KızlarBiliyor

Ev Hanımlarına İş Kurma Kredisi Veren Yerler

Ev Hanımlarına İş Kurma Kredisi Veren Yerler

Ev hanımlarının kendi işlerini kurmalı için faizsiz kredi, hibe ve teşvik imkanları ile patron olma imkanı tanınmaktadır. Bayanların özellikle ev hanımlarının ticari faaliyetlerde bulunmaları adına bir takım destekler hayat geçirildi. Bunlar bazen geri ödemesiz hibe desteği, bazen de faizsiz kredi desteği olarak verilmektedir. Sermayesi olmayan ve elinden iş gelen bayanların bu işi ticarete dökmesi adına verilen bu tür destekler binlerce bayanın patron olmasına imkan tanıdı. Bu neden ile Ev Hanımlarına İş Kurma Kredisi Veren Yerler hakkında sizlere bilgi vermek amacı ile bu yazıyı hazırladık. Sizde aşağıda belirttiğimiz yerlerden bu imkan dahilinde yararlanabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi Desteği

Özellikle el becerisi gerektiren işler hakkında binlerce ev hanımı başvuruda bulunarak faizsiz kredi desteği almış ve dükkan açmıştır. Sizde evinizde yapmış olduğunuz işleri geliştirmek ve daha fazla kişiye tanıtmak adına bir iş yeri açabilirsiniz. Açmak istediğiniz iş yeri için gerekli olan sermaye desteğini de Kaymakamlık Kredisi imkanları ile karşılayabilirsiniz. Bunun için yapmak istediğiniz iş ile ilgili bir proje hazırlamak ve bağlı bulunduğunuz Kaymakamlık birimlerine başvurmanız olacaktır. Projesi kabul edilen bayanlara ilk yılı geri ödemesiz olmak kaydı ile 15 bin liraya kadar kredi desteği verilmektedir. Kaymakamlık Kredisi hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler buraya tıklayarak konu hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirler.

Bayanlara İş Kurmak İçin Kredi Veren Bankalar

Kendi işini kurarak kendi ayakları üzerinde durmak isteyen bayanlar bankalardan düşük faiz ile kredi kullanabilirler. Bankaların girişimci bayanlara yönelik yapmış olduğu kampanyalı kredi paketleri bulunmaktadır. Bu krediler diğer kredilere oranla daha düşük faiz oranı ile bayanların kullanımı sunulmaktadır. Sizde kendi işinizi kurmak adına bu tür kredileri kullanabilir ve iş akışına uygun ödeme planı oluşturabilirsiniz. Halk bankası, Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası ve Şekerbank girişimci bayanlara kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Sizde Ev Hanımlarına İş Kurma Kredisi Veren Yerler listesinde sıraladığımız bu bankalar ile görüşerek yapmak istediğiniz iş ile ilgili kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bayanlara Devlet İmkanı İle Dükkan Açma Fırsatı

Yukarıda belirttiğimiz imkanlar dışında en çok tercih edilen devlet destekli bir iş yeri açma fikridir. Binlerce bayan Devlet tarafından verilen geri ödemesiz hibe veya faizsiz kredi imkanı için başvuruda bulunmaktadır. Kendi işini kurmak isteyen girişimci bayanlardan binlercesi KOSGEB Bayan Hibesi alarak iş yeri sahibi oldu. Sizde yapmak istediğiniz işin kosgeb tarafından desteklenmesi şartı ile bu imkandan yararlanabilirsiniz. Bilindiği üzere desteklenen sektörler arasında bir yeri açmak isteyen girişimcilere 50 bin liraya kadar hibe desteği verilmektedir. Bunun ile birlikte işini büyütmek isteyen bayanlara 100 bin liraya kadar faizsiz kredi imkanı da sunulmaktadır. Sizde Ev Hanımlarına İş Kurma Kredisi Veren Yerler listesinde en çok tercih edilen Kosgeb desteklerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.