KızlarBiliyor

10 Bin Lira Sermaye İle Yapılacak İşler

10 Bin Lira Sermaye İle Yapılacak İşler

Kendi işini kurmak isteyen ve küçük sermaye sahiplerinin yapabileceği işler. Düşük sermayeli iş fikirleri. Ücretsiz bayilik veren firmalar. Yeteri kadar sermayesi olmayan ve kendi işini kurmak isteyenlerin yapacağı işler hakkında ayrıntılı bilgi. Sizde kendi işinizi kurmak istiyor ve yeteri kadar sermayeye sahip değilseniz aşağıda belirttiğimiz işleri inceleyebilirsiniz. 10 Bin Lira Sermaye İle Yapılacak İşler listesinden belirleyeceğiniz bir iş ile kısa sürede büyük sermayeler elde edebilirsiniz.

Düşük Sermayeli İşler 2018

Yeteri kadar sermayesi olmayan veya düşük sermayeye sahip olanlarda ticarete atılabilir. Bunun için öncelikli olarak yapmaları gereken yapacakları işi iyi belirlemek olacaktır. Bunun ile birlikte ücretsiz olarak bayilik veren firmalar ile temasa geçmek büyük avantajlar sağlayacaktır. Sizde yapmak istediğiniz iş için gerekli olan tüm araştırmaları yaparak işe başlamadan önce bir değerlendirme yapmalısınız. Yapacağınız değerlendirmelerde;

  • Yapılacak iş için gerekli olan dükkan araştırması
  • Müşteri potansiyeli
  • İş için gerekli olan belgeler ve izinler
  • Eğer çalıştırılacak ise tecrübeli personel ihtiyacı
  • Bayilik alınacaksa marka ve firmanın belirlenmesi
  • Bulunduğunuz bölgede bu tarz iş yapan işletme sahipleri ile fikir alışverişi yapmanız sizin ve yapacağınız işin geleceği için hayati önem taşımaktadır.

Sermayesiz İş Kurmak Mümkün Mü

Etrafımızda bir çok işletme yaptığı iş ve cirolar ile insanların ilgisini çekmeye devam ediyor. Güzel bir mekanda açılmış ve insanların ilgisini çeken bu tarz yerlerin hepsi büyük sermayeler ile kurulmuş değildir. Bunların bir çoğu ilk olarak küçük ve 10 Bin Lira İle Yapılacak İşler arasındadır. İşin tutması ve doğru hamleler ile zamanla büyümüşlerdir. Bu nedenle yapılacak olan iş için sermaye ihtiyacı her zaman çok büyük olmayabilir. Hatta bazı işler neredeyse hiç sermayesiz olarak yapılabilir. Sizde yapmak istediğiniz abartılı bir iş olmamak kaydı ile (abartılı olmamak derken hiç sermayesi olmayan birisinin büyük ölçekli bir fabrika kurmak istemesi maalesef hayalden öte gidemez) mümkün. Mesela kısa bir örnek vermek gerekirse fabrika tarzı bir kurmak isteyenlerin bu işi öncelikli olarak küçük bir atölyede bir kaç çalışan ile başlaması en mantıklısıdır. 10 Bin Lira Sermaye İle Yapılacak İşler yapmak isteyenlerin bu nedenle iyi analiz yapması gerekmektedir.

Bunun ile birlikte yapılmak istenilen iş bir dükkan veya küçük bir imalathane ise bu biraz daha kolay olabilir. Bunun için öncelikli olarak yapılacak olan iş ile ilgili ücretsiz bayilik veren firmalar ile iletişime geçmek olacaktır. Ayrıca yapılacak iş için bir firmanın bayisi olmak müşteri açısından da oldukça etkilidir. İnsanların bildik ve güvenilir markalara karşı olan ilgisi nedeni ile müşteri bulma konusunda fazla sıkıntı yaşanmadığı bir gerçektir.

10 Bin Lira İle Ne İş Yapılır

Bir çok kişi bankadan kredi çekerek veya bu güne kadar biriktirdiği 10 bin lira gibi bir paraya hangi işi yapabileceğini araştırmakta. Bazıları için bu rakam ticarete girmek için çok küçük ve komik görünse de bazıları için gerçekten iyi denecek bir miktardır. Sizinde bu civarda bir sermayeniz varsa muhakkak yapabileceğiniz bir iş kolu bulabilirsiniz. 10 Bin Lira Sermaye İle Yapılacak İşler listesi yapılabilecek olan bir çok iş bulunmaktadır. Sizde belirttiğimiz bu işlerden herhangi birisini araştırıp yapabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda ev yemekleri veya mantı evlere oldukça ilgi görmektedir. Bu işler için 10 bin liralık sermaye yeteri olacaktın. Bu tarz işlerde gerekli olan malzemelerin büyük bir bölümünü bu rakamlara temin edebilir ve kendi işinizi kurabilirsiniz. Bunun ile birlikte bir oto yıkama dükkanı veya cep telefonu aksesuarı satışının yapılacağı küçük bir iş yeri açabilirsiniz. Ücretsiz bayilik veren açık parfüm ürünlerinin satışının yapıldığı bir dükkan da açabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu tarz işler için önceliğiniz sermaye değil doğru tercih ve doğru zamanlamadır. Yapacağınız iş için planlama yapmak geleceğinizi belirleyecek en önemli olaydır. Bu nedenle bir işe başlamadan ne olursa olsun ya batarım ya çıkarım zihniyetinde bulunmamalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.