KızlarBiliyor

Kuruyemiş Dükkanı Nasıl Açılır

Kuruyemiş Dükkanı Nasıl Açılır

Yeni iş fikirleri dahilinde bir çok kişinin ilgisini çeken Kuruyemiş Dükkanı Nasıl Açılır? Kuru yemiş dükkanı açmak mantıklı mıdır? Kuruyemiş işi ne kadar kazandırır? Kuru yemiş dükkanı açmak için gerekli olan şartlar ve gerekli olan belgeler nelerdir. Bu iş hakkında tüm merak ettiklerinizi sizler için araştırdık. Bu işi yapmak isteyenlerin sahip olması gereken sermaye miktarı ve dükkan seçiminde dikkat etmesi gerekenler hakkında genel bilgileri Kuruyemiş Dükkanı Nasıl Açılır başlığı ile sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Kuruyemiş Dükkanı Açmak Mantıklı mıdır?

Yeni bir iş kurmak isteyen ve bu konuda araştırma yapanlar bu işin ne kara büyük bir müşteri potansiyeline sahip olduğunu bilirler. Ülke genelinde birbirinden farklı onlarca kuru yemiş ürünün satıldığı bu tür yerleri görmeniz mümkündür. Türk kültüründe büyük bir yeri olan kuru yemişleri satmak çok da zor değildir. Yeter ki doğru bir yerde bu tarz bir dükkan açın ve insanların sizi tercih etmeleri adına doğru adımları atın. Bilindiği üzere yılın her döneminde tüketilen bu ürünler her yaş grubuna hitap etmektedir. Evimize bir misafir geldiğinde ikram olarak, çayın yanında bir atıştırmalık olarak veya piknikte sohbet edip zaman geçirmek adına bu ürünleri sıklıkla kullanırız. İnsanların ağız tadına uygun bu tür ürünleri satmak belki de hiç zorlanmadan satılan nadide ürünlerin başında gelmektedir. Bunun ile birlikte bu ürünlerin karmajlarının yüksek olması bu işi tercih etmeniz için bir başka sebeptir. Doğru yerde açılan bir kuru yemiş dükkanı ile sizde kısa süre içerisinde ciddi paralar kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kuruyemiş Dükkanı Açmak

Yüksek getirisi ve kolay satılabilirliği ile bir çok girişimcinin ilgisini çeken kuru yemiş işi için iyi bir dükkan kiralamanız gerekmektedir. Araç trafiğine kapalı olan caddeler bu konuda en çok tercih edilen mekanlar olarak bilinir. Bunun ile birlikte kalabalık ve işlek caddeler bu iş için tercih edilen diğer bir bölgedir. Açılacak olan bu tarz bir dükkan için farklı ve güzel bir dükkan dizaynı olmazsa olmazınız olmalıdır. Ürünlerin taze ve sıcak olarak saklanması için gerekli olan dolaplar ve insanların ürünleri rahat bir şekilde görebilmeleri adına yapılan sistemleri incelemeniz sizin yararınıza olacaktır. Bunun ile birlikte her gıda işinde olduğu gibi bu işte de hijyen çok önemlidir. İnsanların dükkanınızın hijyeni ve ürünlerinizin tazeliği ile sizleri tercih edeceğini kesinlikle unutmamanız gerekmektedir. Bu hususlara dikkat ederek bu işi yapmalı ve kaliteden kesinlikle taviz vermemelisiniz.

Her işte olduğu gibi bu işte de belirli bir miktar sermayeye ihtiyaç duyulmaktadır. Açılacak olan dükkanın dekorasyonu, dolap ve raf sistemlerinin yanında satılacak olan kuru yemişlerin temini için belirli bir miktar nakit paraya sahip olmanız gerekmektedir. Bu miktar açılacak olan dükkanın büyüklüğü ve satılacak olan ürünlerin çeşitliliğine göre farklılık göstermektedir. Fakat genel bir değerlendirme ile bu işi yapmak isteyenlerin 75 bin lira ile 200 bin lira arasında bir sermaye desteğine ihtiyacı olacaktır. Bu rakam aralığında bulunduğunuz bölgede bir kuru yemiş dükkanı açmanız mümkündür. Bu işi yapmak için yeteri kadar sermayesi olmayanlar özel ve Devlet bankalarından girişimci kredi desteği başvurusu yapabilirler.

Kuruyemiş İşi Ne Kadar Kazandırır

Her işte olduğu gibi bu işte de girişimcinin en çok merak ettiği konu bu işin ne kadar kazandırdığıdır. Ticarete girecek olan bir kişinin bunu öğrenmesi veya araştırma kadar doğal bir iş yoktur. Bir iş kurmak için gerekli olan sermayenin ne kadar olduğu kadar getirisinin ne kadar olduğu veya yatırımının ne zaman geri kazanılacağı da büyük önem taşımaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kar marjı yüksek olan kuru yemiş işi yatırımınızın kısa sürede size kar olarak geri gelmesini sağlamaktadır. Ürün satışının hızlı olması ve kar oranının yüksek olması nedeni ile kısa sürede sizde bu işten ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Kuruyemiş Dükkanı Nasıl Açılır konusunda araştırma yapanların satacakları ürünleri veya çalışacakları markaları belirlemesi ve bu iş için kaliteli personelleri tercih etmesi geleceği için oldukça önemli olduğunu kesinlikle unutmamalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.