KızlarBiliyor

Self Servis Oto Yıkama Açmak

Self Servis Oto Yıkama Açmak

Self Servis Oto Yıkama Açmak için nereye başvurulur. Oto yıkama dükkanı açmanın maliyeti. Kendin yıka oto yıkama işi yapmak için gerekli tüm ekipmanlar. Benzinlik yanında oto yıkama işi yapmak için ne yapılmalı. Self Servis hizmet veren oto yıkama dükkanı açmak için gerekli olan belge ve izinler.

Kendin Yıka Oto Yıkama İşi Yapmak

Son yılların popüler, düşük sermayeli ve çok kazandıran iş fikirleri arasında gösterilen oto yıkama işi kazandırmaya devam ediyor. Genellikle benzin istasyonlarının yanında bulunan bu tarz yerler oldukça ilgi görmektedir. Diğer adıyla Self Servis Oto Yıkama Açmak bir çok girişimci tarafından araştırılan bir iş olarak bilinir. Sizde yeni bir iş kurmak adına araştırma yapıyorsanız bu iş hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak zorundasınız.

İnsanların araçlarını yıkatmak adına uğradığı ve kısa bir süre içiresinde işlerini kolaylıkla hallettiği bu tarz yerler oldukça ilgi görür. Aracın temizliği için oto yıkama işi yapan bir dükkana bırakmak, sıra beklemek veya aracını almaya gitmek bir çok kişi tarafından tercih edilmez. Ayrıca aracına özen verenler kendi araçlarını özene özene yıkamayı tercih edebilirler. Bu ve buna benzer durumlar nedeni ile her gün milyonlarca araç Self Servis Oto Yıkama istasyonunun yolunu tutmaktadır.

Oto Yıkama Açmak

Arabaların yıkanması, içinin süpürülmesinin yanında abaların farklı işlemlerini yapan oto yıkama işi oldukça büyük bir pazara sahiptir. Milyonlarca aracın trafikte olduğunu düşündüğümüzde bu araç sahiplerinin bir çoğu aracını temizlemek için bu tarz yerlere gitmektedir. Özellikle bayan sürücülerin neredeyse hepsi bu tarz bir yere gitmek zorundadır. Aracın yıkanması ve temizlenmesi işi için bir araç sahibi en geç 15 ile 20 gün de bir bu tarz yerlere gelirler. Bu kadar büyük bir müşteri potansiyeline sahip olan bu hizmet işi oldukça iyi kazandırmaktadır.

Aracın temizlenmesi için ayıracak zamanı olmayanlar ve yukarıda da belirttiğimiz gibi kendi aracını kendi temizlemek isteyenler de kendin yıka oto yıkama dükkanlarına giderler. Bu tarz yerler bilindiği üzere bozuk para ile çalışan makineler ile kurulan bir işletmedir. Ekipmanların ve bu iş için peronların hazırlanmasından sonra kendi kendine işleyen bir işletmeye dönüşürler. Bu neden ile normal bir oto yıkama açmak yerine Self Servis Oto Yıkama Açmak bir çok kişi tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Self Servis Oto Yıkama İşi

İnsanların benzin aldıktan sonra veya yanından geçerken uğrayarak aracına bir su tutmak veya süpürmek için uğradığı Sel Servis Oto Yıkama yerleri boş kalmaz. Gün içerisinde binlerce araç sahibi bu tarz yerlerde oto yıkama işini yaparlar. Az önce de belirttiğimiz üzere bu tarz yerlerde araba yıkama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştiği için dana fazla ilgi görür. Bu büyük ilgiyi değerlendirerek sizde bu işten iyi paralar kazanabilirsiniz.

Self Servis Oto Yıkama İşi yapmak için öncelikli olarak bu işe uygun bir alan veya benzinlik istasyonu bulmanız gerekir. Araçların araçlarını köpükleme, yıkama, kurutma ve süpürge alanlarının ayrı ayrı bölümlendiği bir yer hazırlamanız gerekir. Araç yıkama peronları olarak bilenen bu bölmeleri farklı türden yapmanız mümkün.

Self Servis Oto Yıkama Açmak

Açılmak istenilen oto yıkama yerinin büyüklüğü aynı anda kaç araçlık bir iş yeri açmak istediğinize bağlıdır. Köpük ve Yıkama bölümü aynı peronda, Kurutma ve Süpürge ayrı bir peronda yapılmaktadır. Yani bir aracın yıkanması ve temizlenmesi için 2 perona ihtiyaç vardır. Toplamda 10 peronluk bir oto yıkama yeri açanlar aynı anda ortalama 5 araca hizmet vermektedir. Bu neden ile yapılacak iş için gerekli yerin temin edilmesi ve buna uygun bir şekilde düzenlenmesi gerekir.

Self Servis Oto Yıkama Ekipmanları

Self Servis Oto Yıkama Açmak isteyenlerin yer temini kadar dikkat etmesi gereken diğer husus ise ekipman teminidir. Araçların köpüklenmesi ve yıkanması işi için bozuk para ile çalışan tabancalı ekipmanların alınması gerekir. Bunun yanında yüksek çekiş kuvvetli elektrikli süpürgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ve buna benzer farklı makinelerin kullanımı için bir adet hava kompresörü almanız gerekir.

Yukarıda belirttiğimiz malzemeler alacağınız marka ve özelliklere göre farklı fiyat aralığında bulunmaktadır. Kendin yıka türünden açılmak istenilen bir oto yıkama dükkanı için ortalama bir maliyet hesabı yapmak gerekirse; 5 peronluk bir oto yıkama dükkanı açmak için yıkama, köpürtme ve süpürge tarzı malzemeler için ortalama 30 ile 40 bin liralık bir yatırım yapmanız gerekir. Bu işte asıl harcama peronların hazırlanması ve yıkama alanının düzenlenmesi için yapılır.

Self Servis Oto Yıkama dükkanı açılacak olan yerinin beton veya buna benzer bir malzemeden olması gerekir. Ayrıca bu tarz yerlerin su gider mazgal sisteminin de iyi olması gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.