KızlarBiliyor

İnstagramda En Kolay Ne Satılır

İnstagramda En Kolay Ne Satılır

İnstagramda En Kolay Ne Satılır diye araştırma yapanlar. İnstagram üzerinden nasıl satış yapılmalı? İnstagram’da en çok satılan ürünler nelerdir. İnstagramda satılan ürünler nereden alınır? İnstagram sanal mağaza açarken nelere dikkat edilmeli. İnternet üzerinden satış yapmak ile ilgili tüm merak edilenler.

İnstagramdan Satış Yapmak

İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmak isteyenlerin büyük bir bölümü bu uygulamalı tercih etmektedir. Ücretsiz olarak sanal bin mağaza açmanıza imkan veren bu uygulamayı sizde kullanabilirsiniz. Ülke genelinde milyonlarca kişi resim ve video paylaşmanın yanında alışveriş yapmak için instagram uygulamasını indirmektedir. Bu kadar çok kullanıcısının olması bu alanda satış yapmanın da kolay olduğu anlamına gelir. Tabi ki bu platformda satış yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken ve yapması gereken bir takım önemli durumlar bulunmaktadır.

On binlerce sanal mağazanın bulunduğu bu platformda yerinizi almak o kadar basit olmayacaktır. Yıllardır buradan satış yapan ve on binlerce takipçisi olan mağazalar ile rekabet halinde olmanız ve tercih edilme sebebi olmak için biraz uğraşmanız gerekecek. Bu neden ile öncelikle hangi ürün kategorisinde satış yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Bunun içinde sizlere İnstagramda En Kolay Ne Satılır sorusu için yaptığımız araştırmayı paylaşmak istiyorum.

İnternet Üzerinden Satış Yapmak

Satış yaparak para kazanmak denildiği zaman ilk akla gelen İnternet üzerinden satış yapmaktır. Bunun en büyük nedeni bir dükkan açmak için gerekli olan sermaye ve belgelerin bir çoğu bu alanda gerekmemektedir. Kendi ürünlerinin yanında başka bir firmanın ürününü satmak isteyenlerden bilindiği üzere herhangi bir vergi alınmamaktadır. Ürünü üreten firma tarafından ödenen vergi bu olayda oldukça avantaj sahibi olmanızı sağlar. Bunun ile birlikte bir çok İnternet uygulamasının ücretsiz bir şekilde size satış yapmak için mağaza açma imkanın tanımasıdır.

İnternet üzerinden satış yapmak isteyenlerin neden bu platformu tercih etmeleri gerektiği ile ilgili bir kaç örnek vermek gerekirse;

 • İnternet üzerinden satılan ürünler için bir dükkan kiralamanız gerekmez
 • Kendi ürününüz dışında bir ürün satmak için herhangi bir vergi ödemezsiniz
 • Satmak istediğiniz ürünleri satın almanız gerekmek ve firma üzerinden alışverişi tamamlarsınız
 • Satmak istediğiniz ürün için firmalara herhangi bir ücret ödemesi yapmazsınız
 • Satılan ürünlerin kargo ücretleri ya firma tarafından yada alıcı tarafından ödendiği için kargo ücreti ödemezsiniz
 • Satılan ürün üzerinden kar payı alacağınızdan istediğiniz kadar ürün satabilirsiniz.
 • Herhangi depo, dükkan veya özel bir alana sahip olmanız gerekmez
 • İnternet üzerinden yapılan satış sistemini milyonlarca kişi kullandığı için müşteriye ulaşma konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız.
 • Aynı anda birden fazla marka veya firmanın ürününü satma imkanınız bulunmaktadır.
İnstagramda En Kolay Ne Satılır

İnstagram’da En Çok Satılan Ürünler

İnstagramda En Kolay Ne Satılır diye araştırma yapmak oldukça önemlidir. Bu alanda binlerce mağazanın ve milyonlarca ürünün satıldığını düşündüğümüzde bu konunun ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılmalıdır. Bunun ile birlikte satılmak istenilen ürün için nasıl bir reklam veya tanıtım politikası izlenmesi gerektiği de bir o kadar önemlidir. İnsanlar sizin ile aynı ürün grubunda satış yapan bir mağazayı değil de neden sizin mağazanızı tercih etmeli? Belki de bu soru bu alanda satış yapmak isteyenlerin kesinlikle cevap bulması gereken bir sorudur.

İnternet üzerinden kolay satılan ürünü belirlemek işinizin geleceği ve ne kadar kazanacağınız konusunda oldukça önemlidir. En çok satılan ürünü belirlerken dikkat etmeniz gereken bir diğer olayda bu işi yapanların sayısı olmalıdır. Aynı ürünü satan binlerce kişi arasında rekabete girmeniz çok zor olabilir. Bu ve buna benzer olaylara azami önem göstermek ve doğru ürüne ulaşmanız çok kolay olmayacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz olaylara dikkat ederek açacağınız bir sanal mağaza ile sizde satış konusunda belirli bir konuma gelebilirsiniz. Şimdi isterseniz İnternet üzerinden özellikle de İnstagram uygulamasında en çok satılan ve en çok ilgi gören ürünlerin hangileri olduğunu kısaca sıralayalım;

 • Bebek kıyafeti satmak
 • Bayan giyim kıyafeti satmak
 • Spor ayakkabı satışı yapmak
 • Gözlük satışı yapmak
 • Kozmetik ürün satışı yapmak
 • Cep telefonu aksesuarı satmak
 • Çiçek ve çicek ürünleri satmak
 • Mutfak malzemeleri satmak
 • Temizlik ürünleri satmak
 • Tesettür ürünleri satmak
 • Oyuncak satmak
 • Kol saati satışı yapmak
 • Araba aksesuarı satışı yapmak

Yukarıda belirttiğimiz ürün gruplarından istediğinizi sizde bu uygulama üzerinden satarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. İnstagram üzerinden satış yapmanız ve para kazanmanız için bilinmesi gereken konulardan bir diğeri olan takipçi sayısıdır. Ne kadar çok takipçiniz olursa o kadar çok ürün satma konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Bu neden ile bu uygulamanın olmazsa olmalarının başını takipçi sayısı çekmektedir. İnstagram uygulamasından para kazanmak için hayati önem taşıyan bu konu hakkında ayrıntılı bilgi verdiğimiz yazımızı buradan okuyarak konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Serdar Yıldız

Merhabalar; ben Serdar YILDIZ İstanbul Üniversitesi İşletme Mezunuyum. 2012 yılından beri İnternet üzerinden iş fikirleri ve girişimcilik hakkında yapmış olduğum çalışmaları sizlerle paylaşıyorum. İş kurmak adına araştırma yapan girişimcilere kredi imkanları, Devlet hibesi ve Devlet destekler hakkında bilgi vermekteyim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.