KızlarBiliyor

Tavuk Çiftliği İçin Hibe Desteği

Tavuk Çiftliği İçin Hibe Desteği

Tavukçuluk yapmak isteyenlere verilen hibe destekleri. Düşük faizli tavuk çiftliği kurmak için kredi veren bankalar. Tavukçuluk yapmak için istenilen belgeler. Kimlere tavukçuluk yapmak adına hibe desteği verilir. Tavuk Çiftliği İçin Hibe Desteği veren Devlet Kurumları. İdeal tavuk çiftliği nasıl kurulur. Tavuk yetiştiriciliği için ne kadar sermaye gerekir. Tavuk çiftliği için Kosgeb hibe desteği veya faizsiz kredi verir mi?

Tavukçuluk İçin Devlet Destekleri

Etlik tavuk veya yumurta tavuğu yetiştirmek isteyenlere birbirinden farklı devlet destekleri verilmeye devam ediliyor. Özellikle gençlerin bu alanda faaliyet göstermeleri adına devlet teşvikleri bulunmaktadır. Sizde bu alanda faaliyet göstermek istiyorsanız verilen bu desteklere başvuruda bulunabilirsiniz. Özellikle hibe olarak verilen destekler ile bu işe başlayan binlerce genç girişimci hayallerindeki işi başardı. Sizde sermaye yetersizliği nedeni ile bu işi yapmak adına sürekli erteleme yapıyorsanız verilen devlet destekleri tamda aradığınız olabilir. Bu neden ile bu işi yapmak isteyenler maliyet hesabı yaparken verilen destekleri hesaba katmalı.

Organik Tavuk Yetiştiriciliği

Son dönemde tavukçuluk yapmak isteyenlerin daha fazla tercih ettiği yöntemlerin başında organik tavukçuluk gelmektedir. Salma tavukçuluk olarak da tabir edilen bu tavuk yetiştiriciliği sayesinde bir çok kişi kısa sürede yapmış olduğu yatırımın meyvesinin almaya başladı. İnsanların her üründe olduğu gibi tavuk ve tavuk ürünlerinde de organik olarak beslenenleri tercih etmesi gayet doğal. Yeni nesil diye tabir edilen genç nüfusun bir çoğu çocuklarına organik ürün yedirmek için bir gayret içerisinde. Bu alanda da tavuk ve tavuk ürünleri de bu pazarda oldukça büyük bir potansiyele sahip. Sizde eğer tavuk çiftliği kurmak istiyorsanız salma tavukçuluk diye tabir edilen organik tavuk ve tavuk ürünü yetiştiriciliğini muhakkak araştırmalısınız. Her geçen gün artan talebi karşılama konusunda sıkıntı yaşayan bu pazarda yerinizi kolaylıkla alabilirsiniz.

Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Kredi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Tavuk Çiftliği kurmak isteyenlerin sermaye desteğinin bir bölümünü verilen destekler oluşturmaktadır. Tavuk Çiftliği İçin Hibe Desteği şartlarını taşımayanlar ve bu alanda devlet desteği alamayanlar bankalardan bu sektör için kredi talebinde bulunabilirler. Tavukçuluk kredisi adı altında başta Devlet bankaları olmak üzere bir çok banka kredi desteği vermektedir. Verilen krediler ile gerekli olan tesisi kurabilir veya gerekli araç ve makineler alınabilir. Buna ilave olarak alınacak olan krediler ile canlı tavuk alımı da yapılmaktadır. Düşük faiz oranı ve uzun vade imkanı ile kullanılabilen Tavukçuluk Kredileri için sizde bulunduğunuz bölgedeki banka şubelerine giderek ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tavuk Çiftliği İçin Kosgeb Hibesi

Yeni bir iş yapmak isteyenlerin hibe ve faizsiz kredi desteği için en çok başvuruda bulunduğu devlet kurumu KOSGEB olarak bilinir. Bu devlet kuruluşu maalesef hayvan alımı için herhangi bir destek vermemektedir. Fakat Tavuk Çiftliği İçin Hibe Desteği imkanları dahilinde farklı desteklerden yararlanabilirsiniz. Bunların başında bu işi yapmak için gerekli olan kümes yapımı için verilen desteklerden yararlanmanız mümkün. Ayrıca bu devlet kuruluşunda makine, ekipman ve arazi alımı için destek başvurusunda bulunabilirsiniz. Bilindiği üzere kosgeb vermiş olduğu desteklerin bir kısmını hibe olarak bir kısmını da faizsiz kredi olarak vermektedir. Bu neden ile bu imkandan yararlanmak isteyenlerin daha ayrıntılı bilgi almaları adına bulundukları bölgedeki kosgeb birimleri başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Tavukçuluk için Kosgeb tarafından verilen destekler hakkında yayınladığımız Tavukçuluk için kosgeb hibe verir mi? başlıklı yazımızı okuyarak ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Genç Çiftçi Tavukçuluk Destekleri

Kırsal alandaki arazilerin değerlendirilmesi ve gençlerin kırsal alanda tarım ve hayvancılık yapmaları adına verilen bir takım destekler bulunmaktadır. Genç çiftçi desteği olarak verilen bu destekler sayesinde binlerce gencimiz hayvancılık alanında hibe alarak bu alanda faaliyet göstermeye başladı. Büyükbaş, küçükbaş, arıcılık ve kümes hayvancılığı alanında verilen hibe destekleri ile sizde yapmak istediğiniz hayvancılık alanı için destek alabilirsiniz. 30 bin liraya kadar nakit hibe desteğinin yanında belirlenen bazı hayvanlar Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından genç çiftçilere hibe olarak verilmektedir. Bunun ile birlikte kümes yapımı, ahır veya ahıl yapımı için de farklı destekler bulunmaktadır. Tavuk Çiftliği İçin Hibe Desteği imkanları dahilinde bulunan genç çiftçi imkanlarından yararlanmak isteyen 40 yaşın altındaki vatandaşlarımız başvuruda bulunmak için genç çiftçi kayıtlarını oluşturmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.