KızlarBiliyor

50 Bin TL. İle Ne İş Yapılır

50 Bin TL. İle Ne İş Yapılır

İş kurmak isteyenler 50 Bin TL. İle Ne İş Yapılır. Düşük sermayeli iş kurmak isteyenler Yeni bir iş kurmak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler? Ticarette başarılı olmanın sırları nelerdir? Riski en düşük işler nelerdir? Yeni girişimcilere 50 Bin TL. İle Ne İş Yapılır başlığı ile çok kazandıran işler hakkında bilgi vermek istiyoruz. Sizde aşağıda belirtilen işlerden herhangi birisini 50 bin lira ile kurabilir ve iş hayatınızda başarılı olabilirsiniz.

Az Sermaye İle Yapılacak İşler

Yeni bir iş kurmak veya ticarete atılmak isteyenlerin en büyük sorunlarının başında yeteri kadar sermaye sahibi olmamalarıdır. Bir çok girişimci adayı aklındaki iş fikrini parası olmadığı için sürekli olarak ertelemek zorunda kalıyor. Borç para bularak veya bankadan kredi çekerek ticarete atılanların maalesef bir çoğu da maddi sıkıntılar nedeni ile zor günler geçiriyor. Bu ve buna benzer sorunlar ile karşı karşıya kalmamak adına sermayesi olmayanların yapması gereken az sermayeli veya düşük sermaye gerektiren işlere yönelmesi. Herkesin hayali ticaret yapmak ve bunun sonucunda büyük paralar kazanmaktır. Fakat bu her iş için geçerli olmayabilir. Bir çok girişimci zengin olmak adına girdiği bu yolda elindeki sermayeyi de yitirdi. Bu neden ile yapılacak olan iş için iyi bir analiz hayati önem taşımaktadır. Elinde az sermayesi olanlara 50 Bin TL. İle Ne İş Yapılır baylığı ile yapılabilecek işlerin neler olduğunu hakkında 10 tane iş fikrini paylaşmak istiyorum.

Düşük Sermayeli İş Fikirleri

Bazı işleri kurmak için ciddi miktarda sermaye gerektiği gibi bazı işler için ise bu rakam çok düşük olabilir. Yapılacak olan işin özelliğine göre bu rakam 10 bin lira ile 50 bin lira arasında değişmektedir. Yapılacak olan işin büyüklüğü, dükkan yapısı, bulunduğunuz bölge gibi faktörler aynı iş için gereken sermayeyi bile etkileyebilir. Bu neden ile yapacağınız işi kendi bölgenizin kira bedeli ve gerekli personel masraflarını hesaplayarak belirleyebilirsiniz. Aynı işi aynı mekanda fakat farklı illerde yapanlar için bu sermaye miktarı çok rahat değişebilir. Bu neden ile yukarıda da belirttiğimiz gibi yeni iş kurmak isteyenlerin analizlerini iyi hesaplaması çok önemlidir. Bu kısa hatırlatmadan sonra az sermaye ile yapılacak olan işleri 50 Bin TL. İle Ne İş Yapılır başlığı ile paylaşmak istiyorum.

Çiçekçi Dükkanı Açmak

Kendi adına bir iş yerine sahip olmak isteyen ve düşük sermaye sahipleri bu işi kolaylıkla yapabilirler. Tabi ki bu işi yapmak isteyenlerin bu konuda bilgi veya tecrübe sahibi olması gerekmektedir. Çiçekler bilindiği üzere ilgi ve bakım ister. Bu konuda bilgi sahibi olmayanlar kötü sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirler. Ayrıca bu işi yapmak için çok büyük bir dükkana ihtiyaç duymazsınız. Küçük bir dükkanda bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgede bu konuda bir ihtiyaç olduğunu düşünüyorsanız bunu muhakkak değerlendirin. İnsanların özel günlerinde bu tür yerlere ne  kadar sık gidip çiçek aldığını herkes biliyor. 20 ile 50 bin lira arasında bir sermaye ile bu işi kolaylıkla kurabilirsiniz.

okul kantini işletmeciliği

Okul Kantini İşletmeciliği Yapmak

Okullarda öğrencilere hizmet eden kantinler tahminlerinizin çok üstünde para kazanmanıza imkan vermektedir. İlköğretim veya lise okullarında bulunan bu tür iş yerleri her yıl ihale usulü ile işletmecilere kiralanmaktadır. Tek yapmanız gereken bu ihaleleri takip etmek ve ihalelere katılmak. Piyasanın çok üzerinde bir fiyata kiralanmayan tüm okul kantinlerinden sizde güzel paralar kazanma imkanına sahip olabilirsiniz. Potansiyel müşterisi hazır olan bu tür yerleri işletmek için 50 bin liralık bir sermaye size yeterli olacaktır.

Çiğ Köfte Dükkanı Açmak

Son dönemde etsiz olarak hazırlanan çiğ köftelere büyük ilginin olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bu neden ile neredeyse her mahalle başında bir çiğ köfte dükkanını görebilirsiniz. Birbirinden farklı marka ve isim ile açılan bu tür yerlerin kar oranı çok yüksek olduğu için yatırımcısını kısa sürede mutlu etmektedir. Sizde bulunduğunuz bölgede bu tür dükkana ihtiyaç duyulduğunu analiz ettiyseniz bunu fırsata çevirebilirsiniz. 10 bin ile 50 bin lira arasında bu tarz bir dükkan açmanız mümkün. Ayrıca bir çok çiğ köfte firması ücretsiz bayilik vermeye devam etmektedir. 50 Bin TL. İle Ne İş Yapılır diye araştırma yapanlar bu tür firmalar ile görüşerek sizde ücretsiz bir bayi olabilir ve firmanın vermiş olduğu diğer avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Takı Dükkanı Açmak

Bayanların vazgeçilmezi olan takılar sizinde ticari faaliyette bulunmanıza yardımcı olabilir. Bir birinden farklı yüzlerce takı ürünü satmak adına bir takı dükkanı açmak için büyük bir sermayeye ihtiyaç duymazsınız. Şehrin kalabalık veya araç trafiğine kapalı bölgelerinde bulacağınız 10 ile 20 metre karelik bir dükkanda bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. 50 Bin TL. İle Ne İş Yapılır diye araştırma yapanlar için bu iş bir fırsat olabilir. Bu fırsatı değerlendirmek sizin elinizde. Bu tür ürün temin edeceğiniz firmalar ile görüşerek bu işin kar oranları hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Oto Yıkama İşi Yapmak

50 bin lira sermaye ile yapılacak işler arasında oto yıkama dükkanı bir çok erkek girişimci için iyi bir fikir olarak değerlendirilir. Erkeklerin araçlarına verdiği önem bur çoğunun bu işi tercih etmesinde etkili olmuştur. Hizmet sektörü olarak bilenen bu iş doğru yerde ve doğru personel ile yapıldığında ciddi paralar kazanmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle alışveriş merkezlerinin otopark bölümündeki alanlarda bu işi yapanlar çok büyük avantaj sahibidir. Bir çok kişi hafta içi aracını işine gitmek için kullandığından yıkatma işini hafta sonlarına bırakmaktadır. Ayrıca hafta sonlarında bir çok kişi alışveriş merkezlerine gittiğinden bu iş için ekstra bir zaman ayırmak istemez ve araçlarını AVM otoparkında yıkatırlar.

Döner Dükkanı Açmak 

Döner Dükkanı Açmak

Et veya Tavuk döner Ülkemizin en önemli ayak üstü yiyecekleri sıralamasında ilk sırayı almaktadır. Gün içerisinde ayak üstü atıştırmak istenildiğinde veya insanların canı döner yemek istediğinde bu tür yerlere sıklıkla giderler. Müşteri potansiyeli çok yüksek olan bu işi yaparak sizde ticarette kazananlar listesindeki yerinizi alabilirsiniz. İster paket servis sistemi isterseniz masada hizmet sistemi ile bu işi yapabilirsiniz. Özellikle ekmek arası olarak bilinen döneri satmak için çok büyük bir dükkana sahip olmanız gerekmiyor. 10 metre karelik bir dükkanda bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Malzemeler için dolap ve döner tezgahı gibi ekipmanları almak için size 20 bin liralık bir sermaye yeterli olacaktır.

Açık Parfüm İşi Yapmak

Geçtiğimiz yıllarda sadece alış veriş merkezlerinde  gördüğümüz açık parfüm dükkanlarını şuan şehrin her caddesinde görebilirsiniz. Bunun en büyük nedeni insanların açık parfüm ürünlerini kabullenmesi ve sıklıkla tercih etmesi. Birbirinden farklı onlarca açık parfüm firması bulunmaktadır. Bu markalardan herhangi birisi ile görüşüp bayilik alabilirsiniz. Ayrıca bir çok firma ücretsiz açık parfüm bayilik imkanı tanımaktadır. Küçük bir dükkanda ne iş yapabilirim diye araştırma yapanlar bu iş fikrine sıcak bakacaktır. 50 Bin TL. İle Ne İş Yapılır diye araştıran girişimci adaylarına bu işi rahatlıkla tavsiye edebilirim.

Tost Dükkanı Açmak

Ülkemizin en popüler fastfood ürünü olan TOST bir çok yatırımcının ilgisini çekmeye devam ediyor. Değişik konseptlerde dizayn edilen mekanlarda hazırlanan tostlar büyük ilgi görmektedir. Bu ürünü sadece öğrencilerin yediğini düşünenler bu işe girince ne kadar yanıldığının farkına varacaktır. 7 den 70 e bu ürünün gösterdiği ilgi kısa sürede yaptığınız yatırımın size geri dönmesini sağlayacaktır. Bu işi yapmak isteyenlerin mekan konusunda titiz davranması ve ürün çeşitliliğin maksimum seviyede olmasına dikkat etmesi gerekmektedir. Kısa sürede yatırımınızın geri dönmesini sağlayacak olan bu işi okul bölgelerinde veya araç trafiğine kapalı işlek sokaklarda yapabilirsiniz.

Kırtasiye İşi Yapmak

Kırtasiye İşi Yapmak

Öğrencilerin ihtiyacı olan defter, kalem, silgi, dosya vb. ürünleri satmak isteyebilirsiniz. Müşterisi hazır olan iş kolları arasında gösterilen kırtasiye işi oldukça kazançlı bir iş olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca fotokopi ve renkli çıktılar öğrenciler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. 50 bin lira sermaye ile kırtasiye işine küçük bir giriş yapabilir ve ilerleyen dönemde işinizi büyüterek daha fazla kazanabilirsiniz. Bu işi yapmak isteyenler okul bölgelerinden veya şehir merkezlerinde bur dükkan bularak işlerini daha da kolaylaştırabilirler.

Telefon Aksesuarı İşi Yapmak

Milyonlarca kullanıcı olan cep telefonlarının ihtiyaçları satan telefon aksesuarcıları bir çok girişimcinin dikkatini çekmektedir. Uygun fiyatlı satılan ürünlere büyük ilginin olması bu tür dükkanların sürekli dolu olmasını sağlamaktadır. Küçük bir dükkanda 50 bin lira sermaye ile bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. İster mahalle arasında ister yoğun trafiğin olduğu caddelerde isterseniz alışveriş merkezlerinde bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Ürün yelpazesinin geniş olması ve sürekli olarak yeni bir ürünün çıkması bu işin çok uzun soluklu olduğunu ve sürekli müşteri potansiyeline sahip olacağını göstermektedir. Düşük sermayeli bir iş kurmak isteyenler Telefon Aksesuarı İşini muhakkak değerlendirmelidir.

Yukarıda 50 Bin TL. İle Ne İş Yapılır sorusu için verdiğimiz 10 müthiş iş fikrinden herhangi birisini sizde yapabilir ve bunun sonucunda başarılı bir girişimci olabilirsiniz. Hiç sermayesi olmayan girişimciler Halk Bankasının vermiş olduğu girişimci destek kredisine başvuruda bulunarak gerekli finansal destek temin edebilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.