KızlarBiliyor

Tütüncü Dükkanı Açmak

Tütüncü Dükkanı Açmak

Son dönemde sigaraya gelen zamlar binlerce kişinin tütün kullanmasına neden oldu. Buda bir çok girişimci için Tütüncü Dükkanı Açmak adına adım atmasına katkıda bulundu. Tütün ürünleri satan yerlerdeki yoğunluğu görenler bu tür bir dükkan açmak için araştırmaya başladılar. Tütüncü Dükkanı Açmak mantıklı mı? Tütüncü Dükkanı Açmak yasal mı? Tütün ürünleri satmak için gerekli olan belgeler nelerdir? bu ve buna benzer soruların cevapları merak konusu oldu. Sizde bu tür bir dükkan açmak istiyor veya araştırma yapıyorsanız bu işin inceliklerini ve yasaklarını bilmek zorundasınız.

Tütüncü Dükkanı Ne Kadar Kazandırır

Yukarıda da belirttiğimiz gibi tütün ürünlerine olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Sigara bağımlıları sigarayı bırakmak istemediğinden bu tür ürünlere ilgi göstermektedir. En düşük sigaranın 10 liranın üzerinde olduğu bu günlerde 4 ile 6 lira arasında satılan tütün ürünlerinin alıcısı oldukça fazladır. Tütün ürünü satan dükkanlar bu tür ürünleri sarılmış veya sarılmamış tütün olarak farklı şekillerde satmaktadır. Pekala bu tür ürünleri satmak yasak mı?

Açıkta olarak satışı yapılan tütün ürünlerinin satışını yapmak kesinlikle yasaklanmıştır. Bu konuda zabıta ekipleri sıkı denetimler yapmakta ve tütün ürünleri satışı yapan dükkanlarda açık tütün satışı yapanlara para cezası uygulamaktadır. Verilen para cezaları ise dükkanda bulundurulan açık tütünlerin miktarına göre belirlenmiştir. Kilogram başı işlem yapılan tütün ürünlerine ayrıca el konulmaktadır. Bu neden ile bu tür bir iş yeri açmak isteyenlerin bandrollü olarak bilinen paketli tütün ürünlerini satması gerekmektedir.

Tütün Ürünleri Satmak Yasak mı

Tütün Ürünleri Satmak Yasak mı?

Tütüncü Dükkanı Açmak isteyenlerin belirttiğimiz gibi açık tütün ürünü satması kesinlikle yasaktır. Fakat tekel bandrolü bulunan bir çok tütün ürünü bulunmaktadır. Bu tür tütünleri ve diğer tütün ürünleri satmak yasaldır. Tütün sarmak için kullanılan tütün sarma makinesi, boş tütün makaronu, tütün tabakası ve diğer ürünlerin satışını rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu tür ürünlerin yanında belirttiğimiz gibi resmi izinleri alınmak kaydı ile diğer bandrollü ve paketleri açılmamış olan tütünleri satabilirsiniz.

Tütün Sarma İşi Ne Kadar Kazandırır

Belirttiğimiz üzere sigara zamlarından sonra on binlerce kişi sarma sigara diye tabir edilen tütün kullanmakta. Bu tür ürünlerin kullanımı için bir takım hazırlık ve işlem yapmanız gerekmektedir. Makaron diye tabir edilen içi boş sigara kağıdı ve filtrelerin içerisine tütün ürünlerinin doldurulması gerekmektedir. Bu işlem için küçük bir el aleti gerekmektedir. Tütün sarma makinesi olarak bilinen bu makine yaklaşık olarak 20 liraya satılmaktadır. Eğer sizde tütün ürünü kullanmak istiyorsanız bu işlemi yapmalı veya bu tür işlem yapanlardan yardım almalısınız. Tütüncü Dükkanı Açmak isteyen veya bu tür iş yapmak isteyenlerin bu tür malzemelere sahip olması gerekir. Bu işlem için yeteri kadar vakti olmayanlar bu işi belirli bir ücret karşılığında yapanlara ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaç da binlerce kişinin ek gelir elde etmesine aracılık yapmaktadır. Genellikle ev hanımları bu işi evlerinde yapmakta ve ek gelir elde etmektedir. Bir kutu diye tabir edilen 200 adet sigaranın sarımı için istenilen ücret ise 5 ile 10 tl arasında değişmektedir. Sizde ister bu işi yapabilir isterseniz tütün kullanmak adına bu işi yapanlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Nazlı dedi ki:

    Bende bu isi yabmak istiyorum

  2. MURAT dedi ki:

    merhaba bu konuda deneyimliyiz karabağlarda oturuyoruz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.