KızlarBiliyor

Faizsiz Geri Ödemesiz İş Kurma Kredisi Nasıl Alınır

Faizsiz Geri Ödemesiz İş Kurma Kredisi Nasıl Alınır

İş kurmak için devlet destekli hibe krediler nasıl alınır. Devlet kimlere geri ödemesiz hibe desteği verir. Bayanların kendi işlerini kurmaları adına verilen faizsiz krediler. Yeni bir iş kurmak isteyenler Faizsiz Geri Ödemesiz İş Kurma Kredisi Nasıl Alınır. Faizsiz kredi alarak sizde kendi işinizi kurabilirsiniz. Bunun için yapılması gerekenleri sizler için araştırdık.

İş Kurmak İsteyene Hibe Destekleri

Bilindiği üzere son yıllarda işletme sayısının artırılması adına bir takım devlet destekleri verilmektedir. Verilen bu destekler faizsiz geri ödemeleri ve geri ödemesiz hibe olarak ikiye ayrılır. Özellikle geri ödemesiz olarak verilen hibelere olan ilgi her geçen gün giderek artmaktadır. Özellikle küçük ölçekli işletme kurmak isteyenler verilen bu hibeler ile iş ve iş yeri sahibi olmaktadır. Sizde kendi işinizi kurmak için yeteri kadar sermaye sahibi değilseniz bu imkanlardan yararlanmak adına başvuruda bulunabilirsiniz.

Bayanlara Hibe Desteği 2018 İmkanları

Özellikle Bayanların ve de Ev Hanımlarının aktif iş gücüne katkıda bulunmaları adına verilen bir destek programıdır. Bilindiği üzere bu konuda en büyük devlet kuruluşu Kosgeb olarak bilinmektedir. Bayanlara kendi işlerini kurmaları ve başkalarına iş imkanı sunmaları adına 50 Bin Lira geri ödemesiz hibe desteği alabilir. Bunun için yapılması gerekenlerde oldukça asit. Öncelikli olarak yapılması gereken girişimcilik kursuna katılmak olacaktır. Tamamen ücretsiz olan bu kurs 32 saatten oluşmaktadır ve her yaş grubundaki bayanlar buna katılabilir. Kursu bitirenler ise yapmak istedikleri iş için hibe başvurusunda bulunabilirler.

Kosgeb Bayan Girişimci Desteği Programı

Faizsiz Geri Ödemesiz İş Kurma Kredisi Nasıl Alınır sorusuna ilk olarak verilecek cevap malumunuz üzere Kosgeb olacaktır. 50 bin liraya kadar geri ödemesiz hibe desteği ile sizde kendi işinizi kurabilirsiniz. Bunun ile birlikte farklı destek imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Kosgeb açılan iş yerinin büyütülmesi ve makine ihtiyaçlarının karşılanması adına da faizsiz uzun vadeli kredi imkanı da vermektedir. Kosgeb imkanları ile açılan bir iş yeriniz için 2 yıl içerisinde yapacağınız başvuru sonucunda bu imkanlardan yararlanmanız sağlanmaktadır. Verilen bu faizsiz kredi desteği ile toplamda bu kuruluştan 150 bin lira destek alabilirsiniz.

İş Kurmak İçin Faizsiz Kredi İmkanları

Son günlerde yapılan açıklamalar sonucunda bilişim, yapay zeka, enerji ve yazılım sektörlerine 200 bin lira hibe desteği verilmektedir. Sizde belirlenen bu alanlarda faaliyet göstermek istiyorsanız bu imkandan hemen yararlanmalısınız. Devlet tarafından desteklenen bu sektörler için ayrıca düşük faizli ve uzun vadeli kredi imkanı da bulunmaktadır. Her geçen gün artarak devam eden devlet destekleri ile sizde kendi işinizi kurabilir ve başkalarına iş imkanı sunabilirsiniz. Ayrıca kendi işini kurmak isteyen bay, bayan ve genç girişimcilere hem devlet bankaları hemde özel bankalar tarafından çok uygun faiz oranı ile kredi tahsis edilmektedir. Faizsiz Geri Ödemesiz İş Kurma Kredisi Nasıl Alınır diye merak edenlerin öncelikli olarak yapması gereken ise desteklenen sektörlerin neler olduğunu araştırmak olacaktır.

Kosgeb tarafından özellikle bayanların kendi işlerini kurmaları adına verilen hibe (geri ödemesiz) destekleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler Ev Hanımlarına KOSGEB Hibe Başvurusu  başlıklı yazımızı okuyabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.