KızlarBiliyor

Köyde Para Kazanmak İçin İş Fikirleri

Köyde Para Kazanmak İçin İş Fikirleri

Köyde Para Kazanmak İçin İş Fikirleri ile sizde köyde yaşayarak para kazananın. Köyde hangi iş yapılır? Köyde para kazanmak için ne yapılır? Köyde para kazandıran işler nelerdir? Köye yaşayan veya köye yerleşmek isteyenlerin kolaylıkla yapabileceği ve çok para kazanmak adına yapabileceği işler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler. Kırsal alanda hangi işi yaparsanız iyi para kazanırım sorusuna cevap arayanlar. Aşağıda belirttiğimiz yeni iş fikirleri ile sizde kısa sürede çok para kazanmak adına bir başlangıç yapabilirsiniz.

Köyde Para Kazanmak

Köyde artık para kazanılmıyor veya kasaba veya şehirde daha fazla iş imkanı olduğunu iddia eden gençler köyden göç etmeye devam ediyor. Şehirlerde asgari ücret ile bir işe giren ve günde en az 8 saatlik çalışma karşılığında asgari ücret alanlar bu yazımızı iyi okumalıdır. Herhangi bir fabrika veya iş yerinde yorulduğunuzdan daha yorucu işleri köyde yaparak çok daha fazla kazanma imkanınız bulunmaktadır. Köyde para kazanmak artık çok daha kolay. Geçtiğimiz yıllarda özellikle kırsal alanda yapacak iş bulamayanlar köylerini terk etmek zorunda kalıyordu. Ama artık birbirinden farklı işleri sizde köyde yapabilir ve ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Köyde Para Kazandıran İşler

Köy denilince hayvancılık ve tarım işi akla gelir. Bu her ne kadar doğru bir kavram olsa da eksiz bir kavram olma özelliği taşır. Teknolojinin gelişmesi ve insanların farklı arayışlar içerisine girmesi köyde yapılabilecek işlerin artmasına etki etmektedir. Bir çok işi artık köyde veya kırsal alanda rahatlıkla yapabiliyoruz. Teknoloji ve makineleşme bu konuda en büyük destek olmak ile birlikte farklı desteklerinde verildiği bilinmektedir.

Kırsal alandaki nüfusun artırılması ve bu bölgelerde daha fazla genç nüfusun barındırılması adına bir takım Devlet Destekleri de verilmeye devam ediliyor. Başta tarım ve hayvancılık yapmak isteyenlere hibe desteği verilmektedir. Bunun ile birlikte hibe hayvan desteği, ahır ve ahıl yapımı için hibe desteği ile birlikte meyvecilik için fidan desteği de verilmektedir. Bu imkanlar hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler sitemizin hibe kategorisini inceleyerek gerekli bilgi ve başvuru koşulları hakkında ayrıntılara ulaşabilirler.

Köyde Yapılacak İş Fikirleri

Köyde Para Kazanmak İçin İş Fikirleri kapsamında yukarıda belirttiğimiz hibe ve teşviklerin dışında küçük sermayeler ile yapılabilecek işlerden bir kaç örnek vermek istiyorum. Özellikle kasaba veya ilçeye yakın uzaklıktaki köylerde belirttiğimiz bu iş fikirleri kolaylıkla yapılabilir. Sizde aşağıda belirttiğimiz köyde yapılabilecek iş fikirlerinden kendinize ve bulunduğunuz bölgeye uygun olan bir işi yaparak güzel kazanç elde edebilirsiniz. Şimdi isterseniz küçük sermayeler ile kolaylıkla yapabileceğiniz bu iş fikirlerinden bir kaç tanesi hakkında bilgi vermek istiyorum.

Köyde Para Kazanmak İçin İş Fikirleri

Salma Tavukçuluk (Köy Yumurtası İşi)

Son dönemin en popüler işlerinden birisi olan salma tavukçuluk gençler tarafından oldukça fazla ilgi görmektedir. Bakımı kolay olan bu iş getirisi yüksek olmasından dolayı bir çok bölgemizde aktif olarak yapılmaktadır. En iyi yumurta veren tavuk cinsleri ile bir tavuktan yılda ortalama 300 ile 320 adet yumurta almanız mümkün. Ayrıca insanların organik ve doğal olduğundan bu yumurtalara ilgi gösteriyor olması satış konusunda da sıkıntı yaşamamanızı sağlar. 100 ile 200 adet yumurta tavuğu ile bu işe başlamanız yeterli olacaktır.

Kaz Yetiştiriciliği

Kaz oldukça ilgi gören bir kümes hayvanı olma özelliğini korumaktadır. Etinin güzelliği ve her iklimde bu hayvanların kolaylıkla yetiştirilmesi bu işe olan ilginin artmasına katkı sağlar. İster kuluçkalık kaz yumurtası isterseniz etlik olarak yetiştireceğiniz kaz ile sizde kendi işinizi kurabilirsiniz. Satış konusunda hiç sorun yaşamayacağınız bu işi köyünüzde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Köyde Arıcılık Yapmak

Kırsal alan veya köyde hayvancılık yaparak para kazanmak isteyenlerden arıcılık faaliyetinde bulunanların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Arı sütü, polen, propolis ve bal elde etmek isteyen arıcılara devlet ana arı desteği ve arılı kovan desteği vermeye devam ediyor. Sizde bu iş ile ilgili gerekli bilgi ve tecrübeyi sahipseniz köyünüzde arıcılık yaparak iyi paralar kazanabilirsiniz. Bu işin incelikle hakkında bilgi verdiğimiz arıcılık nasıl yapılır başlıkla yazımızı okuyarak bu iş hakkında kapsamlı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Köyde Çilek Yetiştiriciliği

Köyde Para Kazanmak İçin İş Fikirleri arasında son dönemin en çok ilgi gören tarım ürünü çilek olarak bilinir. Kaçak çilek bahçelerinin sayısı her geçen gün giderek artmaktadır. Sizde üretimini yapacağınız çilekler ile bir çok çalışandan daha fazla bir kazanç elde etmeniz mümkün. Ayrıca son dönemde gel topla sistemi ile insanların çilek bahçelerine gittiği ve kendi topladıkları çilekleri satın aldığı bilinmektedir. Bu sistem ayrıca bu tür ürünleri toplayıp sevk etme gibi masrafların ortadan kalmasına aracılık yapmaktadır. Köyde para kazanmak adına yaz aylarından yetişen bu ürün yetiştirmek oldukça kolaydır. Sizde küçük bir bahçe ile bu işe başlayabilirsiniz.

Köyde Meyvecilik Yapmak

Bulunduğunuz bölge iklime uygun meyveleri yetiştirip satmak oldukça kazançlı bir iş fikri olarak karşımıza çıkar. Sizin de köyünüzde bu işi yapmak için yeteri kadar yeriniz varsa bu işi kesinlikle değerlendirmelisiniz. Köyde meyvecilik bazen üzüm bağı yapmanıza bazen kiraz bahçesi yapmanıza imkan tanıyabilir. Bu işi yapmak isteyenlerin bulundukları bölgede hangi tür meyvelerin yetiştirildiği hakkında kısa bir araştırma yapması gerekmektedir. Bu konuda fikri olmayanlar Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine giderek bu konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirler.

Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Kırsal alanda hayvancılık dışında ne iş yapılır diye araştırma yapanlar kültür mantarı yetiştiriciliği hakkında kısa bir araştırma yapabilir. Kültür mantarı ve istiridye mantarı başta olmak üzere bir kaç farklı mantar türünün yetiştirilmesi adına köyler oldukça elverişlidir. Tabi ki bu işi yapmak isteyenlerin gerekli büyüklükte bir kapalı alana ihtiyacı olacaktır. Şartların oluşturulması sonucunda köyde kolaylıkla mantar yetiştiriciliği yapabilirsiniz.

Köyde Keçi Yetiştiriciliği Yapmak

Keçi sütünün faydasını bilmeyen yoktur. Ayrıca dondurma yapımında kullanılan keçi sütü koyu ve inek sütüne göre çok daha değerli olduğundan çok daha yüksek fiyatlara kolaylıkla alıcı bulmaktadır. Sinde küçükbaş hayvancılık alanında bilgi sahibiyseniz bu işi muhakkak değerlendirmelisiniz. Ayrıca küçükbaş hayvancılık için verilen destek ve hibe imkanlarından yararlanmanız mümkün.

Köy Salçası Yapıp Satmak

Köyde Para Kazanmak İçin İş Fikirleri araştırma yapanlara doğal ürün hazırlama satma işi hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum. İnsanların doğal olana olan ilgisinin artması bir çok ürünün çok daha fazla değer kazanmasına etki etti. Köy salçası da bunlardan birisi. Tabi ki tek bu üründen bahsetmek bu alanda talep gören diğer ürünlere biraz haksızlık olur. Köy tarhanası, köy turşusu, köy mantısı, köy salçası, köy yufkası ve köy reçelleri ilgi gören ürünlerin başında gelir. Bu ürünlerin hazırlanması ve müşteri ile buluşması konusunda yapacağınız bir girişim oldukça iyi paralar kazanmanıza imkan sağlayabilir. İnsanların köy ortamında yetişmiş veya hazırlanmış olanlarına ilgi göstermenizi fırsata çeviren yüzlerce genç girişimci oldukça iyi konumlara geldi. Sizde bu tarz işleri köyünüzde yapabilir ve iyi paralar kazanabilirsiniz.

Köyde para kazanmak adına yapacak iş fikri konusunda araştırma yapanlara verdiğimiz örnekler hali hazırda binlerce kişi tarafından yapılan ve para kazanılan işlerden oluşmaktadır. Sizde bu işlerden kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz bir işi kırsal alanda kolaylıkla yapabilirsiniz.

Serdar Yıldız

Merhabalar; ben Serdar YILDIZ İstanbul Üniversitesi İşletme Mezunuyum. 2012 yılından beri İnternet üzerinden iş fikirleri ve girişimcilik hakkında yapmış olduğum çalışmaları sizlerle paylaşıyorum. İş kurmak adına araştırma yapan girişimcilere kredi imkanları, Devlet hibesi ve Devlet destekler hakkında bilgi vermekteyim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.