KızlarBiliyor

Youtube Üzerinden Gerçek Para Nasıl Kazanılır

Youtube Üzerinden Gerçek Para Nasıl Kazanılır

İnternet üzerinden para kazanma yöntemleri arasında en çok kazandıran Youtube aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bu neden ile en sık sorulan Youtube Üzerinden Gerçek Para Nasıl Kazanılır sorusuna cevap vermek istiyorum. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda dünya genelinde binlerce kişi milyonlarca lira kazanç etti. Bu sistemi kullanarak sizde bilgisayar başında sadece Youtube üzerinden güzel paralar elde edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazının devamını okumalısınız. 

Video Yükleyerek Para Kazanmak Gerçek Mi?

Son zamanların en popüler mesleği YouTuber olduğunu söyleyebiliriz. Küçük büyük herkes bu mesleğe olan ilgisini anlatmaktadır. Tabi ki bunun en büyük nedeni zahmetsiz çok para kazandırması olarak açıklanmaktadır. Bu tabir aslında bu meslek için yetersiz gelmekte ve çok basit bir işmiş gibi tasvir edilmektedir. aslına bakıldığı zaman bu işi yapan binlerce kişi olmasına rağmen herkes maalesef hayal ettiği paraları kazanamamaktadır. Bunun tabi ki birden çok nedeni olmak ile birlikte en önemlisi insanların sabırsız olması veya çabuk sıkılmasından kaynaklanmaktadır. Sizde eğer Youtube Üzerinden Gerçek Para Nasıl Kazanılır sorusu için araştırma yapıyorsanız öncelikli olarak sabırlı ve kararlı olmak zorundasınız.

Youtube Üzerinden Kimler Para Kazanır

Son yıllarda İnternet ve Video siteleri arasında geçen Yotuberlik sayesinde zengin olanların hikayesi milyonlarca kişinin ilgisini çekiyor. Bir çok kişi bu işi yaparak zengin olmanın hayalini kuruyor ve bu konu hakkında araştırma yapıyor. Bazıları ise bu işi yapacağına inanarak bir takım girişimlerde bulunuyor. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi toplum olarak aceleci bir yapıya sahip olduğumuzdan bir çoğumuz hayal kırıklığı içerisinde bu işi bırakıyoruz. İnternet üzerinden para kazanmak isteyenlerin öncelikli olarak kazanmak istedikleri miktarı, zaman aralığını ve devamlılık konusunda bir takım kararları önceden alması gerekmektedir. Her önüne gelen bir kaç öideo yükleyerek çok büyük aralar kazansa inanın kimse çalışmak istemeyecek ve tüm dünya bu tür işlerin peşinde koşacaktır. Bu neden ile bu işi yapmak isteyenler öncelikli olarak iyi bir araştırma yapmak zorundadır. Yapılacak olan araştırma ve yol haritası size başarının kapısını açacaktır.

Youtuber Nasıl Olunur

İnsanların ilgisini çeken videoların Yotube kanallarına yüklenmesi ve bu videoların milyonlarca kişiye ulaşmasını sağlamak kolay bir iş değil. Bilindiği üzere bu sitede milyonlarca video izlenmeyi beklenmektedir. Bazı videolar hiç ilgi görmemekte bazıları ise günde on milyonlarca kişinin takibinde bulunmaktadır. Sizde eğer bu işi yapmak istiyorsanız bir çok kişinin ilgisini çekecek olan özgün ve farklı videolar bulmak zorundasınız. Ayrıca başkalarına ait olan ve telif hakkı gerektiren videoları yüklemeniz yasaktır. Kendinize ait ve ilgi çekici videoların yüklenmesi ve ilgi görmesi sayesinde sizde çok kazanan bir youtuber olabilirsiniz. Bu neden ile bu işe başlama isteyenlerin öncelikli olarak bir Gmail hesabı oluşturması gerekmektedir. 

YouTube Kanalı Nasıl Açılır

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bir Gmail hesabı açanlar bu sitede bir kanal açmak için gmail hesapları ile Youtube sitesine giriş yapmalıdır. Hesap ayarları bölümünden kanal sekmesine tıklayarak kendilerinin belirleyeceği bir isimde Youtube kanalı açabilirler. Bir çok kişinin çekindiği olay sadece bu kadar basit. Tabi ki basit erken bu kanal açmanız için kullanılan bir terim asıl olan ve para kazanmanıza imkan veren yöntemler bundan sonra kullanılacaktır. Bu kanala belirli şartlara uymak kaydı ile video yükleyebilirsiniz. Bilindiği üzere yüklenmesi yasak ve sıkıntılı olan videolar bulunmaktadır. Bunların neler olduğunu kısaca hatırlatmak gerekirse;

  • Çıplaklık ve  müstehcen içerikli videolar
  • Nefret içerikli videolar
  • Küfür içerikli videolar
  • Görsel şiddet içeren videolar
  • Tehlikeli etkinliklere teşvik edici videolar

Yukarıda belirtilen türden videolar Youtube tarafından belirlenen topluluk kurallarına uyma ihlalleri içerisinde değerlendirilmektedir. Bu neden ile bu tarz içerikler barındıran videoları burada kesinlikle yayınlamayın. Bunun ile birlikte yayımlayacağınız videoların Kişisel Ticari Kullanım Haklarına sahip olduğunuzdan emin olduğunuz videoları yayınlayın. Bu kurallara dikkat edilmek kaydı ile sizde Youtube Üzerinden Gerçek Para Kazanmak adına başlangıç yapabilirsiniz.

Youtube Üzerinden Ne Kadar Kazanılır

Bir çok kişinin en çok merak ettiği konuya değinmek istiyorum. Su sistem sayesinde ne kadar kazanabilirim? Gerçeği söylemek gerekirse yukarıda belirttiğimiz yöntemleri kullananlar hemen para kazanamayabilirler. Nedeni ise yüklediğiniz videoların kaç kişi tarafından seyredildiği ile ilgilidir. Yani her video yükleme hemen para kazanmak anlamına gelmemelidir. İnsanların ilgisini çekmek ve binlerce kişiye ulaşmak hemen olacak bir iş değildir. Bu neden ile binlerce kişi bir kaç video yükledikten sonra bu işten para kazanamadığı için ilgisi azalmaktadır. Ama siz kesinlikle vazgeçmeyin ve sabırlı. Video yüklemeye devam edin ve insanların bunlara ulaşması konusunda yardımcı olmaya çalışın. İlerleyen zamanlarda insanların ilgisini çeken videolarınız sayesinde diğer yüklediğiniz videolarda ilgi görmeye başlayacaktır. Bu konuda işin uzmanları en az 6 ay ile 9 ay arasında bir zamanın normal olduğunu belirtmişler. Sizde bu kadar sabırlı olursanız bu işin sonunda güzel paralar kazanabilirsiniz.

Youtube Kanalına Reklam Nasıl Bulunur

Reklamsız yüklediğiniz videoların izlenmesi size doğal olarak herhangi bir kazanç sağlamaz. Bunun için reklam almanız ve bunları videolarınızın arasına yerleştirmeniz gerekmektedir. Bu konuda Adsense reklam anlaşması yapmak zorunda olduğunuzun bir göstergesidir. Dünyanın en büyük reklam ağı olan Adsense den reklam almak isteyenlerin yükledikleri videoların şartla uygun olması ve belirli sayıda tıklanmış olması gerekmektedir. Yapacağınız reklam başvurusu da yine Youtube üzerinden yapılmaktadır. Reklam yayınları bölümündün en popüler ve en çok ilgi çeken videonuz için başvuruda bulunmalısınız. Yapacağınız başvurunun kabul edilmesi sonucunda sizde artık videolarınız için reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Yayınladığınız reklamlı videoların seyredilmesi ile para kazanmaya başlayacak ve belirli bir miktara ulaştığınız zaman para hesabınıza yatırılacaktır. Dünyanın bu konuda en güvenilir ve en çok kazandıran sistemi Adsense ile Youtube Üzerinden Gerçek Para Nasıl Kazanılır sorusuna cevap bulacaksınız. Yayınladıklarınızın binlerce kişi tarafından seyredilmesi sayesinde sizde herkesin kıskandığı youtuberler kadar para kazanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.