KızlarBiliyor

Devlet Hastanesi Kürtaj Fiyatları

Devlet Hastanesi Kürtaj Fiyatları

Devlet Hastanesi Kürtaj Fiyatları ve Özel Hastane Kürtaj Fiyatları. 10 haftalık gebeliklerden önce isteğe bağlı olarak kürtaj yaptırma hakkı bulunmaktadır. 18 yaşından büyük olan tüm evli bayanlar bu operasyonu yaptırabilirler. evli olan bayanlar bu işlemi yapmadan önce eşinin rızasını alması gerekmektedir. Eşlerin karşılıklı rızası olmadan yapılacak olan kürtaj işlemi yasaklanmıştır. 18 yaşından küçük yaşta hamile kalan ve 10 haftadan önce bu işlemi yaptırmak isteyenlerin ailelerine bu işlemi bildirme zorunluluğu bulunmaktadır. İstenmeyen gebelikleri sonlandırmak isteyenler Devlet Hastanesi Kürtaj Fiyatları ve Özel Hastane Kürtaj fiyatlarını karşılaştırmaktadır. Bu tür bir operasyon geçirmek isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler aşağıda belirtilmiştir. gebeliğini sonlandırmak isteyenlerin yapması ve yapmaması gerekenleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kürtaj Yaptırmak Yasak mı Değil mi

İstenmeyen gebeliğini sonlandırmak isteyen bayanların belirli şartları taşıması gerekmektedir. Bunların başında aldırılmak istenilen bebeğin 10 haftayı geçmemiş olması gerekmektedir. Bunun ile birlikte anne için doğması risk oluşturabilecek olan cenin kaç haftalık olduğuna bakılmaksızın alınabilir. Fakat keyfi olarak doğum yapmak istemeyen ve hamileliği 10 haftanın üzerinde olanlar bu işlemi yasal olarak yapamazlar. ama maalesef merdiven altı diye tabir edilen poliklinik veya özel doktor muayenelerinde bu işlem kaçak yollarla yapılmaktadır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi istenmeyen gebeliklere karşı ülkemizde en çok karşılaşılan Kürtaj uygulaması evlilik dışı gebeliklerde görünmektedir. özellikle 18 yaş altında hamile kalanlar bu yönteme oldukça sık başvurmaktadır. Bu gibi durumda olanlar ya özel muayenelerde yada sağlıksız koşullarda hizmet veren yerlerde bu işlemi yaptırmaktadır. Bu da kürtaj yapanların farklı sıkıntılar ile karşılaşmasına neden olmaktadır. Ayrıca küçük yaşta gebelik ile başvuruda bulunanların velilerine başvurmadan bu işlemi yapanlar hakkında hukuki işlem yapılmaktadır.

Kürtaj Kaç Liraya Yapılır

10 haftadan önceki gebelik durumunun sonlandırılmasını isteyenlerin eşlerinin rızası olması durumunda herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Bu durumda olan ve kürtaj yaptırmak isteyenler ister Devlet Hastanesine isterse Özel hastanelere başvuruda bulunabilirler. Uzman jinekolog tarafından yapılan bu işlem farklı fiyatlar ile ücretlendirilmek ile birlikte Devlet hastaneleri çok daha uygundur. Yapılacak olan operasyon için Devlet Hastanesi Kürtaj Fiyatları ortalama 100 TL ile 1.000 TL arasında değişmektedir. Fakat özel hastanelerde bu operasyon için çok daha fazla bir ücret ödeyebilirsiniz. Başvuruda bulunan hastanenin muayene ücreti ve operasyon fiyatlarına göre 500 lira ile 10.000 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekebilir.

Özel Hastane Kürtaj Fiyatları

Devlet Hastanesi Kürtaj Fiyatları özel hastanelere göre çok daha ekonomiktir. Fakat bunun büyük dezavantajları arasında sıra bekleme, hijyen ve başvuru sayısının yüksek olmasıdır. Bu tür sorunlar ile karşılaşmak istemeyen veya daha iyi imkanlar ile kürtaj olmak isteyenler özel hastaneleri tercih etmektedir. Bu tür bir girişimde bulunmak isteyenlerin en çok merak ettiği ise özel hastanede kürtaj ne kadar tutmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu hastanesine göre farklı fiyat aralığının oluşmasına imkan vermektedir. Bazı özel hastanelerde sadece muayene için binlerce lire ödenebilir. Bu neden ile bu operasyon için tek bir ücret belirtmek yanlış olacaktır. Ortalama bir rakam vermek gerekirse Bin lira ile 10.000 lira arasında bir ücret ödeyerek özel hastanede Kürtaj yaptırılabilir.

Devlet Hastanesinde ücretsiz Burun Estetiği hakkında yazdığımız yazıyı okuyabilir ve bu konuda fikir sahibi olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.