KızlarBiliyor

30 Bin Liraya Kurulabilecek İş Fikirleri

30 Bin Liraya Kurulabilecek İş Fikirleri

30 Bin Liraya Kurulabilecek İş Fikirleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler. Düşük sermayeli iş fikirleri hakkında araştırma yapanlar. 30 bin lira ile nasıl bir yatırım yapılabilir. 30 bin lira nasıl değerlendirilir. 30 bin tl ye ne iş yapılır? Küçük bir sermayeli ile ne iş yapılır diye araştırma yapanlara farklı yeni iş fikirleri.

Düşük sermaye sahiplerinin kolaylıkla yapabileceği ve kısa süre içerisinde çok kazanabileceği işlerin bulunduğunu belirtmek isterim. Bir çok kişi yeni iş fikirleri ile ilgili bir araştırma yaptığında yüksek miktarda sermaye ihtiyacının olduğunu düşünmektedir. Fakat Ülkemizde onlarca işi çok düşük sermayeler ile yapmanız mümkün. Küçük bir dükkan açmak veya farklı bir alanda hizmet vermek adına bu rakam sizler için bir iş kurmak için yeterli olabilir.

30 Bin Liralık Yeni İş Fikirleri

Ticaret yapmak ve bunun sonucunda iyi paralar kazanmak binlerce kişinin hayalini süslemektedir. Bazıları bunu sadece bir hayal olarak kabul etse de bir çok kişi bunu gerçeğe taşımakta ve küçük sermayeler ile iyi paralar kazanmaktadır. Sizde 30 bin lira ile yapılacak iş fikirlerinden kendinize uygun olanını belirleyerek kendiniz için yeni bir sayfa açabilirsiniz.

Yeni bir iş kurmanın yanında 30 bin lira birikimi olanlar istemeleri halinde bunu yatırım aracı olarak kullanarak farklı bir kazanç sistemine geçiş yapabilirler. 30 bin lira ile nasıl yatırım yapılır bu konuda bilinmesi gereken ana kuraldır. Yanlış yapılan yatırımlar zor zahmet biriktirilen 30 bin liranın elinizden uçup gitmesine neden olabilir. Bunun için yatırım yaparken iki defa düşünülmeli doğru işlere yatırım yapılmalıdır.

Türkiye’de Olmayan Yeni İş Fikirleri

30 Bin Liraya Kurulabilecek İş Fikirleri araştırması yapanlar yapacakları işin daha önceden başkası tarafından yapılmamasına önem verirler. Bu bir bakıma doğru gibi gözükse de düşük sermayeli iş kurmak isteyenlerin büyük bir bölümü bu tarz işlere ulaşma konusunda sıkıntı yaşarlar. Ülkemizde ve Dünyanın farklı bölgelerinde yapılmayan işleri araştırmak yerine kendinize ve bulunduğunuz bölgeye bu tarz işlerden hangisinin ihtiyaç duyulduğunu araştırmak daha mantıklı olacaktır.

Yeni iş fikirleri araştırma yapanlara bu neden ile araştırma çerçevesinin daha geniş olmasını ve yapılmayanın yanında yapılan ve başarılı olunan işleri de incelemeleri gerektiğini belirtmek isterim.

30 Bin Liraya Hangi İşler Yapılabilir

Bazıları tarafından iş kurmak için düşük bir miktar olarak belirtilen 30 bin liralık sermaye bir çok işi yapmak için yeterlidir. Önemli olan yapılacak olan işler listesinde bu rakamlara yapabileceğiniz doğru işi bulmak olacaktır. Yüz binlerce lira sermaye gerektiren işleri bu rakamlar ile yapmaya çalışmak tabi ki büyük bir hata olacaktır. Doğru işi doğru zaman ve doğru bölgede yapmak bu konuda dikkat edilmesi gereken kurulların ilk üçünü oluşturur. Sizde aşağıda belirttiğimiz iş fikirlerinden kendinize, sermayenize ve iş yapmak istediğiniz bölgeye göre değerlendirmelisiniz.

Sizler için yaptığımız araştırma sonucunda Ülke genelinde 30 Bin Liraya Kurulabilecek İş Fikirleri listesi aşağıda belirtilmiştir. Sizde bu işlerden kendinize uygun olanını belirleyerek bir girişimde bulunabilirsiniz.

30 Bin Liraya Kurulabilecek İş Fikirleri

Düşük Sermayeli İş Fikirleri

Yeni iş fikirleri arasında belirtilen ve 30 bin lira gibi düşük bir sermaye ile kurulabilen işleri sizler için araştırdık. Bu işlerden herhangi birisini yapmak için 30 bin liralık bir sermaye yeterli olacaktır. Kendinize uygun olanı veya yapabileceğinize inandığınız işi yapmak için öncelikli olarak bu iş ile ilgili kısa bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

 • açık parfüm işi
 • çiçekçi dükkanı
 • kokoreç tezgahı
 • tütün ürünleri satışı
 • kumpir dükkanı açmak
 • cep telefonu aksesuarı işi
 • döner dükkanı açmak
 • Fotoğrafçılık
 • tavuk yumurtası işi
 • kültün mantarı yetiştiriciliği
 • oto aksesuar işi
 • reklam işi
 • çiğ köfte dükkanı
 • yufka işi

Yukarıda belirttiğimiz işlerin tamamı düşük sermayeli yeni iş fikirleri listesinde ilk sıraları alan işler olarak tanımlanmaktadır. Sizde yeni bir iş kurmak adına belirtilen bu işlerden herhangi birisini 30 bin lira gibi düşük bir sermaye ile yapabilirsiniz.

Sermayesiz Yeni Ek İş Fikirleri

30 Bin Liraya Kurulabilecek İş Fikirleri listesini açıkladıktan sonra bu alanda farklı bir iş imkanından bahsetmek istiyorum. Yeni Ek İş Fikirleri olarak tanıtacağımız bu işleri 30 bin liranın altında hatta bazılarında herhangi bir sermaye gereksinimi duyulmaz. Herhangi bir işte çalışan ve daha fazla para kazanmak adına bir ek iş yapmak isteyenlerin yapabileceği ek işler ile sizde ek gelir elde edebilirsiniz.

Ek işler istenildiği zaman evinizden veya küçük bir atölye tarzı yerden kolaylıkla yapılabilen işlerden oluşmaktadır. Bazen el becerisi gerektiren bu işleri bazen İnternet üzerinden oturduğunuz yerden yapabilirsiniz. Bu alanda son dönemde evden para kazanmak adına yapılan bu tarz ek işlerin büyük bir bölümü İnternet üzerinden yapılan işlerden oluşmaktadır. Bu alanda evinizde oturduğunuz yerden kolaylıkla yapabileceğiniz bu tarz işlerin neler olduğunu kısaca sıralamak gerekirse;

 • İnternet üzerinden borsa işi yapmak
 • İnternet üzerinden satış yapmak
 • İnternet üzerinden online mağaza açmak
 • İnternet sitesi kurmak
 • İnternet üzerinden yatırım ortaklığı yapmak
 • İnternet üzerinden dolar alıp satmak
 • İnternet üzerinden bitcoin alıp satmak
 • İnternet üzerinden altın alıp satmak

Yukarıda belirttiğimiz işlerden istediğiniz herhangi birisini İnternet üzerinden kolaylıkla yapma imkanınız bulunmaktadır.

Sermayesiz Karlı İş Fikirleri

Sermayesiz karlı iş fikirleri olarak belirttiğimiz işleri yapmak için yüksek miktarda paraya ihtiyacınız bulunmamaktadır. Belirttiğimiz işlerden bazılarını tamamen sermayesiz bazılarını da düşük sermayeler ile yapmanız mümkün. Yukarıda da belirttiğimiz gibi isteyenler bu işleri sabit bir iş olarak bazılarını da ek iş olarak yapmanız mümkün.

Düşük sermayeli yeni iş fikirleri kapsamında son dönemde arazi yatırımları da oldukça iyi paralar kazanmanıza imkan vermektedir. Özellikle pandemi döneminde kırsal alanda bağ – bahçe tarzı yerlere ilgi gösterilmesi bu alanda yatırım yapılmasına büyük etki yaptı. Sizde kırsal alanda düşük fiyatlar ile alacağınız bu tarz araziler ile iyi paralar kazanma imkanına sahip olabilirsiniz.

Serdar Yıldız

Merhabalar; ben Serdar YILDIZ İstanbul Üniversitesi İşletme Mezunuyum. 2012 yılından beri İnternet üzerinden iş fikirleri ve girişimcilik hakkında yapmış olduğum çalışmaları sizlerle paylaşıyorum. İş kurmak adına araştırma yapan girişimcilere kredi imkanları, Devlet hibesi ve Devlet destekler hakkında bilgi vermekteyim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.