KızlarBiliyor

Eşarp Dükkanı Açmak İstiyorum

Eşarp Dükkanı Açmak İstiyorum

Yeni bir iş kurmak isteyenler için yüksek kar oranlı ve müşteri potansiyeli yüksek olan eşarp işi hakkında bilgi vermek istiyorum. Bayanların vazgeçilmezi eşarp ve şal satışı yaparak sizde ciddi paralar kazanabilirsiniz. Her kıyafete uygun farklı eşarpları alan bayanlar bu işin sürekliliğini ve potansiyelini her geçen gün artırmakta. Birbirinden farklı kumaş ve ebatlarda üretilen eşarp ve şalları satarak sizde ticari faaliyette bulunabilirsiniz. Eşarp Dükkanı Açmak İstiyorum diye araştırma içinde olanlar bu işin inceliklerini ve püf noktalarına dikkat etmelidir. Bir eşarp dükkanı nereye açılır. Hangi tür eşarplar daha fazla satılmaktadır. İpek eşarp satarken nelere dikkat etmek gerekir. Eşarp dükkanı açmak için kredi imkanı var mıdır? bu ve buna benzer soruların cevaplarını Eşarp Dükkanı Açmak İstiyorum başlığı ile sizlerle paylaşmak istiyorum.

Eşarp Dükkanı Nasıl Açılır

Eşarp kullanan veya kullanmayan bir çok bayan bu işi yapmayı düşünmekte. Birbirinden şık ve farklı eşarpları satmak ve bunun yanında farklı ürün satışı yapmak isteyen bayanlar ne yapmalı. Bir eşarp dükkanı nasıl olmalı? Bazı bayanlar inançları doğrultusunda bazı bayanlar ise aksesuar nedeni ile eşarp veya şal kullanmaktadır. Nedeni ne olursa olsun neredeyse her bayının dolabında bir kaç tane bu üründen bulunmaktadır. Bu neden ile her bayanın muhakkak bir eşarp ve şal dükkanına uğraması gayet doğaldır. Bayanların bu denli tercih ettiği eşarp işi de bu nedenden dolayı oldukça fazla ilgi görmektedir. Sizde bulunduğunuz bölgede eşarp ve şal dükkanı açmak isteyebilirsiniz. Çok büyük sermaye gerektirmeye bu işi yapmak için gerekli sermayeye sahip olmayanlar da bankalardan iş kurma kredisi başvurusunda bulunabilirler. Ortalama 20 ile 50 metre karelik küçük bir dükkan bu işe başlamak için gayet yeterli olacaktır. Dükkanın büyüklüğünden ziyade içerisinde bulundurduğunuz ürün çeşitliliği çok önemlidir.

Modanın hızlı değişmesi ve her yıl farklı renklerin popüler olmasından dolayı sürekli bir değişim içerisinde bulunmanız gerekmektedir. Bu işi yapan birisinin modayı yakından takip etmesi gerekmektedir. Yeni çıkan ürünleri ilk getiren ve farklı ürünler ile müşterilerini kavuşturan her zaman bir adım önde olacaktır. Bu neden ile bu işte başarılı olmak isteyenlerin bunlara büyük önem göstermesi gerekmektedir.

Eşarp Dükkanı Açmanın Maliyeti

Küçük bir dükkanda ne iş yapabilirim diye araştırma yapanlar Eşarp Dükkanı Açmak İstiyorum fikrine kapılabilirler. Özellikle bayanların tercih ettiği bu iş kısa sürede kazançlı bir iş haline dönüşebilir. Doğru yerde ve doğru ürünler ile açılan bu tarz yerler kısa sürede bayanlar tarafından memnuniyet ile karşılanmaktadır. Ayrıca bu tür ürünleri her yaş grubundan bayanların tercih etmesi müşteri kitlenizin geniş olmasına neden olmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu işi ilk defa yapacak olanların çok büyük bir dükkana ihtiyaçları olmayacaktır. Ürünün küçük ve fazla yer kaplamamasından dolayı doğru raf sistemi ile binlerce eşarbı küçük bir dükkanda sergileme imkanına sahip olacaksınız. Ayrıcı küçük bir dükkanın dizayn edilmesi veya raf sisteminin kurulması da sermaye ihtiyacınızı minimum seviyeye çekecektir.

Eşarp ve şal satışı yapılacak olan dükkanın insanların sıklıkla tercih ettiği alışveriş merkezlerinde, şehrin işlek caddelerinde veya kıyafet mağazalarının yakınlarında açmanız büyük önem taşımaktadır. Özellikle kıyafet satışı yapan yerlerden alışveriş yapıp çıkanların sizi görmesi ve yeni aldığı kıyafete uygun bir eşarp almak istemesi gayet doğal bir satış sistemi olacaktır. Sizde bu işi yapmak istiyorsanız bu belirttiğimiz bölgelerin birinde dükkan aramaya başlamalısınız. Açılacak olan eşarp dükkanı maliyeti de dükkanın büyüklüğü ve raf sisteminin özelliğine göre değişiklik gösterecektir. Aynı zamanda satmak istediğiniz ürünlerin kalitesi, markası ve özelliği de gerekli olan sermayeyi direkt olarak etkilemektedir. Özellikle ipek eşarpların fiyatları 100 TL. ile 500 TL. aralığında olduğundan dolayı bu tür ürün sayısı gerekli olan sermayeyi belirleyen ana kriterdir. Tabi ki bu tarz bir dükkanda sadece ipek eşarp satışı yapılmamaktadır. Bunun yanında yazma diye tabir edilen tülbent ve daha uygun fiyatlı şal ve farklı eşarp modelleri de satılmaktadır. Bu ürünlerin hepsinden farklı adetlerde bulundurmanız gerekmektedir. Belirttiğimiz özelliklere göre farklı sermaye gerektiren eşarp işine girmek için ortalama 50 bin lira ile 70 bin lira arasında bir sermaye yeterli olacaktır.

Eşarp Dükkanı Açmak İçin Kredi Çekmek

Eşarp Dükkanı Açmak İçin Kredi Çekmek

Herhangi bir iş yeri açmak istenildiğinde olduğu gibi eşarp dükkanı açmak istenildiğinde de bankalardan kredi talebinde bulunulabilir. İş kurmak için verilen Girişimci Kredilerine bu işi yapmak isteyenler de başvuruda bulunabilir. Bankaların gerekli olan evraklar ile başvuruyu kabul ettiği ticari kredileri değerlendirmesi sonucunda uygun görülenlere iş kurmaları için 50 bin liradan 150 bin liraya kadar kredi desteği vermektedir. Verilen krediler diğer kredilere oranla daha düşük faizli ve daha uzun vadelidir. Sizde bu işi yapmak için gerekli olan finansal desteği bankaların vermiş olduğu krediler ile tamamlayabilirsiniz.

Özellikle bayanların hatta ev hanımlarının daha fazla ticari faaliyette bulunmaları adına Devlet Desteği verilmeye devam ediliyor. Özellikle Kosgeb iş birliği ile dükkan açmak isteyenlere hibe yani geri ödemesiz destekler verilmeye devam ediliyor. Sizde verilen bu desteklerden yararlanmak adına başvuru işlemlerinin nasıl yapıldığını ve kimlere destek verildiğini öğrenmek için Bayanlara Dükkan Açmak İçin Verilen Hibe başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Eşarp Bayiliği Veren Firmalar

Yeni bir eşarp dükkanı açmak isteyenler bu işin önde gelen markalarından bayilik alabilirler. Bilinen ve bayanlar tarafından tercih edilen markaların ürünlerini satmak çok daha kolay oyacaktır. Sizde bulunduğunuz bölgede en çok tercih edilen markalar ile iletişime geçerek açacağınız eşarp dükkanı için bayilik sözleşmesi imzalayabilirsiniz. Bu iş için bir çok eşarp firması herhangi bir bayilik ücreti talep etmemek ile birlikte aynı anda bir çok markanın bayiliğini de alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.