KızlarBiliyor

Bayanlar Kosgeb Destek Kredisi Nasıl Alınır

Kosgeb imkanları ile kendisine yeni bir iş yeri açmak isteyenler nereye ve nasıl başvuruda bulunmalıdır. Özellikle bayanların kendi işlerini kurması adına verilen hibe destekleri nasıl alınır. Geri ödemesiz hibe ve faizsiz kredi desteklerine kimler ve nasıl başvuruda bulunabilir. Devlet desteği ile verilen Bayanlar Kosgeb Destek Kredisi Nasıl Alınır. Kosgeb imkanları ile ilgili merak ettiklerinizi sizler için araştırdık. Sizde aşağıda belirttiğimiz şartları yerine getirerek bu imkanlardan yararlanmak adına başvuruda bulunabilirsiniz.

Kosgebin Bayanlar İçin Verdiği Destekler

Son yıllarda binlerce bayan kendi işini kurmak adına Devletten Hibe Desteği alarak ticari faaliyetlerde bulunmaya başladı. Sizde yıllardır hayalini kurduğunuz bir işi veya hali hazırda evinizde yaptığınız bir işi büyütmek için bu imkanlara başvuruda bulunabilirsiniz. Özellikle bayanların daha aktif ticari faaliyetlerde bulunmaları adına bir takım yeni destek programları hayata geçirildi. Girişimci Bayan Destekleri olarak adlandırılan bu imkanlardan yararlanmanın şartı aşağıda belirtilmiştir. Sizde bu imkanlardan yararlanarak kendi işinizi rahatlıkla kurabilir ve ticarete atılabilirsiniz.

Girişimci Bayan Destekleri 2018 İmkanları

Yeni Girişimci Bayanların en çok başvuruda bulunduğu hibe desteği Kosgeb Girişimcilik Hibesi olarak bilinmektedir. Tabi ki bu imkandan herkes yararlanabilir fakat Ev Hanımı, Engelli ve Şehit yakını ve Gazilere öncelik verilmektedir. Bunun için yapmanız gerekenlerin neler olduğunu ayrıntılı bir şekilde açıklama istiyorum. Öncelikle bu ve bunun dışında verilen tüm kosgeb girişimcilik desteklerinden yaralanabilmeniz için belli bir takım eğitimlere katılarak sertifika almanız gerekmektedir. Uygulamalı girişimcilik Eğitimi denilen bu kurslar tamamen ücretsiz olarak verilmektedir. 32 Saatlik bir eğitim olan bu kursa katılmayanlar maalesef bu imkanlara başvuruda bulunamazlar. Sizde eğer bir iş kurmak için Kosgeb Hibesi Almak istiyorsanız bu kursa katılmalısınız. Yılın belirli dönemlerinde İşkur ve Kosgeb işbirliği ile açılan kursları burudan takip edebilirsiniz.

Kosgeb Kimlere Destek Vermektedir

Kosgeb Kimlere Destek Vermektedir

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeleri Desteklemek için kurulan bu devlet kuruluşu iş yerleri dışında yeni girişimcilere destek vermektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi şartları tutan ve yaş sınırı olmayan bu imkanlara tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuruda bulunabilir. Fakat her önüne gelen de buradan hibe veya faizsiz kredi desteği alamaz. Bu uygulamanın belirli kriter ve desteklenen sektörleri bulunmaktadır. Şartları yerine getirenler ile birlikte desteklenen sektörler arasında belirlenen işi yapmak isteyenlere destek verilmektedir. Bayanlar Kosgeb Destek Kredisi Nasıl Alınır sorusunun öncelikli cevabı yapmak istediğiniz işin desteklenen sektörlerden birisi olmasıdır. Bu neden ile yapılacak olan iş bu kuruluştan destek alınıp alınmayacağını belirleyen en büyük kriterdir. Sizde bu tür desteklere başvuruda bulunmadan önce yapmak istediğiniz işin  Kosgeb Tarafından Destelenen Sektörler listesinde bulunup bulunmadığını kontrol etmelisiniz.

Kosgeb Hibe Destekleri Nasıl Alınır

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu devlet kuruluşu tarafından verilen destekler arasında en çok ilgi göreni hibe desteğidir. Tamamen geri ödemesiz olarak iş kurulması adına verilen bu hibenin miktarı ise 50 bin lira olarak belirlenmiştir. Girişimcilerin finansal sıkıntılar nedeni ile yapmak istedikleri işi ertelememeleri için verilen bu hibe binlerce kişiyi iş sahibi yapmıştır. Girişimci desteği adı altında verilen bu hibeye ilave olarak 100 bin liraya kadar da faizsiz geri ödemeli kredi imkanı tanınmaktadır. Bu iki desteğin toplam limiti 150 bin liradır. Sizde kendi işinizi kurmak için verilen bu desteklerden yararlanmak için başvuruda bulunmalısınız. Başvuruda bulunmak isteyenlerin taşıması gereken şartlar ve başvuru evrakları aşağıda belirtilmiştir.

Kosgeb Destek Başvurusu Nasıl Yapılır

Devlet hibesi alarak dükkan açmak veya iş yeri kurmak isteyenlerin yukarıda da belirttiğimiz gibi belirli ve zorunlu şartları taşıması gerekmektedir. Bu şartların neler olduğunu kısaca açıklamak gerekirse;

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
  • 18 yaşından büyük olmak
  • Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olmak
  • Kendine ait bir iş yerinin bulunmuyor olması
  • Girişimcilik belgesine sahip olmak
  • Daha önceden verilen kosgeb hibe desteklerinden yararlanmamış olmak
  • Desteklenen sektörler arasında belirtilen işlerden birisini yapmak
  • Yapmak istediği iş ile ilgili iş planı hazırlamak

Yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyanlar Kosgeb tarafından verilen destekler için başvuruda bulunabilirler. Başvurusu kabul edilenler 3 farklı isim ve dönemden oluşan 50 bin liralık hibe 100 bin liralık faizsiz kredi desteği verilmektedir. Kendi işini kurmak isteyen bayanlar bağlı bulundukları bölgedeki Kosgeb birimlerine giderek başvurularını rahatlıkla yapabilir ve alacakları destekler ile kendi işlerinin patronu olabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.