KızlarBiliyor

Instagramda Satış Yapmanın Püf Noktaları

Instagramda Satış Yapmanın Püf Noktaları

İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmak son dönemin en sık yapılan işlerinin başında gelmektedir. Herhangi bir ürün almak için mağaza mağaza dolaşmak istemeyenler oturdukları yerden İnternet aracılığı ile bir çok ürüne hemen ulaşabilir. Bu konuda en çok tercih edilen mobil uygulaması da İnstagram olarak bilinir. On binlerce butik mağazanın bulunduğu bu uygulama ile sizde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu alanda bir girişimde bulunmak isteyenler için Instagramda Satış Yapmanın Püf Noktaları. İnstagramda en kolay satılan ürünler nelerdir. İnstagramda satılan ürünler için vergi ödenir mi? Bu ve buna benzer tüm sorularınız için yaptığımız araştırmayı Instagramda Satış Yapmanın Püf Noktaları başlığı ile sizlerle paylaşmak istiyorum.

Instagramda Butik Mağaza Açmak

İnternet üzerinden ürün satmak denildiğinde milyonlarca kişinin ilk aklına gelen İnstagram uygulamasıdır. Milyonlarca kullanıcısı olan bu uygulama ile sizde kolaylıkla ürün satabilirsiniz. Bu uygulama barındırdığı sanal mağazalar için katılımcılarından herhangi bir ücret talebinde bulunmamaktadır. İster kendi ürettiğiniz ürünleri isterseniz de başka markaların ürünlerini yapacağınız sözleşmeler ile satabilirsiniz. Bu konuda kişilerin en çok tercih ettiği farklı markaların ürünlerini kar oranı ile satış sözleşmesidir. Birbirinden farklı markanın ürünleri kendi adınıza açacağınız Instagram sanal butik mağazanızda kolaylıkla satabilirsiniz.

Bu uygulama üzerinden satış yapılmasının en büyük nedenlerinden birisi olan da satmak istediğiniz ürünlere para yatırma gereğinin olmaması. Ayrıca satılan ürünleri siz alıp göndermezsiniz. Sadece sipariş alıp firmaya iletirsiniz. Firma sizin yerinize sattığınız ürünü müşterinize kargo ile gönderir ücretini alır ve sizin karınızı hesabınıza yatırır. Sizin hiç bir zararınız veya kabınız olmaz. Tek yapmanız gereken daha fazla takipçi ve müşteriye ulaşıp daha fazla ürün satmak. Bu neden ile nasıl takipçi arttırılacağı ve Instagramda Satış Yapmanın Püf Noktaları aşağıda belirtilmiştir. Sizde bunlara dikkat ederek çok daha fazla ürün satabilir ve daha fazla kazanabilirsiniz.

Instagram Takipçisi Nasıl Artırılır

Instagram üzerinden satış yapmak isteyenlerin en önemli kozu takipçi sayısı olarak bilinir. Ne kadar çok takipçiye sahipseniz o kadar çok ürün satma imkanınız vardır. Bu neden ile bu işi yapmak isteyenlerin sürekli olarak takipçi sayısını artırması gerekir. Belirli bur noktaya geldiğini düşünen ve takipçi artırımına gitmeyenler ilerleyen dönemde sıkıntı yaşarlar. Instagram takipçi sayısını artırmak için de bir takım farklı uygulamalar vardır. Bunların başında ilk sırayı reklam vermek olarak değerlendirebiliriz. Bunun ile birlikte çekiliş sayfalarına katılmak veya sayfanız üzerinden çekiliş düzenlemek de takipçi sayınızın artmasına etki edecektir. Ayrıca sayfanızın sürekli güncel olması. Düzenli ürün yerleştirmesinin yapılması ve yorumlara cevap verilmesi bir diğer önem verilmesi gerekendir. Ayrıca sizde istediğiniz kişilere takip göndererek sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz. Bu durumlara dikkat edere sizde binlerce takipçiye kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Instagram Takipçisi Nasıl Artırılır

Instagramda Kolay Satılan Ürünler

Kendi adanıza açtığınız sanal butik mağaza ile birbirinden farklı yüzlerce ürünü satabilirsiniz. Tabi ki satış yapılacak olan ürünlerin türü, markası, kalitesi ve ulaşım becerisi gibi bir çok kriteri değerlendirmek gerekmektedir. Satılacak olan ürünleri kimlere hitap ettiği, aynı ürünü satan mağazaların incelenmesi, takipçi potansiyeliniz gibi bir çok değerlendirme yapılmaktadır. Instagram butik mağazalarına bakıldığı zaman genel olarak giyim ve aksesuar ürünleri olan ilginin fazla olduğu anlaşılmaktadır. Bay, bayan veya çocuk giyim ve ayakkabı ürünleri kolaylıkla satılmaktadır. Sizde isterseniz bu tür ürünler üzerine bir mağaza açabilirsiniz. Bunun ile birlikte iç çamaşırı satanların sayısı bir kaç aydır yükselişte.

Instagramda Satış Yapmanın Püf Noktaları araştırıldığında öncelikli olarak bir kaç hususa çok büyük önem vermeniz gerekmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi satılmak istenilen ürünün kalitesi ve satılan ürün ile ilgili bir sorun çıktığında muhatap bulunup bulunmadığı. Satın alanın ürünün zamanında ve eksiksiz olarak teslim edilmesi ve en önemlisi mağazanızda gösterilen resim ile gönderilen ürünlerin aynı olması. Bu ve buna benzer durumlara büyük önem gösterilmeli ve müşteri memnuniyetine önem verilmelidir.

Instagramda Kolay Satış Nasıl Yapılır

Müşteriler ile yüz yüze görüşmenin olmadığı ve sanal ortamda yapılan alışverişlerde insanların en büyük değer verdiği olay müşteri memnuniyeti olarak bilinir. Daha önceden alışveriş yapılmayan bir sanal mağazadan ürün alacakların en önem verdiği şeylerin başında yapılan yorum ve müşterilerin memnuniyet puanıdır. Bu neden ile bu işi yapanlar sattıkları ürün ile ilgili müşterilerinden olumlu dönüş alma konusunda ısrarcı olmalıdır. Ne kadar çok memnun müşteri varsa o kadar kolay ürün satarsınız. Bunun dışında Instagramda Satış Yapmanın Püf Noktaları olarak bilinen ve satıcıların dikkat etmesi gerekenleri sıralamak gerekirse;

  • Müşteri sorularına kısa sürede dönüş yapılması
  • Mağazanızın reklamını yaparak daha fazla kişinin aklında yer etmesini sağlamak
  • Düzenli kampanyalar düzenleyerek daha fazla ürün satışı yapın
  • Kullandığınız ürün fotolarının düzgün ve kaliteli olmasına dikkat edin
  • Mağazanızdaki ürünleri sürekli olarak güncel olmasını sağlayın.
  • Tedarik konusunda sıkıntı çıkarmayacak firmalar ile çalışın
  • Çekiliş ve kampanyalara katılarak daha fazla kişiye ulaşın
  • Müşteri memnuniyetine dayalı bir satış politikası geliştirin

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.