler bu tarz bir iş yeri açmak için başvuruda bulunabilir. Tekel bayi açmak için ne kadar büyüklükte bir dükkana sahip olmak gerekir. Tekel Bayisi Nasıl Açılır. Tekel bayi açmak için nereye başvurulur. Yeni bir tekel bayi açmak için merak ettiğiniz tüm soruların cevabını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Tekel Bayi Açma Şartları Nelerdir

Tütün mamulü, alkol ve alkollü içki satışı yapmak için bir tekel bayi açmak isteyebilirsiniz. Birbirinden farklı markaların ürünleri satarak sizde kısa sürede iyi kazananlar arasındaki yerinizi alın. Tekel bayi açmak isteyenlerin bu konuda en çok merak ettiği konu bu tarz bir iş yerinin ne kadar kazandıracağıdır. Tekel büfeleri veya tekel dükkanları gerçekten çok iyi kazandırır mı? Bu soru bir çok girişimci tarafından sıklıkla sorulmaktadır.

Yeni bir iş yeri açmak istenildiği zaman gerekli olan belgelerin hazırlanmasının yanında bu tarz bir iş yeri için ekstra izinler alınmalıdır. Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) bu konuda olmazsa olmazdır. Bu kurumdan alınacak olan tütün ve alkol ürünleri satışı belgesi olmadan maalesef bu işi yapmanız mümkün değildir. Bu neden ile bu işi yapmak isteyenler bu belgeyi almak için başvuruda bulunmalıdır. Verilen izin neticesinde bu tarz ürün satışı yapan firmalardan farklı markalardan oluşan ürünleri satın alıp satışını yapabilirsiniz. Tekel Bayisi Nasıl Açılır diye araştırma yapanların bu neden ile öncelikli olarak bu belgeyi almak zorundadır.

Tekel Bayisi Nasıl Olmalı

Tütün ürünlerinin satışını yapan bu tarz yerlerin en az 20 metre karelik bir mekana ihtiyaçları bulunmaktadır. Tütün ürünlerinin yanında Alkol ve Alkol Ürünleri satışı yapacak olanların ise en az 30 metre karelik bir dükkana ihtiyacı bulunmaktadır. Sizde bulunduğunuz bölgede bu veya bundan daha büyük bir dükkan bulmalısınız. Tekel bayisi açmak için tutacağınız dükkanın raf sistemini de bu tür ürünlere uygun olarak seçmeniz gerekmektedir. Ayrıca satılan ürünler için gerekli soğutucu dolapların bulunması gerekmektedir. Tutulacak olan dükkanın küçük bir deposunun olması size büyük avantaj sağlayacaktır. Satacağınız firmalar ile görüşerek tabela veya dekorasyon için anlaşma imzalayabilir ve standart tip tekel bayisi olabilirsiniz.

Büfe Açmak İçin Gerekli Evraklar

Tekel bayi diğer adı ile büfe açmak isteyenler tütün ürünleri, alkol ürünlerinin yanında farklı ürünlerde satabilirler. Cips, çikolata ve kuruyemiş bu konuda en çok tercih edilen ürünler olarak bilinir. Sizde eğer böyle bir dükkan açmak istiyorsanız bu tür ürünleri de satarak müşteri potansiyelinizi artırabilirsiniz. Bu ayrıntıdan sonra Tekel Bayisi Nasıl Açılır sorusu için gerekli olan evrakların neler olduğunu belirtmek gerekirse;

  • Dükkan açmak isteyen kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi
  • İkametgah belgesi
  • 2 Adet vesikalık fotoğraf
  • Dükkan açılacak yerin tapusu
  • Kira kontratı
  • Vergi levhası
  • Esnaf odası veya Ticaret Odası kaydı
  • Bağkur Belgesi
  • İtfaiyeden yangın önlemi ile ilgili alınacak olan belge

Tekel Bayi Çalışma Şartları

Yeni bir iş kurmak adına açılmak istenilen tekel bayilerinin iyi kazandırdığı bilinmektedir. Genellikle kar oranı düşük olmasına rağmen potansiyeli yüksek olduğundan ve yüksek adette ürün sattıkları için iyi getiriye sahiptir. Haftanın 7 günü hizmet veren tekel bayileri akşam saat 22:00 dan itibaren alkol satışını kesmek zorundadır. Bunun ile birlikte 18 yaşının altındakilere tütün ürünleri ve alkol ürünleri satmaması gerekmektedir. Bu konuda denetimlerin her geçen gün artırıldığı ve bu konuda hassas olunduğu unutulmamalıdır. Aksi takdirde yüksek para cezalarına maruz kalabilirsiniz. Bu neden ile bu tür ürün satışı yapanların kurallara uyması gerekmektedir.

Tekel Bayi Açma Maliyeti

Her yeni bir iş kurmakta olduğu gibi bu işi kurmak isteyenlerde de belirli bir miktar sermaye bulunmalıdır. Açılmak istenilen dükkanın büyüklüğü, dekorasyon için gerekli olan malzeme tercihi ve ürün çeşitliliği gerekli olan sermayeyi doğrudan etkilemektedir. Tekel Bayisi Nasıl Açılır ve bunun için ne kadar sermaye gerekir diye araştırma yapanlar çok farklı rakamlara ulaşabilir. 20 bin liraya bir tekel bayi açılabileceği gibi 200 bin liraya da bir tekel bayisi açılabilir. Bu neden ile bu iş için gerekli olan sermayeyi belirlemek sizin elinizde olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.