KızlarBiliyor

20 Bin Lirayla Ne İş Yapabilirim

20 Bin Lirayla Ne İş Yapabilirim

Kendi işini kurmak isteyen düşük sermaye sahiplerinin yapabileceği işler. Sermayesiz yapılan ve çok para kazandıran işler, 2019 yılında en çok kazandıracak olan işler hakkında genel bilgi sahibi olmak isteyenler. 20 Bin Lirayla Ne İş Yapabilirim diye araştırma içinde olanlar. Küçük bir dükkanda ne iş yapabilirim diye araştırma yapanlar. Kimsenin aklına gelmemiş işleri ilk siz yapabilir ve çok para kazanabilirsiniz. İlginç ve bir o kadar çok getirisi olan işler hakkında tüm merak ettikleriniz.

Az Sermaye İle İş Kurmak Mümkün mü?

Para ticarette diye düşünüp herhangi bir alanda ticaret yapmak isteyen binlerce kişi bulunmakta. Bir çoğu gözünü karartıp bilmediği bir iş alanında ticarete atılmakta ve ticari faaliyetlerde bulunmaktadır. Bunun riskli yanları bulunmak ile birlikte ticaretin cesaret istediğini bilmeyen yoktur. Fakat fazla cesarette bazen istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Binlerce girişimci ticaret yapmak adına girdikleri bu alanda maalesef çok büyük zararlar ile karşı karşıya gelmektedir. Sizinde başınıza böyle bir durumun gelmesini istemiyorsanız ticarete atılmadan önce belirli kuralları iyi analiz etmeli ve hesabınızı iyi yapmalısınız. Araştırmadan, incelemeden ve analiz yapılmadan yapılacak olan bir ticari faaliyet maddi anlamda sizi büyük sıkıntılara sokabilir.

Hangi işi yapmak isterseniz isteyin belirli bir oranda sermayeye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sermaye bazen küçük miktarlarda olabileceği gibi bazen çok daha büyük rakamlardan oluşabilir. Bu sermayenin miktarı aslında yapılmak istenilen iş ile bağlantılıdır. Sizde yapmak istediğiniz işi belirledikten sonra gerekli olan sermayenin miktarını rahatlıkla hesaplayabilirsiniz. 20 Bin Lirayla Ne İş Yapabilirim diye araştırma yapanlar ise aşağıda belirttiğimiz işleri inceleyebilir ve kendisine uygun olan bir işi yapabilir.

İş Kurmak İçin Sermaye Bulmak

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ülke genelinde on binlerce vatandaşımız kendi işini kurmanın hayalini kurar. Kendi işinin patronu olmak, kimseden emir almadan çalışmak, sabit bir maaştan ziyade çok daha fazla para kazanmak ve rahat bir yaşam sürmek buna neden olan düşüncelerin başında gelmektedir. Sizde belirttiğimiz bu veya buna benzer nedenler ile kendi işinizi kurmak istiyorsanız belirli bir miktarda sermayeye ihtiyaç duyacaksınız. Fakat yapmak istediği iş için gerekli olan sermayeye sahip olmayanlar hemen pes etmesin. Birbirinden farklı yöntemler ile kendi işinizi kurmak için gerekli sermayeyi bulma imkanına sahipsiniz. 20 Bin Lirayla Ne İş Yapabilirim diye merak edip sermaye arayışında olanlar aşağıda belirttiğimiz yöntemler ile bu sorunu ortadan kaldırabilirler.

İş Kurmak İçin Gerekli Olan Sermayeyi Devlet Desteği İle Karşılayın: Bilindiği üzere ticari faaliyetlerin daha aktif yapılması ve daha fazla kişiye istihdam ortamının sağlanması adına bir takım Devlet Destekleri bulunmaktadır. Bu desteklerin bazıları hibe, bir kısmı ise faizsiz kredi olarak verilmektedir. Sizde iş kurmak için gerekli olan finansal desteği bu yöntemle bulabilirsiniz.

İş Kurmak İçin Düşük Faizli Kredi Kullanmak: Sermaye ihtiyacı olanların en çok kullandığı sistemlerin başında bankalardan kredi kullanmak gelir. Yeni bir iş yeri açmak isteyenlere özellikle devlet bankaları düşük faizli kredi imkanı sunmaktadır. Sizde isterseniz düşük faiz oranı ve uzun vade imkanı ile verilen bu krediler ile gerekli olan sermayeyi temin edebilirsiniz. Bu konuda yayınladığımız Dükkan açmak için en uygun krediyi hangi banka veriyor başlıklı yazımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar İle İletişime Geçin: Kendi işini kurmak isteyenlerin en çok para harcadığı konuların başında bayilik ücretleri gelmektedir. Bir çok kişi bayilik ücretlerinin yüksek olmasından dolayı yapmak istediği işten vazgeçmektedir. Fakat bu konuda yeni girişimcilere yardımcı olan bir çok marka bulunmaktadır. Bu markalar yeni bir iş yeri açmak isteyen ve bayisi olmayı kabul eden girişimcilere ücretsiz bayilik sözleşmeleri sunmaktadır. Sizde yapmak istediğiniz iş ile ilgili markalar ile görüşebilir ve ücretsiz bayilik sistemi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Az Sermaye İle Kurulacak İşler Nelerdir

Yaptığımız açıklamalardan sonra sermayesi olmayan veya küçük sermayelere sahip olanların rahatlıkla yapabileceği işlerden bahsetmek istiyorum. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yeni bir kurmak isteyenlerin yapacakları iş ile ilgili önceden bir araştırma yapması gayet önemlidir. Bulunduğu bölgenin yapılmak istenilen iş ile uyumu, aynı işi yapan varsa sayısı ve işlerinin durumu ayrıca yapılmak iş için gerekli olan dükkanın istenilen bölgede olup olmadığı. Bu ayrıntılara dikkat edildikten sonra 20 Bin Lirayla Ne İş Yapabilirim diye araştıranlara bir kaç fikir vermek istiyorum.

 • Cep telefonu aksesuarlarının satıldığı bir iş yeri açabilirsiniz
 • Çiğ köfte dükkanı son dönemlerde çok kazandıran işler arasında ilk sıraları almaktadır
 • Takı ürünlerinin satıldığı küçük bir dükkan açabilirsiniz
 • El ürünleri satışı yapılan bir dükkan açabilirsiniz
 • Bir organik ürün satışı yapan manav dükkanı açabilirsiniz
 • Helva ve tatlı ürünleri satabilirsiniz
 • Kumpir dükkanı açabilirsiniz
 • Fast food tarzı ürünlerin üzerine bir iş yeri açabilirsiniz
 • Mantı evi açabilirsiniz
 • Kültür mantarı yetiştiriciliği yapabilirsiniz
 • Küçük bir kırtasiye dükkanı açabilirsiniz
 • Çanta dükkanı açabilirsiniz
 • Çiçekçi dükkanı açabilirsiniz

Yukarıda belirttiğimiz iş imkanlarından istediğiniz veya buna benzer bir işi düşük sermayeler ile kurabilir ve kısa sürede sizde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.