KızlarBiliyor

Ayakkabı Dükkanı Açmak İçin KOSGEB Hibesi Almak

Ayakkabı Dükkanı Açmak İçin KOSGEB Hibesi Almak

Kendi işini kurmak isteyenlerin en çok araştırdığı sektörlerin başında ayakkabı dükkanı açmak ilk sıralarda yer almaktadır. Bunun birden çok nedeni olmak ile birlikte ilk sırayı çocuk ayakkabı dükkanı almaktadır. Birbirinden farklı modellerde onlarca çift ayakkabıya sahip olmamız bu işe olan ilgimizi de artırmaktadır. Bu denli ihtiyaç ve çeşitliliğe sahip bir ayakkabı dükkanı açmak bir çok kişinin hayalidir. Sizde ayakkabı dükkanı açmak fikrine sahipseniz fakat yeteri kadar sermaye sahibi değilseniz farklı desteklere başvurabilirsiniz. Bu desteklerin başında ise Ayakkabı Dükkanı Açmak İçin KOSGEB Hibesi Almak ilk sırayı almaktadır. Sizde hibe alarak bir ayakkabı dükkanı açmak istiyorsanız yapmanız gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

Ayakkabı Dükkanı Açmak Mantıklı Mı?

Yeni bir iş kurmak isteyenlerin merak ettiği ve araştırdığı sektörlerin başında gelen ayakkabı mağazası gerçekten çok kazandırır mı? Bu soru bir çok kişinin bu işe yönelip yönelmeyeceğini belirleyen en büyük kriterdir. Tabi ki ne iş olursa olsun insanlar bir işe başlayacakları zaman en önemli araştırmayı yapılacak olan işin getirisi ve giderleri üzerine yapmaktadır. Bulunduğunuz bölgede yapılacak olan iş ile ilgili rakiplerin analizi ve dükkan modelleri de bu işin önemli kilit taşlarını oluşturmaktadır. Bunun ile birlikte yapılmak istenilen işin mantıklı olup olmadığı sorgulanmaktadır. Ayakkabı dükkanı açmak isteyenlerin bu soruya verecekleri cevap her dönemde mantıklı görünmektedir. İster çocuk ister bay veya buyun ayakkabı mağazaları yılın her döneminde ayakkabı satmakta ve ölmeyen sektörler arasında gösterilmektedir. Bu neden ile uygun şartların oluşması neticesinde bu işe yönelmek gayet doğal olarak görünmektedir. Sizde belirtilen bu tür araştırmaları yaptıktan sonra bu işe girip girmeyeceğinizi belirleyebilirsiniz.

Ayakkabı Mağazası Açmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir

Kendi işini kurmak isteyenlerin yapabileceği bir iş olan ayakkabı dükkanı açmak farklı miktarlardaki sermayelere ihtiyaç duyar. Satılmak istenilen ayakkabının türü (spor, klasik, abiye, çocuk vb.) ve açmak istediğiniz mağaza büyüklüğü gerekli olan sermayenin ne kadar olacağını belirleyici en önemli kriterdir. Ayrıca açmak istediğiniz ayakkabı dükkanı için bir markanın bayiliğini almak istemeniz de gerekli olan sermayeyi etkilemektedir. Bunun için kısaca bir tabirde bulunmak gerekirse bir ayakkabı dükkanı açmak için en az 30 bin lira ve üzerinde bir sermayeye ihtiyaç duyacaksınız. Bu miktarı yüz binlerce liraya kadar yükseltmeniz de mümkün.

Hibe Alarak Ayakkabı Dükkanı Açmak

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yeni bir mağaza açmak isteyenlerin belirli bir sermaye sahibi olmaları gerekmektedir. Fakat bu işi yapmak adına hiç sermayesi olmayan veya az sermayesi olanların hemen pes etmesi gerekmiyor. Çünkü Devlet bu tür işler yapmak isteyenlere belirli oran ve miktarlarda destek vermektedir. Bunların en önemlisi ise bilindiği üzere Kosgeb tarafından verilen desteklerdir. Ayakkabı Dükkanı Açmak İçin KOSGEB Hibesi Almak bir çok kişinin talep ettiği bir destektir. Sizde isterseniz şartları taşımanız halinde bu imkandan yararlanabilir ve geri ödemesiz destek alabilirsiniz. Girişimciliğin artırılması ve başarılı işletmelerin kurulması adına Kosgeb 50 bin lira girişimcilik desteği vermektedir. Bu destekler hibe yani geri ödemesiz olarak verildiği için oldukça fazla ilgi görmektedir. Sizde isterseniz bu hibe imkanından yararlanmak için başvuruda bulunabilir ve destek alabilirsiniz.

KOSGEB Hibesi Almak

Kendi işini kurmak isteyen ve sermayesi olmayanların en çok başvuruda bulunduğu Devlet Kurumu Kosgeb dükkan açmak isteyenler yardımcı olmaya devam ediyor. Girişimcilik Destekleri Programı kapsamında verilen bu destekler 50 bin lirası hibe 100 bin lirası kredi olmak üzere toplam 150 bin lira. Sizde Ayakkabı Dükkanı Açmak İçin KOSGEB Hibesi Almak istiyorsanız öncelikli olarak girişimcilik kursuna katılarak girişimcilik belgesine sahip olmalısınız. Bu belgeye sahip olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları şartları taşımaları halinde bu imkana başvuruda bulunabilir. Özellikle Bayan, Gazi, Engelli ve Şehit yakınlarına bu imkandan yararlanmaları adına pozitif ayrıcalık tanınmaktadır. Sizde ayakkabı dükkanı açmak için Devlet Desteği olan Kosgeb Hibesine başvurabilir ve 50 bin lira hibe almaya hak kazanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.