KızlarBiliyor

Chia Tohumu İle Zayıflamak Mümkün mü?

Chia Tohumu İle Zayıflamak Mümkün mü?

Özellikle kilo ile sıkıntısı olan bayanların zayıflamak adına her geçen gün bir bitkiden bahsetmektedir. Son zamanlarda bu konu ile ilgili olarak Chia Tohumu oldukça merak edilen ve ilgi gören bir ürün haline geldi. Gerçekten zayıflamak için bu tohumu kullananlar fayda gördü mü? Chia tohumunun yan etkisi var mı? Chia tohumu nasıl kullanılır? Bu bitki ile ilgili merak ettikleriniz Chia Tohumu İle Zayıflamak Mümkün mü? başlıklı yazımızda.

Chia Tohumu Ne İşe Yarar

Anlamı maya dilinde Enerji anlamına gelen Chia tohumu nane türleri arasında bulunan bir bitkidir. İsminden de anlaşılacağı gibi kullanan kişilere enerji verdiği için bir çok ülkede oldukça fazla tüketilmektedir. Bunun ile birlikte içinde bulundurduğu protein, lif ve yağ sayesinde kullanan kişilerde bir tokluk hissi ve enerji verdiği belirtilmektedir. Özellikle zayıflama konusunda bu bitkiyi kullanmak isteyenlere de bu özelliği cazip hale getirmektedir. Chia bitkisini kullananlar uzun süre tokluk hissinde bulundukları için zayıflamak adına büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Sizde isterseniz bu bitkiyi sadece içinde bulundurduğu protein ve liflerden dolayı deneyebilirsiniz.

zayıflamak için chia tohumu

Zayıflamak İçin Chia Tohumu

Genellikle bu bitki çiğ olarak tüketilmektedir. Tabi ki isteğe bağlı olarak ısıtılarak pişirilmiş olarak da tüketebilirsiniz. Bu bitkinin en yaygın olarak Yoğurt, Çorba, Salata ve puding gibi tatlıların üzerine serpilerek kullanılmaktadır. Sizde bu ve aşağıda belirttiğimiz kullanma yöntemlerinden istediğinizi uygulayarak bu bitki ile zayıflamayı denebilirsiniz. Bu bitkiyi sadece zayıflamak için değil de sağlıklı beslenmek ve yiyeceklerinizin lezzetini artırmak adına da kullanabilirsiniz.

Chia Tohumu Tozu

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu bitkiyi çiğ, pişirilmiş ve toz halinde tüketebilirsiniz. Bu bitkiyi kullanmak istediğiniz veya eklemek istediğiniz gıdalara göre farklı uygulamalar geliştirebilirsiniz. Bu noktada bu bitkiyi toz olarak kullanmak isteyenlerin nerelerde kullanabileceklerini belirtmek istiyorum. Özellikle bu bitkinin yukarıda da belirttiğimiz gibi tok tutma özelliğinden dolayı toz haline getirdiğiniz Chia tohumlarını unlu mamullerde kullanabilirsiniz. Ekmek, Kek, Gözleme ve Kek yapımında bu bitkinin tozunu kullanarak yapacağınız unlu ürünlerin daha lezzetli ve daha doyurucu olmasının yanında çok daha sağlıklı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Chia Tohumunun Zararları Nelerdir?

Ülkemizde özellikle Chia Tohumu İle Zayıflamak amacı güdülse de bunun yanında yukarıda da belirttiğimiz gibi çok sağlıklı ve lezzetli bir bitkidir. Bu bitkiyi birbirinden farklı yiyeceklerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu güne kadar bu bitkinin herhangi bir zararının olduğu belirtilmemiş olsa da bu tür bitkilerin aşırı kullanımından her zaman kaçınmanız gerekmektedir. Sizde bitkisel yöntemler ile zayıflamak adına Chia Tohumu kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.