KızlarBiliyor

Ev Hanımlarına Kosgeb Hibe Başvurusu

Ev Hanımlarına Kosgeb Hibe Başvurusu

Ev Hanımlarına Kosgeb Hibe Başvurusu hakkında tüm merak ettikleriniz. Bayanların iş hayatına atılmalarında yardımcı olan Kosgeb iş yeri açmak için yeterli parası olmayan ev hanımlarına vermiş olduğu hibe ve krediler ile dükkan açmak için gerekli finansal desteği  vermeye devam etmektedir. Kosgeb imkanlarından yararlanarak kendine bir dükkan açmak isteyen Bayanlar KOSGEB Hibe Başvurusu işlemlerini nasıl yapmalıdır? Kosgeb hangi sektördeki girişimci bayanlara destek vermektedir? Kosgeb’den hibe ve kredi almak için aranan şartlar nelerdir? Kimler Kosgeb Hibe Başvurusunda Bulunabilir? gibi en temel soruların cevaplarını vereceğimiz bu haberimizi okumadan Kosgeb desteklerine başvuru yapmayınız.

Kosgeb Hibe Başvuru Yapmak İçin Aranan Şartlar

Kosgeb Hibe ve Kredi imkanlarından yararlanmak isteyen ev hanımlarının öncelikle yapması gereken Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvurusunda bulunmaları olacaktır. Toplamda 32 saat süren bu eğitimi almayan hiçbir ev hanımı kosgeb desteklerinden yararlanamaz. Sizde eğer bu imkanlardan yararlanmak istiyorsanız bu eğitimi muhakkak almanız gerekmektedir. Verilen bu eğitimde girişimci adayı ev hanımlarına iş kurma ve yönetme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları ve açacakları iş yerleri ile ilgili rol ve sorumluluklarının neler olduğu anlatılmak ile birlikte kendilerinin belirlediği iş fikirlerine yönelik iş planının hazırlanması öğretilmektedir. İşletme konusunda yeteri kadar bilgi sahibi olmayan ev hanımlarının bu konularda fikir sahibi olmaları sağlanmaktadır. Ayrıca Kosgeb hibe ve kredi desteklerinden yararlanmak adına yapılacak olan başvuruların nasıl yapılması gerektiği ile ilgili kapsamlı bir çalışma imkanı verilmektedir.

Kosgeb Hibesi İçin İş Planı Hazırlanması

Girişimci adayı bayanların kosgeb tarafından verilen hibelerden yararlanmaları için açacakları iş yeri iş planını eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. Bu iş planının nasıl doldurulacağı ile ilgili ayrıntılı bilgiyi verilen uygulamalı girişimcilik eğitiminde verilmek ile birlikte bu iş planının içeriğinde nelerin olduğunu kısaca anlatmak gerekirse 7 başlık altında açıklamamız gerekecektir. Ev hanımlarına kosgeb hibe başvurusu  imkanlarından yararlanmak isteyenler aşağıda belirttiğimiz iş planı bilgilerini eksiksiz ve doğru şekilde hazırlamalıdır.

 • Genel bilgiler
 • Girişimciye / Ortaklarına ve işletmeye ilişkin bilgiler
 • Pazar bilgileri ve pazarlama planı
 • Üretim planı
 • Yönetim planı
 • Finansal plan
 • KOSGEB’den talep edilen destekler

Yukarıda belirttiğimiz işlemleri yerine getiren girişimci dayı ev hanımları iş yeri açmak için Kosgeb hibe ve desteklerinden yararlanmak adına başvuru işlemlerini tamamlamış olurlar. Yaptığınız başvuru komisyon tarafından olumlu sonuçlanırsa iş yeri açma hibesi ve  faizsiz kredi alabilirsiniz.

Ev hanımlarına kosgeb hibesi 2018

Ev Hanımlarına Kosgeb Hibesi

Kendine ait bir iş yeri açmak isteyen ev hanımlarının yukarıda belirttiğimiz işlemlerin olumlu sonuçlanması sonucunda verilecek olan destek miktarı hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse:

 • Yeni kurulacak olan işletmelere işletme destek adı altında 2 bin lira hibe verilmektedir.
 • Kuruluş dönemi makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği adı altında 18 bin lira hibe verilmektedir.
 • Yeni açılan iş yeriniz için işletme giderleri desteği adı altında 30 bin lira hibe verilmektedir.
 • Kendi adına bir iş yeri açmak isteyen ev hanımlarının kosgeb tarafından toplamda 50 bin lira geri ödemesiz olan hibe alması sağlanmak ile birlikte işletmenin kuruluş tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde alacağı makine ve teçhizatlar için faizsiz 100 bin liraya kadar geri ödemeli kredi verilmektedir.

Sizde kendinize ait bir dükkan açmak ve istihdam yaratmak istiyorsanız Ev Hanımlarına Kosgeb Hibe Başvurusu işlemlerini yerine getirerek bu imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Serdar Yıldız

Merhabalar; ben Serdar YILDIZ İstanbul Üniversitesi İşletme Mezunuyum. 2012 yılından beri İnternet üzerinden iş fikirleri ve girişimcilik hakkında yapmış olduğum çalışmaları sizlerle paylaşıyorum. İş kurmak adına araştırma yapan girişimcilere kredi imkanları, Devlet hibesi ve Devlet destekler hakkında bilgi vermekteyim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.