KızlarBiliyor

Toki Taksit Ödemesine Korona Ertelemesi

Toki Taksit Ödemesine Korona Ertelemesi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı meydana gelen korona salgının nedeni ile taksit ertelemesi yaptığını açıkladı. Bilindiği üzere Ülkemizde ve tüm Dünyada etkisini artıran korona salgını bir çok kişinin maddi anlamda zor günler geçirmesine etki etmiştir. Ekonomik istikrar paketi kapsamında ele alınan bir çok destek uygulamasında Toki konut sahipleri de unutulmadı. Toki idaresi tarafından yapılan açıklamalarda Toki Taksit Ödemesine Korona Ertelemesi imkanının bulunduğu belirtilmiştir. Banka kredi kartı veya kredi borcu ertelemesinin yapılmasından sonra on binlerce toki konut sahibi kendi ödemelerinde bu tür bir kolaylık olup olmayacağını sorduğu bu günlerde müjdeli bir haber geldi.

Yapılan açıklamalarda bankadan kredi kullanarak bir konut alan vatandaşın istemesi halinde bu konut taksit ödemelerini erteleyebilecek. Bu durum karşısında toki tarafından yapılan konutlardan alanların da bu imkandan yararlanıp yararlanmayacağı belirtilmemişti. Bu konuda artan talep karşısında etkisiz kalmayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı da bir takım kolaylıklar sağlayarak taksit ertelemesine gitmiştir. Toki Taksit Ödemesine Korona Ertelemesi 2 ay olarak belirtilmiştir. Yani Nisan 2020 ve Mayıs 2020 tarihleri için yapılması gereken toki taksit ödemeleri ertelenmiştir.

Toki Taksitleri 2 Ay Ertelendi

Orta ve düşük gelirli ailelerin ev sahibi olmasını kolaylaştıran Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından satılan evlerden alanlar uzun vadeli ödeme planına sahip olurlar. 10 yıldan 20 yıla kadar vadeli ev sahibi olan vatandaşlarımızı bu evleri kira öder gibi ödeyerek kendi evlerine sahip olmaktadır. Bu imkanda 1+1, 2+1 veya 3+1 evlerden satılan alanlar ayrım yapılmaksızın Korona virisü kredi ödeme ertelemesine tabi olacaklardır. Nisa ve Mayıs aylarında yatırılması gereken toki konut ödemelerini yapmayacaklar ve Haziran ayından itibaren taksitlerine kaldıkları yerden devam edilecektir. Toki Taksit Ödemesine Korona Ertelemesi yapılırken Haziran ayında konut sahiplerinin 2 taksit ödemesi istenmemektedir. Ödenmeyen 2 aylık dönem taksitleri de borcun sonuna eklenmektedir.

Toki Taksit Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır

Ülkemizde ve Dünyada meydana gelen Korona salgını nedeni ile 65 yaş üstü, kronik hastalığı olanlar ve 20 yaşının altındaki vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı. Ayrıca insanların toplu alanlarda maskesiz ve kalabalık bir şekilde bulunmalarına yasak geldi. İnsanların sağlığını hiçe saymamak adına bankalara giderek taksit ödemelerinin engellenmesi ve bu olay zarfında oluşan maddi sıkıntılara yara olması adına Toki Taksit Ödemesine Korona Ertelemesi yapıldı.

Bu imkandan yararlanmak isteyen Toki konut sahipleri Toki Taksit Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır diye soru sormaktadır. Bu konuda yapılan açıklamalarda bunun için bankalara gidilmesine kesinlikle gerek olmadığı yönündedir. 2 ay taksit erteleme işlemi Toki tarafından otomatik olarak yapılacağından herhangi bir işlem yapmanıza ve banka şubelerine gitmenize gerek olmamaktadır. Sizde bu imkandan yararlanmak adına herhangi bir işlem yapmayacak ve ilk taksit tarihi olan Haziran 2020 tarihine kadar herhangi bir ödeme yapmayacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.