KızlarBiliyor

Cafe Nasıl Açılır

Cafe Nasıl Açılır

Cafe açmak ve hayallerinizi gerçekleştirmek mi istiyorsunuz. Düşük sermaye ile bir cafe açmak için araştırma mı yapıyorsunuz. Cafe’nin ayda ne kadar para kazandırdığını mı merak ediyorsunuz. Kendi işini kurmak adına düşük sermayeli bir girişimde bulunmak isteyen yatırımcılar. Bulunduğu bölgede insanların dikkatini çekmek isteyen ve farklı bir mekan sahibi olmak isteyenler. Düşük sermaye ile iş kurarak büyük paralar kazanmak isteyenler. Kısacası Cafe Açmak İsteyenler için bu işin incelikleri ve maliyeti hakkında bilgi verdiğimiz Cafe Nasıl Açılır yazımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Cafe Açmak İstiyorum Maliyeti Nedir

Son dönemde insanların ortak buluşma alanı, kafasını dinlemek veya arkadaşları ile hoş vakit geçirmek adına sıklıkla gittiği cafe revaçta bir mekan. İlginç veya güzel dekorasyona sahip bir cafede oturup kahvenizi yudumlayabilir veya çay içerik muhabbet edebilirsiniz. Şehrin farklı köşelerinde farklı konseptte hizmet veren bu yerlerin ne kadara mal olduğu ve ne kadar kazandırdığı bir çok müşterinin aklına takılabilir. Bilindiği üzere bu alanlardaki kalabalık müşteri potansiyeli bir çok girişimcinin iştahını kabartmakta ve bu işe olan ilgisini artırmaktadır. Tabi ki her işte olduğu gibi bu işi yapmak isteyenlerin de maliyet hesabını iyi yapması gerekmektedir. Açılacak olan cafe için gerekli olan dükkanın kirası, dekorasyon için harcanması gereken para ve diğer demirbaşlar ciddi maliyet gerektirebilir.

Birbirinden farklı türden açılan cafeler için tek bir maliyetten bahsetmek gerçekçi olmayacaktır. Nasıl bir mekanda bu işi yapmak istediğiniz, açılacak olan cafenin hangi bölgede olacağı ve konsepti maliyetinizi kesinlikle değiştirecektir. 5 ile 10 masalı bir cafe ile günde yüzlerce müşteri potansiyeline sahip iki katlı ve onlarca masaya sahip bir cafenin maliyeti bir olamaz.

Cafe Nasıl Açılır diye araştırma yapan düşük sermayeli girişimciler bu işe genellikle küçük bir dükkanda başlamalıdır. Büyük kira bedellerinin altına atılacak imzalar ileride çok büyük sıkıntılar yaşamanıza neden olacaktır. Bunun için bulunduğunuz bölgede Üniversite veya trafiğe kapalı caddelere yakın bölgelerde bulabileceğiniz 50 ile 100 metre karelik bir dükkan sizin işinizi görebilir. Ayrıca bu tür yerler için gerekli olan dekorasyon masrafı da dükkan küçük olduğu için çok daha ucuz olacaktır. Buna ilave olarak bu mekan için almanız gereken masa ve sandalyeler içinde bütçe ayırmanız gerekecektir. Az öncede belirttiğimiz gidi küçük ölçekli bir kafe açmak için minimum 50 bin lira civarında bir sermayeye ihtiyacı olacaktır.

Cafe Açmak İçin Gerekli İzinler

Yeni bir iş yeri açmak isteyen herkesin yapması gereken bu iş yerinin resmi izinli olmasıdır. Bulunduğunuz bölgedeki belediye sınırları için bağlı bulunduğunuz Belediyeden almanız gereken bir takım izinler bulunmaktadır. Sizde Cafe Nasıl Açılır  diye araştırma yapıyorsanız bunları yapmanız gerecektir. Nüfus cüzdanı, İş yeri açma belgesi, Ustalık belgesi ve kira sözleşmeniz ile birlikte belediyeye giderek işlemleri başlatmanız gerekecektir. Belediye tarafından yapılacak olan gerekli kontroller sonucunda iş yeri açma izin belgesini alabilirsiniz. Bu belgeleri alanlar bağlı bulundukları vergi dairesine giderek diğer işlemleri için başvuruda bulunmak zorundadır.

Cafe Açmak İçin Kredi Veren Bankalar

Herhangi bir iş yeri açmak için bankalardan kredi başvurusunda bulunan herkes bu iş için de kredi başvurusunda bulunabilir. Herhangi bir bankada Cafe Açma Kredisi adı altında bir kredi bulunmamaktadır. İş kurma kredisi, İş yeri açma kredisi veya Girişimci Kredisi adı altında verilen kredilerden yararlanmanız gerekmektedir. Herhangi bir iş yeri açmak için de başvurulan bu kredileri almak için gerekli şartları taşıyan herkes 60 aya kadar vadeli cafe açma kredisi imkanlarından yararlanabilir. Dükkan açmak için yeteri kadar sermaye sahibi olmayan girişimciler sermaye sorularını büyük bir oranla bu tür krediler ile karşılamaktadır.

Cafe Ne Kadar Kazandırır

Cafe Nasıl Açılır  diye merak edenler ayrıca bu işin ne kadar kazandırdığını da merak etmektedir. Hangi işi yaparsak yapalım öncelik yapılan işin geri dönüşü yani getirisidir. İnsanlara hizmet verilen bu tün mekanların kar oranları bir çok işletme ile karşılaştırıldığında oldukça iyidir. Kahve veya çay satışları iş yeri için gerekli olan temel giderleri karşılamakta sizlere yeterli gelecektir. Bunun ile birlikte mekanda satılan diğer ürünler daha fazla kazanmanıza imkan tanıyacaktır. Bu neden ile bir cafe açmak isteyenlerin ürün çeşitliliğine dikkat etmesi gerekmektedir. Birbirinden farklı kurabiyeler veya tatlılar kazancınıza doğrudan etki edecek ve kazancınızı artıracaktır. Küçük bir iş yerinde cafe işletin bir kişi ayda 7 bin lira ile 20 bin lira arasında bir kazanç elde edebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.