KızlarBiliyor

Arıcılık İçin Verilen Devlet Destekleri 2018

Arıcılık İçin Verilen Devlet Destekleri 2018

Arıcılık İçin Verilen Devlet Destekleri 2018 imkanları. Arıcılık yapmak isteyenlere 2018 yılında verilecek olan destekler nelerdir? Hibe arı desteği kimlere verilir. Arıcılık İçin Verilen Devlet Destekleri 2018 imkanlarından yararlanmak için gerekli şartlar nelerdir. Kimler arıcılık alanında faaliyet göstermek için desteklenmektedir. Bayanlara Arıcılık İçin Verilen Devlet Destekleri ve şartları.

Arıcılık İçin Hibe Nasıl Alınır?

Arıcılık alanında faaliyet göstermek isteyenlere verilen hibe destekleri ile sizde arıcılık yapmaya başlayın. Kırsal alandaki tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin desteklenmesi amacı ile bilindiği üzere devlet destek vermeye devam ediyor. Özellikle bayanların hayvancılık yapmalarını teşvik etmek adına hibe yani geri ödemesiz destekler verilmektedir. Sizde kırsal bir alanda arıcılık yapmak adına bu tür desteklere başvuruda bulunabilirsiniz. Bilindiği üzere Genç Çiftçi Arıcılık Destekleri bu kapsamda verilen en büyük destek olarak dikkat çekmektedir. Köyünde arıcılık yapmak isteyenlere 40 kovanlık arı kolonisi kurmak adına hibe desteği verilmektedir.

Genç Çiftçi Arıcılık Destekleri

Köyden kente göçün önüne geçilmesi ve kırsal alandaki nüfusun gençleştirilmesi adına genç çiftçi projesi hayata geçirildi. 40 yaşın altındaki tüm vatandaşlarımız bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunabilirler. Başvuruları kabil edilenlere ise 40 kovanlık bir arı kolonisi kurmaları adına 30 bin liralık hibe desteği verilmektedir. Verilen bu hibe desteği tamamen geri ödemesiz olarak verilmek ile birlikte tek şartı bu işi köyünüzde en az iki yıl boyunca yapmanız olacaktır. Bu imkandan yararlanmak isteyenlerin taşıması gereken şartları belirtmek gerekirse; En az ilkokul mezunu olmak, 18 ile 40 yaş aralığında olmak, arıcılık yapmak istediği köyde ikamet etmek veya ikamet edeceğini taahhüt etmek. Alacağınız arıcılık hibesi ile en az 2 yıl bu alanda faaliyet göstermek. Bu şartları yerine getirecek olanlara 40 arılı kovanlık bir koloni ve gerekli ekipmanları temin etmeleri adına 30 bin lira hibe olarak verilecektir.

Arılı Kovan Destekleri 2018

Arıcılık İçin Verilen Devlet Destekleri 2018 imkanlarının dışında Arıcılık alınında faaliyet gösteren ve ÇKS Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olan arıcılara verilen desteklerden bir tanesi de Arılı Kovan desteğidir. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2018 yılında da her bir arılı kovana 10 liralık destek verilmektedir. 250 arılı kovana kadar verilen bu destekten tüm kayıtlı arıcılar yararlanabilir. Bunun için bağlı bulunduğunuz Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Ana Arı Desteklemeleri

Geçtiğimiz yıllarda da verilen bu destek 2018 yılında tekrar verilmeye başlandı. Kayıtlı bir şekilde arıcılık yapanlara kovan başına ana arı desteklemesi verilmektedir. Kovan başına verilen bu desteğin miktarı 15 lira olarak belirlenmiştir. Sizde arı kolonisi için verilen bu destekten yararlanmak istiyorsanız yılda bir kez verilen bu destek için bağlı olduğunuz müdürlükler aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Arıcılık İçin Faizsiz Kredi 2018

Arıcılık alanında faaliyet göstermek isteyenler veya hali hazırda bu alanda faaliyet gösterenler işlerini büyütmek için Arıcılık Kredisi Başvurusunda bulunabilirler. Başta Ziraat Bankası ve Şekerbank olmak üzere bir çok banka arıcılık faaliyetlerinde bulunacak olanlara finansal destek vermektedir. Bu işi yapmak isteyenlere düşük faizli kredi imkanı verilmekte olup farklı ödeme fırsatları sunulmaktadır. Arıcılık İçin Verilen Devlet Destekleri 2018 imkanları veya bankaların vermiş olduğu arıcılık kredileri ile sizde arıcılık faaliyetlerinde bulunabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.