KızlarBiliyor

Oto Ekspertiz Dükkanı Nasıl Açılır

Oto Ekspertiz Dükkanı Nasıl Açılır

Son günlerde en çok merak edilen iş fikirleri arasında Oto Ekspertiz dükkanı nasıl açılır fikri büyük ilgi görmektedir. İkinci el satışı için yapılan yeni düzenleme ile satış yapılmadan önce belirlenen araçların oto ekspertiz raporuna sahip olması gerekmektedir. Bu gelişme ile yeni girişimci adaylarının bu işe ilgi göstermesine neden oldu. Oto Ekspertiz Dükkanı Nasıl Açılır? Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak için gerekli olan şartlar ve gerekli olan belgeler nelerdir. Oto ekspertiz dükkanı açmanın maliyeti ne kadardır? Ekspertiz dükkanı açmadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir. Oto ekspertiz dükkanı nasıl olmalı ve bu işi yapmak için kaç metre kare dükkana sahip olmak gerekir. Bu konuda yaptığımız araştırmayı Oto Ekspertiz Dükkanı Nasıl Açılır başlığı ile sizlerle paylaşmak istiyorum.

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu işi yapmak isteyenlerin en büyük nedeni yapılan yeni düzenleme ve ikinci el satışında bu raporun mecburi hale gelmesi. Yeni bir araç almak veya satmak isteyenlerin aracın genel durumu, kaporta durumu vb. durumları hakkında bilgi sahibi olması kadar doğal bir şey yoktur. Fakat Ülkemizde bu işi yapan ve alıcılara farklı yalanlar ile sorunlu araçları satan bir çok kişi bulunmaktadır. Bu gibi olaylar ile mağdur olanları neredeyse her gün haberlerde görürüz. Aldığı arabanın büyük bir kaza geçirmesi, aracın kilometresinin geri çekilmiş olması veya aracın şase numarasının değiştirilmesi gibi sorunlar yaşayanlar vardır. Bu ve buna benzer sorunların çok daha aza indirilmesi adına bu uygulama hayata geçirilmektedir.

Araba kullana her kişinin arabanın her şeyinden anlaması mümkün değildir. Bir çok kişi alacak olduğu arabayı varsa tanıdık bir motor ve kaporta ustasına göstererek tasdik almak durumundadır. Buna imkanı olmayanlar da muhakkak bir oto ekspertize giderek aracı hakkında ayrıntılı ve yazılı belge almalıdır. Araç hakkında ayrıntılı bilgi verilen rapor sonucuna göre alacağınız araba hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Az öncede belirttiğimiz gibi araç satışındaki mağduriyetin ortadan kaldırılması adına yapılan bu düzenleme ile neredeyse her araç satışı için alıcı ve satıcının bu tür bir iş yerine gidip ekspertiz yaptırması ve raporunu satış esnasında beyan etmesi gerekmektedir. Bu olayda bu tür iş yerlerine olan ilgilinin artması ve yeni girişimcilerin bu işe yönelmesine etki etmektedir.

Ekspertiz Dükkanı Nasıl Açılır

Oto Ekspertiz Dükkanı Nasıl Açılır diye araştırma yapanların öncelikli olarak bu işi yapmak için yeterli olup olmadığıdır. Daha önceden araba tamir ve bakımı ile ilgili herhangi bir eğitim almayan veya bu işi yapmayanlar bu konuda biraz sıkıntı yaşayabilirler. Malumunuz bu işi yapmak isteyenler gelen kişilerin araçları için vereceği rapordan bizzat sorumludur. Herhangi bir arızanın veya sorunun ekspertiz tarafından saptanmaması o firmanın sorumlu olması anlamına gelmektedir. Bu neden ile bu işi yapmak isteyenlerin bu konuda bilgili ve gerekli olan ustalık belgelerine sahip olması gerekmektedir. Kaporta ve motor ustalık belgesine sahip olmayanlar bu tür bir dükkan açma konusunda sıkıntı yaşarlar. Bu işi yapmak isteyenlerin ya bu ustalık belgelerine sahip olmaları veya bu belgelere sahip olan elemanları ile bu işi yapacağını belirtmeleri gerekmektedir.

Oto ekspertiz dükkanı açmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise açılacak olan dükkanın bulunduğu bölgedir. Herhangi bir mahalle arasında apartmanların alt katlarındaki iş yerlerinde bu işi yapmanız için ruhsat verilmemektedir. Sanayi bölgesi olarak bilinen bölgelerde bu işi yapmaya uygun bir iş yeri satın alarak veya kiralayarak bu işi yapmak için bağlı olduğunuz Belediye ruhsat birimlerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Ücretsiz Oto Ekspertiz Bayiliği Veren Firmalar

Ekspertiz işi yaparak para kazanmak isteyenlerin bir çoğu bu işe başlamadan önce bu işte Ülke genelinde bilinen ve tanınan firmaları araştırmalıdır. Bu işi yapmak isteyenlerin bilindiği üzere alması gereken bir takım makine ve araç gereç bulunmaktadır. Bu gereksinimleri bayilik anlaşması yapacağınız firmadan alacak ve bu makinelerin kullanımı hakkında eğitim alabileceksiniz. Bu neden ile bu işi yapacak olan girişimcilerin öncelikli olarak bu tür firmalar ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Yapılan anlaşmalar sonucunda firma tarafından gelen ekipler açılacak olan iş yerinde incelemeler yapacak ve sizin dükkanınız için en uygun araç gereç ve makine tedariki hakkında sizi bilgilendirecektir. Ayrıca verilecek olan eğitimler ile yapılacak işin incelikleri ve riskleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaksınız. Oto Ekspertiz Dükkanı Nasıl Açılır diye araştırma içinde olanlara Ülke genelinde en çok tercih edilen oto ekspertiz firmalarından bir kaçını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Sizde bu firmalardan herhangi birisi ile iletişime geçerek konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Otoeksperim
  • Oto Rapor
  • Auto Eksper
  • Dynomoss Auto Check-Up
  • Code Oto Eksper
  • Auto Kale Ekspertiz
  • Oto Analiz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.