KızlarBiliyor

Kahve İşi Yapmak Kazandırır mı

Kahve İşi Yapmak Kazandırır mı

Yeni bir iş kurmak isteyenler Kahve dükkanı açmak konusunda araştırma yapabilirler. Son dönemde giderek artan kahve kültürü mantıklı işler arasında gösterilmektedir. Özellikle filtre kahveye olan ilginin her geçen gün giderek artması bu işin geleceğinin parlak olduğunu göstermekte. Sizde Kahve İşi Yapmak Kazandırır mı? diye araştırma yapıyorsanız doru yoldasınız demektir. Kahve dükkanı açmanın maliyeti. Kahve dükkanı nereye açılmalı? Kahve dükkanı açarken nelere dikkat edilmeli. Kahve dükkanı için ücretsiz bayilik veren markalar hangileri vb. sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Filtre Kahve Dükkanı Açmak

Bilindiği üzere son dönemde genci yaşlısı filtre kahve içmekten büyük keyif almakta. Alışveriş merkezlerinde gezerken dinlemek amacıyla. Yolculuk yaparken bir mola esnasında veya arkadaşlar ile sohbet ederken bu tarz bir kahve satışı yapan yerlere uğrarız. Bu denli sık tercih edilen kahve dükkanları girişimcilerin dikkatinden kaçmamakta. Şehrin farklı bölgelerinde her geçen gün yeni bir kahve dükkanı ile karşılaşabiliriz. Sizde yeni bir iş kurma konusunda ne yapacağınızı bilemiyorsanız bu işi düşünmenizi öneririm. Birbirinden farklı kahve çeşitleri ile insanlara hizmet veren bu tarz bir dükkan açabilir ve sizde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kahve Dükkanı Nereye Açılmalı

Her yeni bir dükkan açılışında olduğu gibi kahve dükkanı açılmak istendiğinde bunun nerede açılması gerektiği çok önemlidir. Yapılacak işin insanlar tarafından dikkat çekmesi ve kolay ulaşılabilir olması son derece önemlidir. Bu neden ile sizde bu tarz bir iş yeri açmak istiyorsanız iyi bir yerden dükkan bulmalısınız. Bulunacak dükkanın işinizi yapmanıza imkan vermesi ve gerekli şartları taşıması gerekmektedir. Bilindiği üzere bu tarz yerler genellikle alış veriş merkezlerinde bulunmakta. Bunun yanında dinlenme tesisleri veya işlek yol kenarında hizmet veren benzin istasyonlarında dükkan açılabilir. Şehrin kalabalık ve araç trafiğine kapalı caddelerinde de bu işi yapmak mantıklı olacaktır. Üniversite bölgesinde de bu işi yapanlar müşteri bulma konusunda sıkıntı yaşamamaktadır. Sizde bu belirttiğimiz yerlerden birisinde bu işi yapmak adına bir dükkan bulabilir ve kahve dükkanı açabilirsiniz.

Kahve Dükkanı Açmanın Maliyeti

Yeni bir iş kurmak isteyenler için en önemli olay bu iş için gerekli olan sermaye miktarıdır. Elindeki sermayenin bu işi kurmak için yeterli olup olmadığı ve bu iş için kredi verilip verilmediği merak edilmektedir. Tabi ki bu tarz bir dükkan açmak için net bir rakam vermek mümkün değildir. Bunun nedeni açılmak istenilen kahve dükkanının ne kadar büyüklükte olacağı, dükkan için gerekli olan malzeme ve ekipman tercihi, dekorasyon için harcanacak ücret. Bu ve bunların dışında yapılacak olan diğer masraflar bu iş için gerekli olan sermaye gereksinimini değiştirmektedir. Ayrıca bu tür bir iş yeri açmak isteyenlerin herkes tarafından bilinen ve tercih edilen markalardan birisi ile bayilik sözleşmesi yapması gerekmektedir. Bu da bu iş için gerekli olan sermaye miktarının yükselmesine neden olmaktadır. Kahve İşi Yapmak Kazandırır mı? sorusunun yanında bu işin maliyeti de çok merak edilen bir konudur. Kahve Dükkanı Açmanın Maliyeti hakkında net bir rakam söyleyemesek de 50 bin lira ile 300 bin lira arasında bir rakama bu tarz bir iş yeri açabilirsiniz.

Kahve Dükkanı Açmanın Maliyeti

Dükkan Açmak İçin Kredi Desteği Almak

Herhangi bir iş yeri açmak isteyenlerin başvurabileceği kredi desteklerine kahve dükkanı açmak isteyenler de başvurabilir. İster Devlet Bankalarından İsterseniz Özel Bankalardan İş yari açma kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Girişimci destekleri adı altında verilen bu tarz krediler hem daha düşük faiz oranı hem de daha uzun vade imkanı ile verilmektedir. Şartları taşıyanlar bankalardan alacağı iş yeri açma kredileri ile gerekli finansal desteği temin edebilirler. Bunun yanında yeri girişimci desteği hibe desteklerine de başvuruda bulunabilirsiniz. Bilindiği üzere Kosgeb girişimciliğin artırılması adına geri ödemesiz hibe desteği ve faizsiz kredi desteği vermektedir. Sizde şartları taşımanız halinde verilen bu desteklere başvuruda bulunabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.