KızlarBiliyor

Seyyar Satıcılıkta En Çok Kazandıran Ürünler

Seyyar Satıcılıkta En Çok Kazandıran Ürünler

Yol kenarında küçük bir tezgah açarak seyyar ne satabilirim diye araştırma yapanlar. Seyyar Satıcılıkta En Çok Kazandıran Ürünler hakkında araştırma yapanlar. Araç arkasında satılan ve çok kazandıran seyyar ürünler. Seyyar satılan ürünler ile sizde güzel paralar kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kolay satılan seyyar ürünlerin ne olduğunu belirlemeniz ve doğru yerde tezgah açmanız. Seyyar satıcılık işi ile ilgili merak ettiklerini Seyyar Satıcılıkta En Çok Kazandıran Ürünler başlığı ile sizlerle paylaşmak istiyorum.

Seyyar Ne Satabilirim

Seyyar satıcılık işi bir çok kişinin ilgisini çeken ve kazancı yüksek bir bir modelidir. Yol kenarında küçük bir tezgah üzerinde veya seyyar araba ile bu işi yapabilirsiniz. Ayrıca bu işi yapanların bazıları arabaların arka bagaj bölümünü kullanarak da bu işi yaptığı görülebilir. Hangi yöntem ile yapacak olursanız olun seyyar satıcılık göründüğü kadar kolay bir iş değildir.

Yaz kış sürekli dışarıda çalışmak ve ürün satmaya çalışmak çok kolay bir iş değildir. Fakat doğru bir ürün ve doğru bir yerde tezgah açmayı becerenler bunun karşılığını çok işi bir şekilde alabilmektedir. Bu neden ile Seyyar Satıcılıkta En Çok Kazandıran Ürünler hakkında kısa bir araştırma yapmanız gerekebilir. Kar oranı yüksek ve çok kolay satılan seyyar ürünleri ile sizde iyi paralar kazanmaya başlayabilirsiniz.

Seyyar Arabada Satış Yapmak

İsteyenler ek iş olarak isteyenler de sabit bir iş olarak bu tarz bir iş yapabilir. Seyyar araba ile satış yapmak isteyenlerin yukarıda da belirttiğimiz gibi öncelikli olarak ne satmak istediklerine iyi karar vermesi gerekir. Gıda üzerine mi, tekstil üzerine mi yoksa çok daha farklı bir sektörün ürününü mü satmak istediğine karar vermek oldukça zor olabilir. Buna karar verirken bulunduğunuz bölge, toplumun gelir durumu ve yaşayış şekline kadar bir çok şeye dikkat etmeniz gerekmektedir.

Seyyar arabada satış yapmak isteyenlerin bir çoğu gıda üzerine ürün satışı gerçekleştirir. Bunun en büyük nedeni ise gıda ürünlerinin çok daha kolay olması ve her yaş grubuna hitap etmesi olarak gösterilir. Her ne kadar ürünlerin saklanması ve satılmayanların korunması gibi sorunlar yaşansa da mevsimsel özellikleri taşıyan ürünleri satmak oldukça popülerdir. Sizde seyyar satıcılık yapmak istiyorsanız Gıda ürünleri üzerine ne satabileceğinizi kararlaştırabilirsiniz. Bu kapsamda Ülkemiz genelinde en çok satılan ve iyi paralar kazandıran seyyar yiyecek ürünlerinden bir kaç tanesini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Seyyar Meyve Satıcılığı Yapmak

Yılın her döneminde bir köşe başında veya yol kenarında seyyar bir meyve tezgahı görmeniz mümkün. Birbirinden farklı meyveleri sizde küçük bir tezgah açarak kolaylıkla satabilirsiniz. Mevsimine uygun olarak bulacağınız meyve satışı ile para kazanmak isteyenlerin öncelikli olarak bu işi yapmak için izin alması gerekmektedir. Seyyar satıcılık izni nereden ve nasıl alınır sorusuna gerekli evraklar ile birlikte aşağıda yer verilmiştir. Sizde belirtilen evraklar ile birlikte satış yapacağınız bölgedeki Belediye Zabıta amirliğine başvuruda bulunabilirsiniz.

Seyyar Satıcılıkta En Çok Kazandıran Ürünler

Seyyar Kestane Tezgahı Açmak

Seyyar Satıcılıkta En Çok Kazandıran Ürünler listesinde Kestane satışı ilk sıralarda bulunmaktadır. Kış aylarında yapılan bu iş ile çok güzel paralar kazanmanız mümkün. İster çiğ kestane satışı isterseniz pişmiş kestane satışı yapabilirsiniz. Bilindiği üzere közde pişirilen kestanelere büyük ilgi gösterilmektedir. Sizde küçük bir tezgah ayarlayarak bu işi özellikle kış akşamlarında yapabilirsiniz.

Midye Satarak Para Kazanmak

Seyyar araba veya seyyar bir tezgah üzerinde satılan midye işi oldukça popüler bir iştir. Özellikle Deniz Kenarı bölgelerimizde bu işi yüzlerce kişi yapmaktadır. Birbirinden farklı boyuttaki midyeleri ister midye dolma isterseniz midye kızartma olarak satış yapabilirsiniz. Müşteri potansiyeli yüksek olan bu iş ile sizde kısa sürede ciddi para kazanma imkanına sahipsiniz.

Seyyar Satıcılıkta En Çok Kazandıran Ürünler

Seyyar Simit Poğaça Satmak

Seyyar olarak satılan ürünler arasında en yüksek satış adetine sahip iki ürün bulunmaktadır. Simit ve poğaça satışı Ülkemizin her yerinde kolaylıkla yapılabilir. Sabah işe gidenler veya gezerken atıştırmalık olarak aldığımız bu ürünlerin satışı oldukça kolaydır. Ücretinin düşük olması da bu ürünün satılmasında oldukça önemli bir noktadır. Bir kaç liraya satılan bu tür ürünler için ister tekerlekli bir simit arabası isterseniz bir tepsi almanız yeterli olacaktır. Simit satarak para kazanmak isteyenler günün istediği zaman aralığında bu işi kolaylıkla yapabilirler.

Seyyar Mısır Satma İşi

Seyyar ne satabilirim diye araştırma yapanlar mısır satma konusunda bir girişimde bulunabilir. İster haşlanmış, ister mangalda közlenmiş isterse pişmemiş mısırları satabilirsiniz. Bu ürünü nasıl satmak istediğinize göre nasıl bir tezgaha sahip olmanız gerektiğinizi belirler. Özellikle haşlama olarak satılan bu ürünü hazırlamak adına bir tüp ve mısır pişirme kazanına sahip olmanız gerekir. Kar oranı çok yüksek olan bu işi yapmak isteyenler alacakları mısırların özelliğine oldukça dikkat etmelidir. Yumuşak ve kolay pişen mısır tercih etmeleri gerekmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz 5 seyyar satılan ürün Ülkemizde bu alanda en çok ilgi gösterilen ürünler olarak bilinmektedir. Sizde ister bu belirttiğimiz isterseniz bunun dışında herhangi bir ürünü seyyar satarak para kazanabilirsiniz. Bu sektörde iş yapmak isteyenlerin bu işe başlamadan önce izin alması gerekmektedir. İzin almak isteyenlerin yapması gerekenler aşağıda sıralanmıştır.

Seyyar Satıcılık İzni Nasıl Alınır

Ülkemizde hangi ticari faaliyette bulunmak istersek isteyelim bunun kuralına uygun yapılması gerekir. Seyyar satıcılık yapmak isteyenler de bu işi yapmak için gerekli yerlerden izin almak zorundadır. Yoksa televizyonda haberlerde izlediğimiz seyyar satıcı zabıta karşılaşması ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Hangi ürünü satmak isterseniz bu işi hangi belediye sınırlarında yapacaksanız o belediyeye başvuruda bulunmanız gerekir. Belediyelerde bu tür işlemler için başvuru yapacağınız birim Zabıta Amirliği olacaktır. Zabıta amirliği tarafından verilecek seyyar satıcılık izin belgesi ile size belirtilen bölgede bu işi yapmanıza imkan tanınmaktadır. Bu işlemi yapmak isteyenler aşağıda belirtilen belgeler ile bu birime giderek işlemlerini başlatmalıdır.

  • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Belgesi
  • İş için gerekli gıda sicil belgesi
  • Sağlık raporu
  • SGK dan herhangi bir gelirinin olmadığını belirten belge
  • Vergi ile ilişiği olmadığını belirten belge

Serdar Yıldız

Merhabalar; ben Serdar YILDIZ İstanbul Üniversitesi İşletme Mezunuyum. 2012 yılından beri İnternet üzerinden iş fikirleri ve girişimcilik hakkında yapmış olduğum çalışmaları sizlerle paylaşıyorum. İş kurmak adına araştırma yapan girişimcilere kredi imkanları, Devlet hibesi ve Devlet destekler hakkında bilgi vermekteyim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.