KızlarBiliyor

Arıcılık İçin Genç Çiftçi Hibesi

Arıcılık İçin Genç Çiftçi Hibesi

Arıcılık alanında faaliyet göstermek isteyenlere verilen hibe ve teşvikler hakkında genel bilgi. arıcılık yapmak isteyenlere verilen devlet destekleri. Genç çiftçi hibesi alarak arıcılık yapmak isteyenlerin yapması gerekenler. Gençlere arıcılık yapmaları adına verilen teşvikler ve faizsiz kredi imkanları. Sizde hayvancılık hibeleri imkanları arasında verilen arıcılık hibeleri alarak bu alanda faaliyet görebilirsiniz. Arıcılık İçin Genç Çiftçi Hibesi ve diğer hibe imkanları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Genç Çiftçi Arı Hibesi

Gençlerin hayvancılık alanında faaliyet göstermeleri adına yürütülen Devlet Destekli Programa Genç Çiftçi denilmektedir. Kırsal alandaki tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin özendirilmesi, Kırsal alandaki genç nüfusun artırılması planlanmaktadır. Bu belirttiklerimizin yapılması adına tarım ve hayvancılık faaliyetleri için birbirinden farklı destek verilerek gençlerin yönelimi artırılmaktadır. Bu alan içerisinde dikkat çeken Arıcılık alanında faaliyet göstermek isteyenlere verilen desteklerdir. Ülke genelinde kırsal alanların arıcılık yapmak için oldukça verimli olduğu belirlenmiştir. Bu verimli alanların değerlendirilmesi adına Gençlere arıcılık yapmaları için geri ödemesiz hibe desteği verilmektedir. Sizde arıcılık yapmak için yeteri kadar sermayeye sahip değilseniz bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunabilirsiniz.

45 yaş altındaki bay veya bayanlar arıcılık yapmak adına bu hibe desteğine başvuruda bulunabilirler. Yapılacak olan başvuruda başvuru sahiplerinin taşıması gereken bir takım özellikle bulunmak ile birlikte bunların neler olduğunu kısaca hatırlatmak istiyorum;

 • Genç Çiftçi Hibesi İçin Arınılan Şartlar
 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
 • 18 Yaşında büyük 45 yaşını aşmamış olmak
 • Geçtiğimiz yıllarda bu alanda hibe desteği almamış olmak
 • Geçtiğimiz yıllarda tarafına çıkan hibe için protokol imzalamayanlar bu imkan için başvuruda bulunamazlar
 • Arıcılık yapmak istedikleri yerin kırsal desteklenmeye tabi olan alanlar içerisinde bulunması
 • Arıcılık yapmak istedikleri yerin kendisinin olması veya bu alanın noter onaylı kiralanması gerekmektedir
 • Başvuru sahibinin herhangi bir iş yerinde SGK ya tabi çalışmıyor olması gerekmektedir.
 • Arıcılık faaliyetinin yapılması planlanan bölgede ikamet edilmesi veya burada oturacağına taahhüt verilmesi

Yukarıda belirtilen şartları taşıyanlar Arıcılık İçin Genç Çiftçi Hibesi başvurusunda bulunabilir. Başvurular bağlı bulunulan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri yapılmak ile birlikte İnternet üzerinden Genç Çiftçi Kaydı oluşturulmalıdır. Bu kaydı hemen oluşturmak isteyenler https://gencciftci.tarim.gov.tr/Account/Login adresinden hemen kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Arıcılık İçin Ne Kadar Hibe Veriliyor

Genç Çiftçi desteği ile arıcılık yapmak isteyenlere verilen hibeler ile 40 kovanlık bir arı kolonisi kurulmaktadır. Hibe başvurusu olumlu sonuçlanan adayların 40 arılı kovanlık bir arı kolonisi yapması adına 30 bin liralık bir destek verilmektedir. Verilen destek hibe olarak verilmek ile birlikte geri ödemesi kesinlikle bulunmamaktadır. Verilen bu hibe hakkında herhangi bir geri ödeme yapmamanız için dikkat etmeniz gereken bir kaç özellik bulunmaktadır. Bunların neler olduğunu hatırlatmak gerekirse;

 • Arıcılık hibesi için başvuru esnasında gerçeği aykırı beyanda bulunanlar aldıkları hibeyi faizi ile geri ödemek zorundadır.
 • Arıcılık faaliyeti için hibe alanlar bu işi en az 2 yıl boyunca faal tutmak zorundadır.
 • Arıcılık İçin Genç Çiftçi Hibesi alanların en az 2 yıl boyunca tarım sigortalarını yapmaları şartı bulunmaktadır.

Arıcılık İçin Faizsiz Kredi Desteği

Yukarıda belirttiğimiz Arıcılık İçin Genç Çiftçi Hibesi alarak bu alanda faaliyette bulunanların dışında hibe alamayanlar farklı yollara başvurmalıdır. Bunların başında ise arıcılık için verilen krediler ilgi görmektedir. Özellikle hayvancılık kredisi veren Ziraat Bankası başta olmak üzere Devlet ve Özel bankalar arıcılık için düşük faizli ve dönem dönem faizsiz kredi desteği vermektedir. Sizde arıcılı faaliyetinde bulunmak için ister hibe isterseniz kredi desteklerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.