KızlarBiliyor

Kumpirci Dükkanı Nasıl Açılır

Kumpirci Dükkanı Nasıl Açılır

Yeni bir iş yeri açmak isteyenlere alternatif iş fikirleri arasında gösterilen Kumpirci Dükkanı Nasıl Açılır hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler. Dükkan açmadan önce dikkat edilmesi gereken hayati kurallar. Kendi işinin patronu olmak isteyenlere önerilen iş kolları hakkında genel bilgi. Düşük sermayeli iş fikirleri arasında gösterilen Kumpir işi ne kadar kazandırır. 20 Bin Lira Sermaye İle yapılan işler arasında en çok kazandıran hangisi. Girişimcilerin kendi işlerini kurmaları adına verilen destekler ve başvuru şartları. Sizde verilen hibe desteği veya faizsiz kredi desteği ile kendi işinizi kurabilirsiniz. Kumpir dükkanı açmak için hibe veren Devlet Kurumları.

Kumpir Dükkanı Açmak

Ticari faaliyette bulunmak adına yeni bir iş kurmak isteyenlerin merak ettiği ve araştırdığı işlerden birisi de Kumpir Dükkanı Açmak ve bu iş için gerekli sermaye miktarıdır. Küçük sermaye ile açılacak işler arasında gösterilen kumpir işi yapanlarına güzel paralar kazandırmaktadır. Sahil kesim başta olmak üzere son dönemde ülke genelinde bu işe yatırım yapanların sayısı azımsanmayacak kadar çok. Bu işe bu kadar ilgi gösterilmesinin en büyük nedenleri bu ürüne büyük ilgi gösterilmesinin yanında kar oranının çok yüksek olmasıdır. Bilindiği üzere küçük sermayeler ile çok para kazanmak isteyenler bu tür işlere büyük ilgi göstermektedir. Sizde bulunduğunuz bölgede bu tür bir iş kurma imkanına sahipseniz bunu değerlendirmelisiniz. 15 ile 20 bin liralık bir sermaye ile bu işe rahatlıkla başlayabilir ve ilerleyen zamanlarda işinizi büyütebilirsiniz.

Kumpir İşi İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir

Kendi işini kurmak ve kimseden emir almadan çalışmak isteyen binlerce kişi küçük çaplı işletmeler ile ticarete başlamaktadır. Sizde bu tür bir düşünceye sahipseniz vede yapacağınız iş için tam olarak karar vermediyseniz bu işi incelemenizi öneririm. Bilindiği üzere Kumpir her geçen gün ilgi gören ve severek tüketilen bir Fast Food ürünü haline geldi. Fırınlanmış iri patateslerin içerisine birbirinden farklı ve lezzetli garnitür ürünlerinin konulması ile servis edilen bu ürün lezzeti ile bağımlılık yapmaktadır. ayrıca bu işi yapmak isteyenlerin çok büyük bir dükkana sahip olması gerekmemektedir. Küçük bir iş yerinde veya bir konteyner ile bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Özellikle açık alanlarda küçük tabure ve küçük masalarda bu ürünün satışını yapanlara rastlamak mümkün. Bunun ile birlikte farklı dekorasyon ve konseptlerde de bu işi yapanlar bulunmaktadır. Bu tamamen iş yeri açmak isteyenin sermayesi, bulunduğu bölge ve zevkine kalmıştır. Sizde birbirinden farklı türden açılan Kumpirci Dükkanlarını ziyaret ederek bu konuda çok daha farklı fikirlere sahip olabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Kumpirci Dükkanı Nasıl Açılır sorusu için bir araştırma yapan kişi bu işin çok farklı türden yapılacağını farkedecektir. Bu neden ile bu işi yapmak isteyenlerin açmak istedikleri dükkan türüne bağlı olarak sermaye miktarı değişir. Ama kısaca söylemek gerekirse 10 Bin lira ile 100 Bin Lira arasındaki sermayeler ile bu işi yapmanız mümkün. Küçük ve mütevazi bir kumpirci dükkanı açmak isteyenler bunu 10 bin lira ile yapabilirler.

Kumpirci Ne Kadar Kazandırır

Yeni bir iş yeri açmak isteyenlerin bir iş kurmak için gerekli sermayenin ne kadar olacağını araştırdıktan sonra ne kadar kazanacağını da hesaplaması gerekmektedir. Hangi işi yaparsak yapalım bunun bir getirisi olmalıdır. Yoksa emek vermek ve sermaye yatırmanın hiç bir anlamı olmaz. Bu neden ile Kumpirci Dükkanı Nasıl Açılır sorusunun cevabını aramanın yanında bu işin getirisi ne kadardır sorusu da sorulmalı. Açılacak olan iş yerinin getirisi, açılış masrafları ve aylık giderleri hesaplandıktan sonra elde kalması planlanan paranın durumu bu işe girip girmeyeceğinizi belirler Buda işletmenin ayakta durup duramayacağını belirler.

Yukarıda belirttiğimiz gibi düşük sermayeli iş fikirleri arasında ilk sıraları alan kumpir işi getiri bakımından oldukça iyidir. Küçük bir dükkanda bu işi yapabileceği için uygun ücretli dükkanlar tercih edilebilir. ayrıca bu iş için gerekli olan malzemeler fırın, soğutucu garnitür dolabının yanında masa ve sandalyeler yeterli olacaktır. Bu kadar az malzeme ile kurabileceğiniz bu işi kısa sürede kara geçirmeniz mümkün. Yaklaşık olarak % 50 ile % 70 arasında bir kar oranına sahip olan bu iş sayesinde sizde ayda 5 ile 15 bin lira arasında bir gelir elde edebilirsiniz. Tabi ki bu rakamları çok daha yukarı çekmeniz mümkün. alışveriş merkezleri veya tatil yörelerde bu işi yapanlar çok daha fazla kazanmaktadır. Sizde bu işi yapmak istiyorsanız yapacağınız bölge ve dükkan tercihi iyi belirlemelisiniz.

Kumpir Dükkanı İçin Kredi Kullanmak

Yeni bir iş kurmak isteyenlerin yeteri kadar sermayesi bulunmadığı zamanlarda ilk aklına gelen iş yeri açma kredisi kullanmak olacaktır. Ayrıca yapılmak istenilen iş için herhangi bir hibe veya destek bulunup bulunmadığını araştırmak da size yarar sağlayacaktır. Bilindiği üzere bankalar son yıllarda girişimciliğin destekçisi olarak yeni bir dükkan açmak isteyenlere kredi desteği sağlamaktadır. Girişimci destek kredisi adı altında verilen bu krediler uzun vadeli ve uygun faiz oranları ile dikkat çekmektedir. Sizde Kumpirci Dükkanı Nasıl Açılır soru için gerekli olan sermaye ihtiyacını verilen bu krediler ile temin edebilir ve kendi iş yerinizi açabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olması adına Dükkan Açmak İçin En Uygun Kredi hakkında haber verdiğimiz yazıyı okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.