KızlarBiliyor

Gribe Karşı Ev Yapımı Bitkisel Karışımlar

Gribe Karşı Ev Yapımı Bitkisel Karışımlar

Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde bir çok kişi grip şikayetleri ile karı karşıya kalmaktadır. İnsanların bir çoğu bu rahatsızlık için erken önlem almak adına farklı bitkilerden yaralanmaktadır. Evde grip için bitkisel çay veya bağışıklık sistemini güçlendirmek adına farklı karışımlar hazırlamaktadır. Kış aylarında gribe karşı ev yapımı bitkisel karışımlar hazırlamak için gerekli olanlar. Belirttiğimiz bitkisel karışımlar sayesinde sizde bu kışı gribe yakalanmadan rahatlıkla geçirebilirsiniz.

Gribe İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Hava sıcaklığının ani düşüşünden dolayı bir çok vatandaşımız grip rahatsızlığı nedeni ile doktora başvurmaktadır. Özellikle çocuk ve yaşlılar bu durumdan fazlası ile etkilenmektedir. Sizde bu rahatsızlık karşısında önceden önlem alarak kışı gribe yakalanmadan geçirmek adına şifalı bitkilerden yardım alabilirsiniz. Bu rahatsızlığın en büyük nedenlerinden birisi vücut direncinin düşmesi olarak açıklanmaktadır. Dolayısı ile bu rahatsızlığı önlemek isteyenlerin öncelikli olarak yapması gereken vücudun direncini artırıcı gıdalar alması gerekmektedir. Her rahatsızlıkta olduğu gibi grip sorunu için öncelikli olarak yapmanız gereken doğal ve dengeli beslenmeniz gerekmektedir. Beslenmenize ilave olarak grip için şifalı bitkiler ile hazırlayacağınız çay ve karışımlar ile destek almanız vücut direncinizi oldukça artıracaktır.

Grip İçin Bitkisel Çay Hazırlama

Grip için en etkili yöntemlerin başında bitkisel çaylar gelmektedir. Bu tür çayları aktarlardan alabileceğiniz gibi isterseniz evinizde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Kış aylarında görülen bu rahatsızlık için ilk akla gelen ıhlamur ve adaçayı kullanılmaktadır. Bu bitkileri isteyenler sade olarak kullanabileceği gibi isteyenler bunlara ilave bitkiler de ekleyebilirler. Şimdi grip için en etkili bitkisel çay karışımı nasıl yapılır ondan bahsetmek istiyorum. Grip rahatsızlığından kurtulmak isteyenler aşağıda belirttiğimiz bitkileri karıştırarak hazırlayacakları çayı içmelidir.

 • Ihlamur
 • Ayva Yaprağı
 • Elma Kabuğu
 • Meyan Kökü
 • Hatmi Kökü

Yukarıda belirttiğimiz bu bitkiler ile hazırlayacağınız grip çayını isteyenler sade isteyenler ise bal ile tatlandırarak günde 3 – 4 fincan içmelidir.

Bağışıklık Sistemine İyi Gelen Bitkisel Çay

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kış aylarında rahatsızlıkların bir çoğu bağışıklık sisteminin zayıflamasından kaynaklanmaktadır. Bunun için bu aylarda bağışıklık sistemini güçlendirmeniz gerekmektedir. Bunun en etkili yöntemi ise direkt olarak bu sistemi hareketlendirecek olan bitkileri tüketmeniz gerekmektedir. Bilindiği üzere bağışıklık sistemine iyi gelen bitkilerin başında Ekinezya gelmektedir. Sizde kış aylarında ekinezya çayı tüketerek bağışıklık sisteminizi mikroplara karşı güçlendirebilirsiniz.

Gripten Korunmak İçin Yapmanız Gerekenler

Yukarıda belirttiğimiz gibi grip karşısında bitkisel destek almanız bazı durumlar karşısında yetersiz kalabilmektedir. Bunun için bu rahatsızlık ile mücadele etmek adına aşağıda belirttiğimiz korunma yöntemlerin de dikkat etmeniz için faydalı olacaktır.

 • Mevsimsel meyve tüketimine dikkat edin
 • Bağışıklık sistemi için çok önemli olan sıvı tüketimi özellikle su tüketiminize dikkat edin.(Günde en az 2 litre su tüketin)
 • Ellerinizi sık sık yıkayınız.
 • Toplu taşıma araçlarını mecbur kalmadıkça kullanmayınız.
 • Kirli ellerinizle gözünüze ve ağızınıza dokunmamaya gayret gösterin
 • Grip olma riskinin azaltmanın bir diğer yolu ise grip aşısı yaptırmanızdır.

Sizde bu kışı grip olmadan geçirmek adına yukarıda belirttiğimiz olaylara dikkat etmenin yanında Gribe Karşı Ev Yapımı Bitkisel Karışımlar ile önlem alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.