KızlarBiliyor

Starbucks Bayilik Ücreti ve Şartları

Starbucks Bayilik Ücreti ve Şartları

Dünyada ve Ülkemizde kahve denildiği zaman ilk akla gelen markaların başını çeken Starbucks Bayilik Ücreti ve Şartları nelerdir? Starbucks Franchise bedeli ne kadar. Kahve işine girmek isteyenlerin en çok merak ettiği marka olan starbucks hakkında bilinmesi gerekenler.

1970 li yıllardan bu günümüze kadar bu sektörde hizmet veren Starbucks kahve denildiğinde ilk akla gelen marka haline geldi. Dünyanın her noktasında bir şubesini görebileceğiniz bu kahve markasının satışını yapmak bir çok kişinin hayalini süslemektedir.

Starbuck Bayilik Veriyor mu?

Yeni bir iş kurmak veya kahve sektöründe bir iş kurmak istiyorsanız bu markanın bayilik verip vermediğini merak edebilirsiniz. Bu konuda firmanın İnternet sitesinde bir açıklama yapılmıştır. Bu açıklamayı okuyan bir çok kişi maalesef hayal kırıklığına uğramaktadır. Belirtilen yazıda Her ülke ve bölge için belirli gruplar ile ortaklık kurulmakta yada kendi yapılanmasını gerçekleştirmektedir.

Bu açıklamadan anlaşılan isteyen herkes bu markanın bayisi olma imkanına sahip değildir. Türkiye geneli için bir tek firma ile ortaklık yapmaktadır. Bu firma Shaya Grup olarak belirtilmektedir. Yani Ülke genelinde açılacak olan tüm Starbucks Bayilikleri bu firma tarafından açılmaktadır.

Shaya Gruba verilen bu lisans hakkında belirli bir kısıtlama getirilmiş olup;

BAŞKA BİR KİŞİYE VEYA KURULUŞLARA ALT LİSANS VEYA BAYİLİK VERİLEMEMEKTEDİR.

Belirtilen bu ibare ile bu işi yapmayı hayal edenlerin hayalleri suya düşmüştür. Bu firma ülke genelinde açılacak olan tüm starbucks cafelerin tek sorumlusudur.

Starbucks Ürünleri

Dünya genelinde bilinen ve milyonlarca kişi tarafından beğenilen kahve firması olan starbucks ürün yelpazesinin genişliği ile bu sektörün önde gelen markası olduğunu kanıtlıyor. Birbirinden farklı kahve çeşitlerinin ana başlıklar altında neler olduğunu sıralamak gerekirse;

Starbucks Bayilik Ücreti ve Şartları
  • Espresso Bazlı içecekler
  • Filtre kahve
  • Sıcak çikolata
  • Frappuccino
  • Türk kahvesi
  • Çay

Latte , mocha, macchiato, cappuccino, americano, espresso ve farklı filtre kahve seçenekleri ile müşterilerine hizmet vermektedir. Bu hazır ürünlerin yanında kavrulmuş kahve çekirdeği satışı da yapılmaktadır.

Kahve İşi Çok Kazandırır mı?

Starbucks Bayilik Ücreti ve Şartları hakkında araştırma yapanların en zok yaptığı araştırmalardan birisi de bu işin getirisidir. Kahve satarak para kazanmak isteyen bir çok girişimci bu işin iyi bir getirisi olduğunu öğrenmiş durumdadır. Gerçi starbucks ürünleri satmak çok kolay olduğu gibi diğer markaların bu kadar avantaj sahibi olduğunu belirtmek mümkün olmayabilir. Bilindiği üzere bu markadan bir kahve almak isteyenlerin % 85 i fiyatlara bakmadan almak istediği ürünü direkt olarak tercih etmektedir.

İnsanların fiyatına bakmadan bir ürün aldığı nadir markalardan birisi olan starbucks kahveleri kadar etkili başka bir marka bulmanız gerekmektedir. Kahve satarak para kazanmak isteyenlerin önceliği Ülke genelinde en çok tercih edelin ve kolay satılan kahve markalarını belirlemek olmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.