KızlarBiliyor

Spor & Fitness Salonu Nasıl Açılır

Spor & Fitness Salonu Nasıl Açılır

Spor & fitness salonu açmak için gerekli olan belgeler nelerdir. Kimler spor salonu açabilir. Yeni bir salon açmak isteyenler nereye başvuruda bulunmalıdır. Spor & Fitness Salonu Nasıl Açılır. Bu tür bir salon açmak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler. Spor salonu açarken malzeme ve ekipman tercihi nasıl yapılmalıdır. Vücut geliştirme aleti alırken nelere dikkat etmek gerekir. Spor & Fitness Salonu için gerekli olan ekipmanlar.

Neden Spor Salonu

Yeni bir iş girişiminde bulunmak isteyenler bu işi neden tercih etmeli. Spor ile uğraşmayan bir kişi bu tarz bir salon açmayı düşünür mü? Spor & Fitness Salonu Nasıl Açılır sorusunu genel itibari ile bu tarz yerlere gidenler veya hayatını spora adayanlar sormaktadır. Fakat bazı girişimciler bu tarz yerlere hiç gitmedikleri halde bu işi tercih edebilmektedir. Bu işi ticari bir faaliyet olarak gören ve para kazanmak adına yapılan bir yatırım olarak gören yüzlerce kişi bulunmaktadır. özellikle Büyük Şehirlerde bir çok girişimci bu alanda faaliyet göstermek adına bu tarz bir salon açtı. Sizde ister sporun içerisinde olun isterseniz yatırım amacı ile bu tarz bir salon açma fikrine sahip olabilirsiniz.

Her geçen gün bu tarz yerlere olan ilginin artması ve genç veya orta yaştaki insanların sıklıkla bu tarz yerlere gitmesi bu işe olan ilgiyi artırmaktadır. Bazen iş ortamının stresinden kurtulmak, bazen sadece zaman geçirmek veya gerçekten spora olan ilgi bir çok kişinin yolunu bu tür mekanlarda kesişir. Eğir sizde bir Spor & Fitness Salonuna gittiyseniz bu tür kişiler ile muhakkak karşılaşabilirsiniz.

İnsanların aylık veya yıllık olarak anlaştığı bir spor salonuna ödediği rakamlar çok düşük değildir. Tabi ki alınan bu ücretlerin tamamı işletmecinin cebine kalmamaktadır. Dükkan kirası, ekipman giderleri ve eğiticilere ödenen ücretler bulunmaktadır. Bu giderlere rağmen bu tarz bir mekanı olanlar ayda 10 bin lira ile 80 bin lira arasında bir gelir elde edebilir.

Spor & Fitness Salonu Açmak Mantıklı mı?

Her yeni bir iş yeri açarken yapılan kar zarar analizi bu iş için de geçerlidir. Yatırımcının para kazanmaya başlayacağı zaman aralığı ve bu işin sürdürülebilirliği oldukça önemli bir konudur. Ayrıca bu iş için ne kadar bir sermaye gereksinimi olduğunu belirlemenin yanında bu tarz bir salonun nereye açılması gerektiği büyük önem taşır. Sizde bu işi yapmayı düşünüyorsanız öncelikli olarak bu belirttiğimiz konuların araştırmalı ve analiz etmelisiniz. Eğer bu işi yapmak isteyen kişi bu konu hakkında bilgi ve belge sahibi ise diğer girişimcilere göre bir kaç adım önde olacaktır. Bu iş için eleman bulmak ve bunlara ödenecek olan ücretler aylık sabit giderlerin büyük bir bölümünü oluşturmaktadır.

Sağlıklı yaşamak, hayatında sporun önemli bir yer almasını isteyen veya fiziksel olarak daha düzgün bir vücut yapısına sahip olmak isteyenler bu tarz yerlerin daimi müşterisidir. Bu işin uzmanları gözetiminde çalışmak ayrıca bu kişilere spor yapma adına ayrı bir motivasyon vermektedir. Erkek veya bayan ayrımı yapmadan müşteri profilinizi oluşturabilir ve sizde bu iş sayesinde para kazanabilirsiniz.

Spor & Fitness Salonu Açmak Mantıklı mı

Spor Salonu Açmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir

Hangi işi yaparsak olalım ilk aklımıza gelen bu işi yapmak için ne kadar bir sermayeye sahip olmamız gerektiğidir. Yapılacak olan iş için harcanacak olan paranın geri dönüşünün ne kadar sürede gerçekleşeceği de bir o kadar önemlidir. Bunun ile birlikte açılan işin devamlılığı ve ileri yönde pozitif yönlerinin çokluğu. Bu ve buna benzer hesaplar yapıldıktan sonra doğru bir yerde ve insanların ilgisini çekebilecek bir salon açanlar muhakkak başarılı olacaktır. Bu neden ile yapılacak olan işin profesyonelce yapılması sonucunda size getirisi muhakkak yüksek olacaktır.

Spor & Fitness Salonu Nasıl Açılır diye araştırma yapanların da bileceği gibi bu iş için biraz geniş bir mekana ihtiyacınız olacaktır. Spor aletlerinin yanı sıra duş alma, soyunma odası, lavabo ve dinlenme alanlarının bulanabileceği ortalama 300 metre kare ile 500 metre karelik bir dükkan işinizi görecektir. İnsanların spor yaparken üst üste değil de rahat bir mekanda yapmak isteyecekleri kolaylıkla tahmin edileceği için geniş bir mekan her zaman ilgi görecektir.

Spor & Fitness Salonu için gerekli olan diğer ekipmanlar olarak bilinen koşu bandı, ağırlık sehpaları, mekik sehpaları en büyük gider olacaktır. Bu tür malzemelerin ise bilindik ve tercih edilen kaliteli markalardan alınması sizin de tercih edilme nedeniniz olabilir. Dinlenme alanı, duşların hazırlanması ve gerekli spor ekipmanlarına ortalama bir rakam vermek gerekirse 150 bin lira ile 300 bin liralık bir sermayeye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Spor Salonu Açmak İçin Kredi Desteği

Herhangi bir iş yeri açmak isteyenlerde olduğu gibi Spor & Fitness Salonu açmak isteyenler de sermaye için kredi talebinde bulunabilirler. Devlet veya Özel Bankaların vermiş olduğu girişimcilik kredilerine başvuruda bulunabilirsiniz. Düşük faiz oranı ve uzun vade imkanı ile verilen bu girişimci kredisi ile gerekli olan sermayeyi oluşturabilirsiniz. Bu konuda unutmadan belirtmek isterim ki bu krediyi verecek olan bankalar kendi kredi değerlendirme kriterlerine göre inceleme yapmakta ve şartları taşıyanların kredisini onaylamaktadır. Bu neden ile bu işe başlamadan önce kredi kullanma ihtimali olanlar bankalar ile bire bir görüşerek konu hakkında ayrıntılı bilgi almaları yararlarına olacaktır.

Spor Salonu Açmak İçin Gerekli Evraklar

Herhangi bir iş yeri açmak istenildiğinde gerekli olan belgeler bu iş için de geçerlidir. Spor salonu açacak olan kişinin nüfus cüzdanı, uygulanacak olan spor dallarının belirtildiği dilekçe, spor eğitmen belgesi (antrenör belgesi) , adli sicil kaydı örneği, ikametgah belgesi, iş yeri açma belgesi, itfaiyeden alınacak yangın yönetmeliğine uygunluk raporu, ticaret odasına kayıt belgesi. Spor & Fitness Salonu Nasıl Açılır sorusu için gerekli olan belgeler belirtilenlerden oluşmaktadır. Sizde bu işi yapmak adına yukarıda belirtilen evrakları hazırlayarak gerekli açılış işlemlerine başlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.