KızlarBiliyor

Organik Yumurta İşi Yapmak

Organik Yumurta İşi Yapmak

Yeni bir iş arayışı içinde olanlara son zamanların çok kazandıran ve kolay yapılan Organik Yumurta İşi Yapmak hakkında bilgi vermek istiyorum. Bilindiği üzere son dönemlerde organik ürünlere olan ilgi giderek artmakta. Sizde bu pazardan payınızı alabilir ve çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Bunun için de yüklü miktarda sermayeye ihtiyaç duymanıza gerek yok. Düşük sermaye ile yapılacak işler arasında ilk sıraları taşıyan Organik Yumurta İşi Yapmak oldukça mantıklı bir iş. Bu işi isteyen herkes rahatlıkla yapabilir ve para kazanabilir. Sizde bu işi yapmak istiyor ve nasıl yapılacağı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Köy Yumurtası Satarak Para Kazanın

Organik yumurta işi yapmak isteyen herkes belki de zaman ve yer sıkıntısı nedeni ile bu işi yapamayabilir. Fakat organik yumurta işi yapmak isteyen herkesin bir kümesi olmasına gerek yok. Ayrıca hali hazırda olan bir işinizi bu nedenle terk etmenize gerek yok. İsteyenler organik  yumurta satışı işini ek iş olarak rahatlıkla yapabilirler ve para kazanabilirler. Bunun için tek yapmanız gereken köyünde veya bahçesinde doğal ortamda yetiştirdiği tavukların yumurtalarını toptan almanız yeterli. Anlaşma yapacağınız kişilerin organik ürünlerini talep eden kişilere teslim ederek aracılık yapacak ve hiçbir sermaye kullanmadan para kazanmaya başlayacaksınız. Bu işi yapmak isteyenlerin öncelikli olarak kendisine bir pazar oluşturması gerekmektedir. Bunun içinde internet üzerinden sosyal ağları kullanmanız oldukça etkili olacaktır. Bunun dışında çalışma arkadaşlarınız ve komşularınıza bu tür bir ürün satışı yaptığınızı bildirmelisiniz.

Köy Tavuğu Yetiştiriciliği Yaparak Ek Gelir Elde Edebilirsiniz

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Organik Yumurta İşi Yapmak isteyenler direkt üreticisinden organik yumurta alıp satabilir. İmkanı ve zamanı olanlar ise 200 ile 500 metre kare bir alan içerisinde kendi yetiştirdiği tavuklar ile daha fazla kazanabilirler. Bilindiği üzere bir çok insan doğal olmadığından ve ne ile beslendiğini bilmediği için marketlerde satılan tavuk ve tavuk ürünlerini tercih etmemektedir. Özellikle kırsal alanda salma tavukçuluk diye tabir edilen yerlerde yetişen tavuk ve bu tavukların organik yumurtalarını tercih ederler. Sizde bu işi belirttiğimiz gibi küçük bir arazinin sadece etrafını çevirerek rahatlıkla yapabilirsiniz. İsteyenler bu alanlarda etlik veya yumurtalık tavuk yetiştiriciliği yaparak bir çok maaşlı çalışandan daha fazla bir kazanç elde edebilirler. Bunun için tek yapmanız gereken iyi tavuk cinslerinin ne olduğunu belirlemek ve doğal yöntemler ile bu tavukları beslemek olacaktır.

Organik Yumurta İşi Nasıl Yapılır

200 ile 500 metre kare bir araziye sahip olanlar bu işi rahatlıkla yapabilirler. 100 ile 250 tavuk ile bu işe başlamanız tercih edilmektedir. Maksimum 1000 tavuğa kadar da çıkarabilirsiniz. Günlük taze yumurtaları isteyenler toptan olarak satabilecekleri gibi isteyenler ise sipariş üzerine kendileri müşterilerine ulaştırabilirler. Toptan olarak satacağınız bir organik yumurta ebatına göre 0,50 kuruş ile 1 lira arasında alıcı bulmaktadır. Buda ortalama günde 200 yumurta satan bir kişinin günlük 100 lira ile 200 lira arasında bir kazanç elde etmesine denk gelir. Yetiştirdiğiniz tavukların sayısı arttıkça doğal olarak alacağınız organik yumurta sayısı ve haliyle kazancınız artacaktır. Bu neden ile ne kadar büyük bir alana sahipseniz bu alanı sonuna kadar değerlendirmeniz tavsiye edilir.

Düzenli ve doğal bir ortamda Organik Yumurta İşi Yapmak muhakkak sizlere büyük kazançlar elde ettirecektir. Yumurta satışının yanında isteyenler etlik tavuk yetiştirip satarak ekstra bir gelirde elde edebilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.