KızlarBiliyor

Nasıra Ne İyi Gelir?

Nasıra Ne İyi Gelir?

Genellikle ayak bölgesinde çıkan nasıra ne iyi gelir? Evde nasır tedavisi yapmak isteyenlerin yapması gerekenler nelerdir. Nasır neden çıkar ve geçmesi için en etkili yöntem nedir. Nasır neden ayakta çıkar, nasır çıkmaması için nelere dikkat etmemiz gerekir. Nasır ile ilgili tüm merak ettikleriniz.

Nasıra İyi Gelen Yöntemler

Vücuttaki baskı ve sürtünmenin neden olmasından kaynaklanan vücudun bir tepkimesi olan nasır genellikle ayak bölgesinde çıkmaktadır. Bunun da en büyük  nedeni sürekli baskıya maruz kalması ve sürtünmenin en çok bu bölgede oluşmasından. Sizinde ayak tabanı, üstü veya parmak bölgesinde oluşan nasır sonunuz varsa aşağıda belirttiğimiz yöntemleri evinizde rahatlıkla uygulayarak bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Evde doğal yöntemler ile nasır tedavisinde en çok kullanılan yöntemleri sizler için araştırdık. Bunları paylaşmadan önce nasırın çıkmaması için alınması gereken bir kaç yöntemden bahsetmek istiyorum. Aşağıda belirttiğimiz yöntemleri kullanarak nasır çıkmasına engel olabilirsiniz.

Nasır Çıkmaması İçin Ne Yapılmalı

Yukarıda da belirttiğimiz gibi vücudun bir tepkimesi olarak çıkar nasır belirli özellikle dikkat edilmek kaydı ile engellenebilir. Bunun için özellikle ayakkabı tercihine dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayağı sıkmayan ve ince burunlu ayakkabılardan kaçınmalısınız. Ayak sağlığına oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayakta mikropların birikmesini engelleyin ve sık sık ayaklarınızı yıkamaya çalışın. Pamuk oranı yüksek olan çorapları tercih ederek ayak terinin çoraplar vasıtası ile çekilmesine yardımcı olun. Sert ayakkabı yerine daha yumuşak deriden yapılmış ayakkabılar tercih edilmelidir. Bu belirttiğimiz özelliklere dikkat ederek ayaklarınızda çıkacak olan nasır sorunu ile mücadele edebilirsiniz.

Evde Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır

Ayak bölgesinde çıkan nasır oldukça rahatsızlık veren bir sorundur. Bir çok kişi bu sıkıntı nedeni ile doktora başvurmuş ve cerrahi operasyon yaptırmıştır. Fakat bunu farklı yöntemler ile gidermek de mümkündür. Ayrıca bilindiği üzere ülke genelinde yüz binlerce kişide rastlanan bu sıkıntı nedeni ile İnternet üzerinden doğal olduğu belirtilen ilaçlar satılmaktadır. Bu tür ürünler alınmadan önce iyi araştırılmalıdır. Bu kısa hatırlatmadan sonra evde nasır tedavisinde en sık kullanılan tedavi yöntemleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Evde Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır 

Nasır İçin Domates Tedavisi

Nasıra Ne İyi Gelir? sorusuna karşı ilk verilen cevap domates olarak dikkat çekmektedir. Nasırlı bölgenin üzerine akşamdan bir domatesi ortadan ikiye bölerek streç film ile sarın. Domates bu bölgenin yumuşamasına yardımcı olmaktadır. Sabah kalktığınızda nasırlı bölgenin yumuşadığını ve nasır özlerinin çıktığını göreceksiniz. Bunları bir cımbız yardımı ile temizleyerek bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

Aspirin İle Nasır Tedavisi

Nasır için aspirin ile yapılan küçük karışımlar yardımcınız olabilir. 5 – 6 adet aspirini ezerek 1 çay kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı su ile iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı nasırlı bölgeye iyice yedirerek sürün ve streç film ile sarın. Sıcak su torbası veya sıcak bir havlu ile birlikte bu bölgeyi iyice ısıtın. Bu uygulamayı bir kaç gün tekrarlayın ve sonunda nasırlı bölgenin iyice yumuşadığını fark edeceksiniz. Yumuşayan bölgeyi pomza taşı ile kazıyarak temizleyin.

Sirke İle Nasır Tedavisi

Ayak bölgenizde çıkan nasırların tedavi edilmesinde kullanılan bir diğer yöntem ise sirke ve ekmek ile hazırlanan karışımdır. Bu işlemi yapmadan önce sıcak suyun içerisinde bekleyen nasırlı bölge iyice yumuşatılır. Yumuşayan nasırlı bölge pomza taşı yardımı ile iyice temizlenmelidir. Temizlenip kurulanan nasırlı bölgeye yarım dilim ekmeğin üzerine dökülen yarım fincan beyaz sirkeli karışım konularak poşet ve streç film ile sarılır. Sabaha kadar bu şekilde bırakılan nasır bir kaç gün yapılacak tekrarlar ile iyice temizlenir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.