KızlarBiliyor

Ev Hanımlarına Devlet Hibe Destekleri 2018

Ev Hanımlarına Devlet Hibe Destekleri 2018

Kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına verilen devlet hibe destekleri 2018 yılında verilmeye devam ediliyor. Sizde kendi işinizin patronu olmak adına bu desteklere başvuruda bulunabilirsiniz. Burudan alacağınız hibe krediler ile kurmak istediğiniz iş için gerekli olan sermayeyi temin edebilirsiniz. Birbirinden farklı alanlarda iş kurmak isteyen Ev Hanımlarına Devlet Hibe Destekleri 2018 imkanları hakkında ayrıntılı bilgi aşağıda verilmiştir. Sizde bu imkanlar dahilinde yapmak istediğiniz işi belirleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Ev Hanımlarına İş Kurmak İçin Hibe 2018

Bir çok bayan kendi işinin patronu olmak için gerekli olan sermaye desteği bulamadığı için evinde oturmak zorunda kalıyor. Bayanların daha aktif ticari faaliyetlerde rol alması adına bir takım Devlet Destekli Hibe Programları geliştirildi. Bu programlarda öncelikli olarak amaç başarılı iş kadınlarını ortaya çıkartmak ve desteklemek olmaktadır. Bunun ile birlikte bayanların daha bilinçli ticari faaliyetlerde bulunmaları adına bir takım eğitimler de verilmektedir. Sizde bu tür eğitimlere katılabilir ve yapmak istediğiniz iş ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu noktada bayanlara İşkur ve Kosgeb işbirliği ile hazırlanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri verilmektedir. Sizde ücretsiz olarak verilen bu eğitimlere katılabilir ve işletme, piyasa ekonomisi ve rekabet ortamı gibi konularda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bayanlara İş Kurmak İçin Hibe Krediler 2018

İş kurmak için hibe almayı düşünenlerin ilk aklına gelen devlet kuruluşu Kosgeb olarak dikkat çekmektedir. Her ne kadar küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek adına kurulsa da girişimcilere en büyük destek bu kuruluş tarafından verilmiştir. Ülke genelinde kendi işini kurmak isteyen ve sermaye sıkıntısı yaşayan on binlerce girişimci buradan hibe veya faizsiz kredi desteği alarak kendi işlerini kurdu. Sizde bu kuruluşa başvuruda bulunarak kendi işinizi kurmak adına belirli miktarda hibe ve faizsiz kredi alabilirsiniz. Bunun için taşımanız gereken şartlar ve verilen destek miktarları aşağıda belirtilmiştir.

Ev Hanımlarına 50 Bin Lira Hibe Şartları

 • Kosgeb tarafından verilecek olan destek programında belirtilen iş kolları arasından bir iş kurmanız gerekmektedir.
 • İşkur ve Kosgeb tarafından ortaklaşa verilen kurslara katılarak kosgeb girişimci belgesine sahip olmanız
 • 18 yaşından büyük olmanız
 • Okur yazar veya ilkokul mezunu olmanız bu desteklere başvuruda bulunmanız için yeterli olacaktır
 • Geçtiğimiz yıllarda verilen girişimcilik destek programlarından yararlanmamış olmak
 • Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olmanız gerekmektedir
 • Herhangi bir iş yeri sahibi veya bir iş yerine ortak olmamanız gerekmektedir
 • Yapmak istediğiniz iş ile ilgili bir iş planı hazırlayarak kosgeb birimlerine iletmeniz gerekmektedir
 • Başvurusu kabul edilenlere 50 bin liraya kadar geri ödemesiz hibe desteği verilmektedir
 • Başvurusu kabul edilenlere Makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım giderleri için 100 bin liraya kadar geri ödemek kaydı ile faizsiz kredi desteği verilmektedir. Bu kredi isteğe bağlıdır ve ihtiyaç duyanlar başvurabilir.

Kendi İşini Kurmak İsteyene Verilen Destekler

Tabi ki sadece dükkan açmak isteyenlere bu kuruluş tarafından destek verilmemektedir. Bunun dışında farklı miktar ve zamanlarda verilen desteklerde bulunmaktadır. Bayanlara mikro kredi desteğinin yanında Vakıflar tarafından verilen farklı desteklerde bulunmaktadır. Sizde bulunduğunuz bölgede verilen bu tür desteklerin takibini İşkur aracılığı ile yapabilirsiniz. Ayrıca Tarım ve Hayvancılık alanında iş yapmak isteyen bayanlara da devlet destekli hibe programları hayata geçirildi. Son olarak verilen Genç Çiftçi Desteklerine ilave olarak 300 koyun desteği bulunmaktadır. İsteyen bütün bayanlar bu imkandan yararlanarak köyünde tarım veya hayvancılık yapmak adına hibe hayvan desteği alabilirler. Ev Hanımlarına Devlet Hibe Destekleri 2018 imkanları dahilinde ister iş yeri açabilir isterseniz tarım veya hayvancılık yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
 1. nejla demir dedi ki:

  merhaba adım nejla koskeb tarafından hibe almak ve kendime bie iş yeri açmak istiyorum. verilen bu 50 binliralık hibeyle cafe açabilirmiyim acaba.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.