KızlarBiliyor

Osmanlı Çileği Üreterek Para Kazanın

Osmanlı Çileği Üreterek Para Kazanın

Son zamanların en karlı işleri arasında gösterilen Osmanlı Çileği işi üretimi 2018 yılında çok kazandırmaya devam ediyor. Yaz aylarında satışının neredeyse tarladan yapıldığı bu çilek türü her geçen gün popülaritesini artırmaktadır. Sizde küçük işler ile çok para kazanmak istiyorsanız bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için ister kira olsun ister kendi yeriniz olsun 300 ile 500 metre karelik bir arazi yeterli olacaktır. kısa sürede çok kazanmak isteyenler Osmanlı Çileği Üreterek Para Kazanın.

Organik Çilek Üreterek Para Kazanın

Son zamanların tarım alanında en çok kazandıran metotlarının başında organik tarım gelmektedir. Bir çok kişi tarafından doğal ortamda ve herhangi bir kimyasal ilaç kullanılmadan üretilen ürünler ilgi görmektedir. Sizde bulunduğunuz bölgede bu tür bir organik tarım yapmayı düşünüyorsanız yaz ayları için en ideal ürün Osmanlı Çileği Üreticiliği olabilir. Bilindiği üzere neredeyse herkes tarafından sevilen bu küçük meyveler size çok büyük paralar kazandırabilir. Bu noktada ise son zamanların en çok talep gören ve en pahalısı olan Osmanlı Çileği yetiştiricilerine çok güzel kazançlar sağlamaktadır. Osmanlı Çileği ve organik bahçeciliği birlikte yapabilirseniz kısa sürede çok kazanabilirsiniz.

Hobi Bahçesinden Gelen Büyük Kazanç

İlk olarak bu tür işleri yapanlar hobi bahçeleri için ektikleri çileklere olan yoğun talep ile işlerini büyüttüklerini anlatmaktadır. Sizde isterseniz bir kaç yüz metrelik bir bahçede bu işi yapabilir veya imkanı olanlar daha büyük arazilerde bu işe direkt ticari amaç ile başlayabilirler. Bakımı kolay olan bu çilek türünü pazarlama konusunda ise zorlanmayacağınız kesindir. Bir çok kişe bu tür ürünlerini toplamadan bile rahatlıkla pazarlamakta ve satışını gerçekleştirmektedir. Diğer türden olan çileklerin kilogram fiyatları 3 ile 6 lira arasında değişirken Osmanlı Çileğinin fiyatı ise 10 ile 15 lira arasında alıcı bulabilmektedir. Sizde bu işi yaparak kısa sürede tüm masrafınızı karşılayabilir ve ilk yılınızda dahi para kazanabilirsiniz. Ayrıca Osmanlı Çileği bahçenizde kişilerin kendilerinin toplamasına izin verilmek kaydı ile daha yüksek fiyatlarda satışı yapılmaktadır. Bu veya bunun gibi farklı pazarlama türleri ile kazancınızı daha da artırabilirsiniz.

Osmanlı Çileği Pazarlama Taktikleri

Bilindiği üzere ülke genelinde binlerce kişi farklı türden çilek üretimi ile geçimi devam ettirmektedir. Her ne kadar tezgah ömrü çok kısa olsa da bu tür ürünler çok kolay müşteri bulduğundan pazarlama konusunda sıkıntı yaşanmamaktadır. Büyük ölçekli çilek bahçelerinin en büyük sıkıntısı ise her gün yapılması gereken toplama işi olmaktadır. Sizde eğer büyük bir alanda bu işi yapmayı düşünüyorsanız toplama işi için gerekli olan insan gücünü muhakkak hesaplamalısınız. Ayrıca küçük saksılarda bu ürünü daha kolay pazarlayabilir ve kazancınızı artırabilirsiniz. üzerinde 8 ile 10 adet çileği olan bir Osmanlı Çileği kökünü çok aha yüksek fiyatlara satmakta zorlanmazsınız. İnsanların evinde kendi kopararak yemek istemesini fırsata çevirebilir ve kazancınızı artırabilirsiniz. Her ne türden olursa olsun Osmanlı Çileği Üreterek Para Kazanmak son zamanların en çok kazandıran işleri arasındaki yerini aldı. Sizde bu işi yaparak bir ek gelire sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.