KızlarBiliyor

Kaymakamlığın Ev Hanımlarına Verdiği Destekler

Kaymakamlığın Ev Hanımlarına Verdiği Destekler

Kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına kaymakamlık tarafından destek verilmeye devam ediliyor. Sermayesi olmayan ve kendi iş yerini kurmak isteyenlere Kaymakamlıklara bağlı hizmet veren Sosyal Hizmetler Müdürlüğü aracılığı ile verilmektedir. Sizde gerekli işlemleri yaparak buraya başvuruda bulunabilir ve faizsiz iş yeri açma kredisi alabilirsiniz. Kaymakamlığın Ev Hanımlarına Verdiği Destekler 15 bin lira faizsiz kredi olarak verilmektedir. Verilen bu kredinin ilk yıl herhangi bir geri ödemesi bulunmamaktadır.

Kaymakamlık İş Yeri Açma Destekleri

Özellikle bayanların kendi işlerini kurmaları adına verilen bu desteğin miktarı ise 15 bin lira olarak belirlenmiştir. Verilen kredi faizsiz olmak ile birlikte geri ödemelidir. Bu kredi imkanından yararlanarak bir iş yeri açabilir ve ilk yıl herhangi bir geri ödeme yapmazsınız. Bu imkandan yararlanmak isteyenler ikamet ettikleri bölgedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüklerine yapabilirler. Bu imkandan yararlanarak iş kurmak adına kaymakamlık kredisi başvurusunda bulunacakların yapması gerekenler ve taşıması gereken şartlar aşağıda belirtilmiştir. Sizde aşağıda belirtilenleri uygulayarak 15 bin lira faizsiz kredi desteği alabilirsiniz.

Kaymakamlık İş Yeri açma Kredisi Başvuruları

Bu imkandan yararlanmak isteyenler öncelikli olarak yapmak istedikleri iş ile ilgili bir araştırma yapmak zorundadır. Bu iş için gerekli olan malzeme listesini belirlemeli ve başvurmadan önce gerekli ekipman-alet-makine-teçhizat araştırması yapmalıdır. Gerekli olan malzemelerin satışı yapılan en az 3 firmadan alınmış teklifi belgesini hazırlaması gerekmektedir. Bunun ile birlikte Kaymakamlığın Ev Hanımlarına Verdiği Destekler kapsamında bulunan 15 bin liralık faizsiz kredi başvurusu için izlemesi gereken yol aşağıda belirtilmiştir.

  • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından faizsiz kredi desteği almak için dosya açılması gerekmektedir
  • Açılan dosya ile birlikte Kaymakamlık İş Yeri Açma Kredisi başvurusunda bulunulur
  • Yapmak istediğiniz iş ile ilgili sahip olduğunuz kurs ve eğitim belgeleri ibraz edilir

Yukarıda belirtilen yöntemler ile başvuruda bulunacak olanların vermiş olduğu dosya komisyon tarafından incelenmektedir. İncelenme sonucunda yapılacak olan işin mantıklı ve desteklenebilir olması kararı ile 15 bin lira faizsiz ve ilk yılı geri ödemesiz kredi desteği verilir.

Kaymakamlık Kredisi Şartı Nedir

Bilindiği üzere Ülke genelinde küçük ve orta ölçekli işletme sayısının artırılması, başarılı işletmelerin kurulması adına birbirinden farklı destekler verilmektedir. Kaymakamlığın Ev Hanımlarına Verdiği Destekler bunlardan sadece bir tanesidir. Bilindiği üzere iş yeri açmak için en büyük destek bir Devlet Kuruluşu olan KOSGEB tarafından verilmektedir. Bu kuruluş geri ödemesiz hibe veya faizsiz kredi olarak yılın her döneminde destek vermeye devam etmektedir. Sizde bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız Ev Hanımlarına Kosgeb Hibe Başvurusu 2018 başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Bu hatırlatmadan sonra Kaymakamlık Kredisi almak isteyenlerin taşıması gereken şartların neler olduğunu belirtmek istiyorum;

  • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması
  • Başvuru yapan kişinin 18 yaşından gün almış olması
  • Yapılmak istenilen iş ile ilgili bir proje hazırlanması
  • Kredi almak için dilekçe yazılması
  • Sahip olunan mezuniyet bilgisi, yapılacak iş ile ilgili sahip olunan eğitim belgesi veya kurs katılım belgeleri
  • 3 farklı firmadan alınan fiyat araştırma mektubu
  • Son olarak 2 kefilin onay yazısı

Yukarıda belirttiğimiz evrakları hazırlayarak sizde iş kurmak adına verilen faizsiz kredi imkanına başvuruda bulunabilirsiniz. Kaymakamlığın Ev Hanımlarına Verdiği Destekler kapsamında 15 bin liraya kadar ilk yılı geri ödemesiz faizsiz kredi desteği alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.