KızlarBiliyor

Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum Ne Yapabilirim

Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum Ne Yapabilirim

Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum Ne Yapabilirim diye araştırma yapanlara alternatif iş fikirleri. Parasız yapılacak işler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler. Düşük sermayeli iş fikirleri ile sizde kendi işinizi kurun. İş kurmak için Devlet Desteği alabilir veya iş kurmak için faizsiz kredi desteklerinden yararlanabilirsiniz. Ülkemizde girişimcilere verilen destekler ve iş kurmak için yapılan nakit ödemeler hakkında yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Sermayesiz İş Kurmak Mümkün mü

Yeni bir iş kurmak veya ticarete atılmak isteyenlerin en büyük sorunu iş kurabilmek için yeteri kadar sermayelerinin bulunmamasıdır. Bir çok girişimci bu sorun nedeni ile hayallerinden vazgeçmek zorunda kalmaktadır. Bu noktada Sermayesiz İş Kurmak Mümkün mü sorusu bir çok kişinin bu alanda geleceğini etkilemektedir. Yapılmak istenilen işin özelliğine göre değişen sermaye miktarının belirlenmesi ve bu paranın nasıl bulunacağı iyi araştırılmalıdır.

Bilindiği üzere kendi işini kurmak isteyen ve sermaye sıkıntısı yaşayanlara bir takım destekler verilmektedir. Her yıl Ülkemizde binlerce kişi verilen bu destekler ile sermayelerini oluşturmakta ve kendi işlerini kurmaktadır. Sizde aşağıda belirttiğimiz ve herkesin kolaylıkla başvuruda bulunabileceği bu imkanlar ile kendi işinizi kurmak için gerekli sermayeyi temin edebilirsiniz.

İş Kurmak İsteyenlere Sermaye Devletten

Bu yazımızda sermayesi olmayan ve kendi işini kurmak isteyenlerin sermayeyi nereden bulabilecekleri hakkında bilgi vermek adına yazdık. Hayallerini gerçeğe çevirmek isteyenlerin bu alanda en büyük destekçisi Kosgeb olarak bilinmektedir. Kendi işini kurmak isteyen Girişimcilere destek hibe ve faizsiz kredi verilmektedir. Sizde yapmak istediğiniz iş için gerekli finansal desteği bu kuruluştan alabilir ve hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum Ne Yapabilirim diye araştırma yapanlara öncelikli olarak bu kuruluştan destek alma konusunda kısa bilgiler vermek istiyorum.

Kosgeb Sermayesiz İş Kurma İmkanları

Orta ve küçük ölçekli işletmelerin desteklenmesi ve kalkındırılması amacı ile kurulan bu Devlet Kuruluşu binlerce kişiye finansal destek vermeye devam ediyor. Kendi işini kurmak isteyen bayanlar, erkekler, engelliler ve eski hükümlüler verilen bu desteklerden yararlanabilmektedir. Yapacağınız işin özelliğine göre farklı sermaye desteği verilmek ile birlikte bir takım şartları taşımanız gerekmektedir. İsterseniz öncelikli Kosgeb tarafından kendi işini kurmak isteyenlere verilecek hibe ve faizsiz kredi desteğinden yararlanmanın şartlarını sıralayalım;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşından büyük olmak
  • Geçmiş yıllarda verilen bu desteklerden yararlanmamış olmak
  • Kosgeb tarafından desteklenecek sektörler arasında bulunan bir iş kolunda faaliyet göstermek istenmesi
  • Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olmak
  • Kendi üzerine kayıtlı bir iş yerinin olmaması
  • Kosgeb girişimcilik eğitimine katılmış ve girişimcilik belgesine sahip olmak

Kosgeb tarafından verilen iş kurmak adına hibe yani geri ödemesiz destek ve faizsiz kredi desteklerinden yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyan herkes başvuruda bulunabilir.

Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum Ne Yapabilirim

Sermayesiz İş Kurmak İçin Hibe Almak

İş kurmak ve kendi işinizin patronu olmak artık hayal değil. Devlet tarafından kendi işini kurmak isteyenlere Hibe yani geri ödemesi olmayan destek verilmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kosgeb bu alanda en büyük destekçiniz olacaktır. Girişimci destek programı kapsamında 65 Bin Liraya kadar geri ödemesi olmayan hibe alma imkanınız bulunmaktadır. Bunun ile birlikte 100 bin liraya kadar faizsiz geri ödemeli kredi desteği de bulunmaktadır. Bu imkanlardan yararlanarak sizde sermayeniz olmadan bir iş kurma imkanına sahip olabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum Ne Yapabilirim diye araştırma yapanlar kosgeb dışında bu tarz bir desteğin olup olmadığını merak edebilir. Tabi ki bu kuruluşun dışında farklı sermaye bulma yöntemleri de bulunmaktadır. İşkur tarafından verilen iş yeri açma destekleri bunlardan bir diğeridir. Bunun ile birlikte özellikle bayanların kendi işlerini kurmaları adına farklı destek programları da yürütülmektedir.

Kaymakamlıklar tarafından verilen mikro kredi destekleri ile sermayenizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca Vakıflar tarafından verilen ve ev hanımlarının l becerilerini geliştirmeli ve bunu ticari faaliyete dönüştürmesi adına verilen maddi desteklerden de yararlanabilirsiniz.

Evde Yapılan Sermayesiz İş Fikirleri

Özellikle ev hanımlarının Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum Ne Yapabilirim diye yaptığı sorular evden yapılmak işler için geçerlidir. Evden çıkmadan para kazandıran iş fikirleri olarak bilinen ve çok düşük sermayeler ile yapılan bu işler bir çok kişinin işi paralar kazanmasına katkıda bulunmaktadır. Özellikle İnternet üzerinden yapılan ve herhangi bir sermaye ihtiyacının bulunmadığı bu işleri isteyen tüm bayanlar kolaylıkla yapabilirler. İnternet üzerinden satışı yapmak bu işlerin ilk sırasını almaktadır. Satış ortaklığı sistemi ile kolaylıkla yapılabilen bu tür işler için herhangi bir sermaye gereği yoktur. Satmak istediğiniz ürün başına kar aldığınız bu sistemi sizde hemen denemeye başlayabilirsiniz.

Serdar Yıldız

Merhabalar; ben Serdar YILDIZ İstanbul Üniversitesi İşletme Mezunuyum. 2012 yılından beri İnternet üzerinden iş fikirleri ve girişimcilik hakkında yapmış olduğum çalışmaları sizlerle paylaşıyorum. İş kurmak adına araştırma yapan girişimcilere kredi imkanları, Devlet hibesi ve Devlet destekler hakkında bilgi vermekteyim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.