KızlarBiliyor

Mantı Dükkanı Açmak İçin Verilen Devlet Hibeleri

Mantı Dükkanı Açmak İçin Verilen Devlet Hibeleri

Son yıllarda neredeyse her bölgede bir mantı dükkanı açıldığını görebiliriz. Birbirinden farklı konseptlerde açılan mantı dükkanları oldukça fazla ilgi görmektedir. Bayanlar kendi ürettikleri mantıları bölgesel özelliklere göre değişik sunumlarla müşterilerine sunmakta. Sizde bulunduğunuz bölgede bir mantı dükkanı açarak ticari hayata atılabilirsiniz. Bu işi yapmak isteyip de yeteri kadar sermaye desteği bulunmayanlar ise farklı desteklerden yararlanabilirler. Dükkan açmak için verilen desteklerin başında ise Devlet Hibesi İle Dükkan Açmak gelmektedir. Mantı Dükkanı Açmak İçin Verilen Devlet Hibeleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler yazımızın devamını okuyabilirler.

Bayanlara İş Kurmak İçin Devlet Destekleri

Özellikle bayanların kendi ayakları üzerinde durabilmeleri, ticari faaliyetlerde daha aktif rol alabilmeleri adına farklı destekler verilmektedir. Bu destekler yapmak istediğiniz işe göre geri ödemesiz hibe veya geri ödemeli faizsiz kredi olarak verilir. Sizde yapacağınız iş için verilen bu desteklere başvuruda bulunabilir ve açmak istediğiniz iş için gerekli olan finansal desteği temin edebilirsiniz. Bu noktada özellikle el becerisine güvenen, eli lezzetli olan bayanlar yemek üzerine iş kurmak istemektedir. Mantı dükkanı da bu alanda faaliyet göreceklerin ilk aklına gelenidir. Sizde evinizde yaptığınız mantı daha fazla müşteriye ulaştırmak adına bu işi ticari anlamda yapabilirsiniz.

Mantı Dükkanı Nasıl Açılır

Kendi işini yapmak isteyen bayanların tercih ettiği mantı evi veya mantı dükkanı açmak çok yüksek maliyet gerektirmemektedir. Bu işi yapmak isteyenlerin en büyük parayı açacakları dükkanın dekoru için harcadığını söyleyebiliriz. Birbirinden farklı konseptlerde rakiplerinden farklı olmak isteyenler bu noktada çıtayı her geçen gün artırmaktadır. Çalışanların kıyafetlerinden servis yapılan mantının sunulduğu tepsilere kadar bir çok ayrıntı düşünülmektedir. Sizde bir mantı dükkanı açmak istiyorsanız bunlara önem vermek zorundasınız. Bunun ile birlikte böyle bir iş yeri açmak için uygun bir dükkanın kiralanması gerekecek. Bilindiği üzere işletme sahiplerinin en büyük sıkıntı çektiği konuların başında dükkan kiraları gelmektedir. İşlek ve şehrin kalabalık caddelerinde bu tarz iş yapmaya uygun olan bir dükkanın kirası gerçekten çok yüksek miktarlarda. Bu sorundan dolayı bir çok işletme sahibi bir kaç ay sonunda dükkanı kapatmak zorunda kalıyor.

Kira ve diğer masraflar nedeni ile ilerleyen zamanlarda sıkıntı yaşamak istemeyenler belirli şartları iyi araştırıp iyi analiz etmesi gerekir. Tutacağı dükkanın kirası, iş yerinin elektrik ve doğal gaz faturası, personel maaşları ve diğer giderlerini hesaplamadan bu işe girmek ilerleyen zamanlarda daha büyük bir sıkıntı çekmenize neden olabilir. Bunun için bu tarz bir iş yapmak isteyenlerin öncelikli olarak küçük ve ucuz kirası olan bir iş yerinde sadece kendisi veya aile bireyleri ile çalışarak bu işe başlamaları tavsiye edilmektedir.

Mantı Evi İçin Hibe Nasıl Alınır

Kendinize ait bir iş yeri açmak istiyor ve yeteri kadar sermaye sahibi değilseniz Devlet Hibesi İle Dükkan Açmak işinizi kolaylaştırabilir. Özellikle son zamanlarda KOSGEB desteği ile dükkan açanların ne kadar çoğaldığı görünmektedir. Sizde ticari alanda faaliyet göstermek için hibe desteği alabilir ve hayalini kurduğunuz işin patronu olabilirsiniz. Mantı Dükkanı Açmak İçin Verilen Devlet Hibeleri ve imkanları dahilinde en çok başvurulan kosgeb hibesi çok mantıklı olacaktır. Bayanlar ve gençlere pozitif ayrıcalıkların yapıldığı bu devlet hibesini almak çok zor değil. Öncelikli olarak tamamen ücretsiz olarak verilen Girişimcilik kurslarına katılmanız gerekecek.

Bu kursa katılanlar yapmak istedikleri iş olan mantı dükkanı açmak için bir iş planı hazırlayarak Mantı Dükkanı Açmak İçin Verilen Devlet Hibeleri başvurusu yapabilirler. Burada kurulan kurul tarafından yapılacak olan mülakat ile hibe alıp almayacağınız belirlenir. Hibe almaya hak kazananlara ise 50 bin lira geri ödemesiz mantı dükkanı açmak için hibe tahsis edilir. Normal şartlarda bir mantı evi açmak için de bu miktar yeterli olacaktır.Ayrıca açmış olduğu dükkanı büyütmek, mantı dükkanına gerekli olan makine ve teçhizat alımı yapmak adına ayrıca kredi talebinde bulunabilirsiniz. Kosgeb imkanları ile açacağınız bu tür bir iş yerinin ihtiyaçları için 100 bin liraya kadar da faizsiz geri ödemeli kredi kullanabilirsiniz.

Ev Hanımlarına İş Kurma Fırsatı

Ülke genelinde on binlerce ev hanımı verilen bu destekler sayesinde kendi iş yerine kavuştu. Sizde sermayem yok diye ticarete atılmaktan çekiniyorsanız bu hibelere başvuruda bulunabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bunun için öncelikli olarak girişimcilik kurslarına katılarak girişimcilik belgesine sahip olmalısınız. Ayrıca kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına özel ve devlet bankaları özel kredi desteği vermektedir. Girişimci bayan desteği kredisi adı altında verilen krediler ile mantı dükkanı veya yapmak istediğiniz başka bir işi kurmak adına finansal destek alabilirsiniz. Mantı Dükkanı Açmak İçin Verilen Devlet Hibeleri ile sizde kendi işinizin patronu olun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.