KızlarBiliyor

Bayanlara Hibe Desteği Veren Devlet Kurumları

Bayanlara Hibe Desteği Veren Devlet Kurumları

Bayanların kendi işlerini kurmaları adına Devlet tarafından bir takım destekler verilmektedir. Verilen bu desteklerde en çok ilgi ve başvuruyu hibe destekleri almaktadır. Geri ödemesiz olarak verilen hibe desteğinden yararlanarak sizde kendi işinizi kurabilirsiniz. İş kurmak adına yeteri kadar sermaye sahibi olmayan bayanlar bu hibeler oldukça fazla ilgi göstermektedir. Sizde Bayanlara Hibe Desteği Veren Devlet Kurumları aracılığı ile kendi işinizi kurmak adına başvuruda bulunabilirsiniz. Bu neden ile iş kurma hibesi veren yarların nereler olduğu ve nasıl başvuru yapılacağı hakkında ayrıntılı bilgi vermek istiyorum. Verilen bilgiler ile sizde kendi işinizin patronu olmak adına hibe başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bayanlara Geri Ödemesiz Hibe Desteği

Özellikle çalışmayan ev hanımlarını ticari faaliyetlerde bulunmaları adına Hibe (geri ödemesiz) desteği verilmektedir. Verilen destekler muhakkak desteklenen sektörler ve aktif iş kolu sayesinde alınır. Sizinde şu işi yapabilsem çok para kazanırım diye hayal kurduğunuz bir iş vardır. Bu işi sermaye sıkıntısı nedeni ile sürekli olarak erteliyorsanız bu imkan tamda aradığınız olabilir. Ev hanımlarının küçük ölçekli işletme kurmalarına yardımcı olan bu tür destekler sayesinde binlerce bayan kendi işini kurdu.

Hibe desteği ile kurulan işletmelerin bir büyük avantajı daha bulunmaktadır. Bilindiği üzere her yıl verilen faizsiz kredi desteklerinden yararlanmanız sağlanmaktadır. ayrıca açılan iş yerinin genişletilmesi ve büyütülmesi adına verilen diğer tüm desteklerden de yararlanabilirsiniz. Bu nedenler ile kendi işini kurmak isteyenler Bayanlara Hibe Desteği Veren Devlet Kurumları ile muhakkak iletişme geçmelidir.

Bayanlara Kosgeb Hibesi İle İş Kurma Desteği

Yeni bir iş kurmak fikrine sahip olanların öncelikli olarak başvurduğu ve ilk aklına gelen kuruluş KOSGEB olarak bilinir. Girişimci bayanların desteklenmesi bu alanda büyük ilgi görmektedir. Sizde girişimcilik adına bir başlangıç yapmak istiyorsanız bir devlet kuruluşu olan bu kuruma başvurmanız gerekmektedir. Başvurusu kabul edilen ve şartları taşıyanlara kendi işlerini kurmaları adına 50 bin lira destek verilmektedir. Bu destek ile yapmak istediğiniz iş için gerekli olan araç, makine ve teçhizatları rahatlıkla alabilirsiniz.

Kosgeb bayan girişimci adaylarının bu imkandan yararlanmaları için Desteklenen Sektörler arasından bir iş yapması gerekmektedir. Bunun ile birlikte Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine katılarak girişimcilik belgesine sahip olmaları şartı bulunmaktadır. Bu eğitimler tamamen ücretsiz olarak verilmek ile birlikte 32 saatten oluşmaktadır. Bu şartlar ile bağlı bulundukları Kosgeb birimlerine şahsen gidilip yapılmak istenilen iş planı ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Mikrofinans Programı Bayanlara Destek Vermekte

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı desteği ile bayanlara küçük ölçekli destekler verilmeye devam ediyor. Bu imkandan yararlanmak isteyen bayanların 5 kişilik bir grup kurması gerekmektedir. Bu gruptaki bayanların 3 günlük bir eğitim sonucunda geri ödemeli olarak faizsiz Bin Lira kredi almaları sağlanmaktadır. Sizinde yapmak istediğiniz iş küçük ölçekli ve verilen bu para desteğine ihtiyacı varsa Türkiye genelinde bulunan 91 şubesine başvuruda bulunabilir.

Bayanlara Kaymakamlık Kredisi

Bayanların kendi işini kurması adına verilen desteklerden diğeri de Kaymakamlık Destekleri olarak bilinir. Özellikle ev hanımlarının ticari hayata atılmaları adına faizsiz kredi desteği verilmektedir. Bağlı bulunulan Kaymakamlık birimlerine giderek bu destek hakkında bilgi alabilirsiniz. Yapılan başvuruların olumlu sonuçlanması neticesinde geri ödemeli ve faizsiz olarak 15 bin lira iş yeri açma kredisi alabilirsiniz. Bayanlara Hibe Desteği Veren Devlet Kurumları dahilinde Kaymakamlık desteği oldukça ilgi gören destekler arasında sıralanmaktadır.

Sizde yeni bir iş yeri açmak için finansal destek sorunu yaşıyorsanız yukarıda belirttiğimiz Bayanlara Hibe Desteği Veren Devlet Kurumları ile iletişime geçebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.