KızlarBiliyor

Ev Hanımları Nasıl Devlet Hibesi Alabilir

Ev Hanımları Nasıl Devlet Hibesi Alabilir

Ev hanımlarına verilen devlet destekli hibe ve faizsiz kredi başvuruları nasıl yapılır. Bayanlara verilen devlet hibesi başvurusu nasıl yapılır. Ev Hanımları Nasıl Devlet Hibesi Alabilir, şartlar nelerdir, kimlere verilir. Sizde ev hanımı iseniz kendi işinizi kurmak veya ticarete atılmak için devlet desteklerine başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ve taşımanız gereken şartlar hakkında genel bilgi aşağıda verilmiştir. Şartları taşıyan ev hanımları kendi işlerinin patronu olmak adına hibe başvurusunda bulunabilirler.

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kurmaları Adına Destek

Ülkemiz Avrupa’da yaşayan bayanların çalışma oranı ile karşılaştırıldığında maalesef çok düşük bir oranda kalmaktadır. Bayanların büyük bir bölümü ev hanımı olarak hayatını devam ettirmektedir. Bu durumun ortadan kaldırılması ve bayanların daha aktif iş hayatında rol almaları adına devlet bir takım programlar geliştirmektedir. Bu programlar sayesinde bayanlar istemeleri halindi kendi işlerinin patronu olma şansına sahip olabilirler. Devlet sadece ev hanımlarının kendi işlerini kurmaları adına hibe vermemektedir. Bunun yanında bayanların eğitimi ve başarılı birer işletmeci olmaları için de farklı bir takım eğitimler düzenlemektedir. Özgüveni yüksek olan bayanlar bu tür faaliyetlere ve eğitimlere katılarak yapmak istedikleri iş ile ilgili bir takım bilgi birikime sahip olmaktadır. Sizde Ev Hanımları Nasıl Devlet Hibesi Alabilir sorusuna alacağınız cevapla verilen bu tür desteklere başvuruda bulunarak hayalinizi kurduğunuz işi yapabilir ve çok kazanalar arasında yerinizi alabilirsiniz.

Bayanlara Hibe Destekleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bayanların daha aktif ticari faaliyetlerde bulunmaları ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaları adına hibe verilmektedir. Tabi ki bu hibenin yanında faizsiz kredi desteği de bulunmaktadır. Yapılmak istenilen iş için gerekli olan sermayeyi karşılamakta hibe yetersiz kalırsa bayanlara faizsiz uzun vadeli kredi desteği de verilmektedir. Bilindiği üzere verilen hibeler Kosgeb tarafından verilmek ile birlikte daha düşük ölçekli iş yapmak isteyen ev hanımlarına mikro kredi destekleri de verilmektedir. Sizde yapmak istediğiniz iş için gerekli olan araştırmayı yaparak ister kosgeb hibesine isterseniz diğer hibe ve faizsiz kredilere başvuruda bulunabilirsiniz.

Ev Hanımları Nasıl Devlet Hibesi Alabilir sorusu için sadece ticarete atılmak cevabı yeterli olmayacaktır. Tarım ve hayvancılık alanında faaliyet göstermek isteyenlere de yardım vermeye devam ediyor. Son yıllarda Tarım ve Hayvancılık alanında yapılan atılımlar neticesinde bir çok bayan bu alanlarda faaliyet göstermeye başladı. Özellikle hayvancılık alanında verilen hibe hayvanlar sayesinde bir çok ev hanımı kendi sürüsüne sahip iyi bir besici haline geldi.

Hayvancılık Yapmak İsteyen Bayanlara Büyük Destek

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ev hanımlarının evlerinden çıkması ve Ülke ekonomisine katkıda bulunmaları adına hayvancılık alınında büyük destekler verilmeye devam ediliyor. Küçükbaş veya büyükbaş hayvancılık alanlarının yanında, tavuk yetiştiriciliği ve arıcılık içinde bu destekler verilmektedir. Kırsal alanların canlandırılması ve bayanların bu alanda faaliyet göstermeleri adına 300 koyun desteği, 5 İnek hibesi ve 40 arılı kovan hibesi verilmeye devam ediliyor. Sizde hayvancılık alanında faaliyet göstermek istiyorsanız Ev Hanımlarına verilen bu imkandan muhakkak yararlanmalısınız. Hayvancılık alanında küçükbaş hayvan hibesi almak isteyen bayanlar Bayanlara 300 Koyun Hibesi başlıklı yazımızı okuyarak hemen başvuruda bulunabilirler.

Ayrıca büyükbaş hayvancılık yapmak isteyen ev hanımlarına 5 inek hibe yani geri ödemesiz olarak verilmektedir. Ayrıca bu işi yapmak isteyen ve yeri olan bayanların olmaması halinde ahır veya ahıl yapımı için de faizsiz kredi desteği verilmeye devam edilmektedir. Bu imkanlardan yararlanmak isteyenlerin en yakın Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. Şartları ve koşulları taşıyanlar bu imkanlardan yararlanarak hayvancılık alanında faaliyet göstermeye başlayabilirler.

Ev Hanımları Nasıl Devlet Hibesi Alabilir

Ev Hanımları Nasıl Devlet Hibesi Alabilir sorusuna yukarıda verdiğimiz cevap doğrultusunda en kolay ve en kesin yöntem Kosgeb Girişimcilik Eğitimine katılmak olacaktır. Malumunuz bu kurum bayanlara hibe vererek iş kurmaları için öncelik tanımaktadır. Kosgeb tarafından desteklenen sektörler arasında bulunan bir işi yapmak kaydı ile kurmak istediğiniz iş için eğitime katılmak ve iş planı hazırlamak kaydı ile 50 bin lira hibe desteği alabilirsiniz. Bunun ile birlikte işini büyütmek ve makinelerini geliştirmek isteyenlere de 100 bin lira faizsiz kredi desteği de verilmektedir. Ev Hanımları Nasıl Devlet Hibesi Alabilirsiniz. Verilen destekler ile sizde evde oturmaktan kurtulabilir ve kendi işinizi kurabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.