KızlarBiliyor

Halı Yıkama Dükkanı Açma Maliyetleri

Halı Yıkama Dükkanı Açma Maliyetleri

Yeni bir iş kurmak için iş fikri arayanları halı yıkama işi oldukça mantıklı gelebilir. Düşük sermayeli iş fikirleri arasında gösterilen bu iş oldukça getirisi yüksek bir iş olarak bilinmekte. Sizde bu işi yaparak yeni bir ticari faaliyette bulunabilir ve kazanabilirsiniz. Bu nedenle Halı Yıkama Dükkanı Açma Maliyetleri hakkında yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşmak isterim. Sizde belirttiğimiz halı yıkama işi dükkanı açabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Halı Yıkama İşi Yapmak

Son dönemlerde oldukça sıklıkla gördüğümüz halı yıkama dükkanları oldukça revaçta. Bu iş gerçekten çok mu kazandırıyor yoksa bu işi yapmak isteyenler iyi bir araştırma yapmıyor mu? Bu kadar çok talep gören bir işin kazandırmaması anormal bir durum olacaktır. Bu neden ile bu kadar çok ilgi görüyor olabilir. Tabi ki son zamanlarda halı yıkama işi yapan dükkanlar bu işin yanında benzer işleri de birlikte yapmaya başladı. Özellikle koltuk yıkama ve stor perde yıkama işi yoğun ilgi görmekte. Sizde eğer bu işi yapmayı düşünüyorsanız bu belirttiğimiz alternatif işleri de dükkanınızda yapmalısınız. Bu sayede hem daha fazla kazanabilirsiniz hem de müşteri potansiyelinizi artırabilirsiniz.

Halı Yıkama Dükkanı Açmak

Yeni bir iş kurmak isteyen girişimci adaylarının aklına bu iş muhakkak gelmiştir. Sizinde bu iş ile ilgili bir araştırmanız muhakkak olacaktır. Bu neden ile  Halı Yıkama Dükkanı Açma Maliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bilindiği üzere her geçen gün arkan hizmet sektörü kategorisinde yer alan bu iş ilgi görmeye devam edecektir. İnsanların geçmiş yıllarda sadece yaz aylarında yıkatmak zorunda kaldığı halılar yılın her döneminde artık rahatlıkla yapılabilmekte. Kurutma işlemi için güneşli bir havaya ihtiyaç duymayan bu tür iş yerleri çok kazandıran işler arasında gösterilmekte. Sizde bu işi yapmak için uygun bir dükkan ve gerekli malzemeleri alabilirseniz bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yıkama İşinde Dükkan Tercihi Çok Önemli

Bu işi yapmak için girişimde ve araştırmada bulunanların öncelikli olarak dükkan yerini iyi belirlemek zorundadır. Bunun farklı nedenleri olmak ile birlikte bu iş için küçük bir dükkan yeterli olamayabilir. Halıların yıkanması için gerekli olan makineler, kurutma alanları ve stok alanları derken bir hayli yere ihtiyaç duyacaksınız. Bunun ile birlikte sanayi tarzı yerlere yakın olan iş yerleri oluşabilecek kötü koku nedeni ile tercih edilmemektedir. Bu neden ile bir dükkan kiralarken bu duruma dikkat etmelisiniz. Ayrıca su tüketiminin yüksek olduğu halı yıkama işinde kullanılacak olan dükkanını su tesisatı ile atık su tesisatının gözden geçirilmesinde büyük yarar vardır. Sizde bu iş için dükkan arayışında iseniz bu belirttiklerimize dikkat etmelisiniz.

Halı Yıkama İşinde Servis Aracı Belirlemek

Halı Yıkama Dükkanı Açma Maliyetleri arasında servis araçları önemli bir yer tutmaktadır. Bilindiği üzere kapıdan teslim alınan ve teslim edilen halıların düzgün ve sıkıntısız teslim edilmesi adına araç temin etmeniz gerecektir. İster kiralık ister satılık olarak temin edeceğiniz araçların kapalı olması gerekmektedir. Bu iş için en uygun olan araç modelinin ne olduğunu iyi araştırma yapmalısınız. Aracın yakıtı, bakım masrafları ve yeterliliği çok önemlidir. Bu özelliklere dikkat ederek bu iş gerekli ve olmazsa olmaz olan servis aracını temin edebilirsiniz. Bunun ile birlikte bu işi yapacak olanların bu aracı kullanacak personeli ihtiyacı bulunmaktadır.

Halı Yıkama İşi Çok Kazandırır mı?

Her işte olduğu gibi bu işe girecek olanların en çok araştırdığı ve merak ettiği konu kazancının ne kadar olduğudur. Bilindiği üzere metre kare hesabı ile yıkanan halılar size güzel paralar kazandırabilir. Fakat bu işte çok fazla rakibiniz olduğu için müşteri kazanma konusunda farklılıklar yaratmanız gerekecektir. Belirli dönemlerde kampanyalar düzenleyebilir ve reklamınızı oldukça fazla yapmalısınız. Müşteri memnuniyeti ile alakalı olarak kazancınız artabilir de azalabilir de. Bu neden ile bu işten para kazanmak isteyenlerin müşterilerini memnun etmeleri ve başkalarına tavsiye etmeleri için oldukça fazla çaba göstermesi gerekmektedir.

Bu işte çalıştırılan personel, zamanında teslimat, kaliteli ürünlerin kullanılması ve ücretin mantıklı olması gibi bir çok etken bulunmaktadır. Bu belirttiklerimiz otomatik olarak Halı Yıkama Dükkanı Açma Maliyetleri ile direkt bağlantılıdır. Fakat maliyetten kaçarak bazı ince çizgileri aşarsanız size daha büyük zararlar verebilir ve sıkıntı yaşatabilir. Bu neden ile bu işi yapmak isteyenler kalıcı olmak istiyorlarsa bunlara azami önem vermelidir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi halı yıkama işi yapmak isteyenler koltuk yıkama ve stor perde yıkama işinde aynı anda yapmalıdır. Müşteriye verilen hizmet ne kadar geniş tutulursa kazancınız o kadar artar ve tercih edilme nedeniniz olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.